Sīkdatņu politika

Šī sīkdatņu politika ir sagatavota ar nolūku, lai mūsu tīmekļa vietnes apmeklētāji iegūtu papildu informāciju par vietnē izmantotajām tehnoloģijām un to, kā oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis" tās izmanto.

Par sīkdatnēm 

Sīkdatnes ir nelielas teksta datnes, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē apmeklējuma laikā. Katrā nākamajā apmeklējuma reizē sīkdatnes tiek nosūtītas atpakaļ uz izcelsmes vietni vai trešās puses vietni, kas atpazīst attiecīgo sīkdatni.  

Sīkdatnes darbojas kā konkrētas vietnes atmiņa un ļauj vietnei atcerēties lietotāja izvēlētos iestatījumus nākamajās apmeklējuma reizēs (lietotāja ērtībai), lai katru reizi tie nebūtu jānorāda no jauna. Mūsu un trešo pušu sīkdatnes netiek izmantotas, lai lietotāju personiski identificētu. 

Trešās puses sīkdatnes ir sīkdatnes, kuras ir izveidojuši citi pakalpojuma sniedzēji (trešās personas). Tās tiek nosūtītas no ierīcēm vai domēniem, kuras nepārvalda pats pakalpojuma sniedzējs. Visus iegūtos datus no sīkdatnēm apstrādā trešā puse. 

Sīkdatņu pielietojums 

Sīkdatnes "Latvijas Vēstneša" uzturētajās vietnēs tiek izmantotas vietnes lietojamības ērtumam un pilnvērtīgai funkcionalitātei, kā arī statistikas apkopošanas nolūkos un iespējai dalīties ar sociālo mediju saturu un izmantot to vietnēs. Ar sīkdatņu starpniecību nav iespējams noteikt lietotāja personas identitāti. 

Izmantotās sīkdatnes var iedalīt tehnoloģiski nepieciešamās sīkdatnes, bez kurām pakalpojuma izpilde tehnoloģiski ir neiespējama vai būtiski apgrūtināta, un analītiski statistiskās sīkdatnes, kā arī sociālo mediju sīkdatnes. 

Lietotāja piekrišana 

Informācija par to, kādas sīkdatnes tiek izmantotas konkrētā tīmekļa vietnē, ir pieejamas “Paziņojumā par sīkdatņu izmantošanu”, ar kuru lietotājs tiek iepazīstināts, pirmo reizi apmeklējot vietni. 

Šajā paziņojumā lietotājs var patstāvīgi noteikt, kādas sīkdatņu kategorijas tas atļauj izmantot, un sniedz tam savu piekrišanu. Lietotājs tiek informēts par tīmekļa vietnes darbībai funkcionāli obligāti nepieciešamajām sīkdatnēm (piekrišana netiek piemērota), jo bez šīm sīkdatnēm vietni izmantot nav iespējams.  

Sīkdatņu kontrolēšana un dzēšana 

Lietotājs var sīkdatnes kontrolēt vai dzēst, taču bez sīkdatnēm nebūs iespējams pilnvērtīgi izmantot visas vietņu funkcijas. Lielāko daļu tīmekļa pārlūkprogrammu var iestatīt tā, lai tiktu bloķēta sīkdatņu saglabāšana ierīcē. Ņemiet vērā, ka tad jums atsevišķi iestatījumi būs jāpielāgo katru reizi, kad apmeklēsiet vietni, turklāt, iespējams, daži pakalpojumi un funkcijas vietnē nedarbosies. Pievērsiet uzmanību, ka izmaiņas drošības iestatījumos jāveic katrai pārlūkprogrammai atsevišķi un izmantotās iestatījumu metodes var atšķirties. 

Ja lietotājs iepriekš ir sniedzis piekrišanu šajā vietnē izmantot sīkdatnes, bet vēlas mainīt vai atsaukt šo piekrišanu, ir jāatver “Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu” un jāveic nepieciešamās darbības.  

Plašāk lasiet šeit: https://www.aboutcookies.org/

Sīkāka informācija par sīkdatņu pārvaldību savā pārlūkprogrammā pieejama šeit: 

Atteikties no “Google Analytics” veiktās informācijas vākšanas iespējams, lejuplādējot un instalējot pārlūkprogrammas papildrīku: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout

Sociālo mediju sīkdatņu politikas: 

Politikas izmaiņas 

Ja Jums ir jautājumi par personas datu apstrādi, aicinām iepazīties ar "Latvijas Vēstneša" privātuma politiku, kas atrodama  vietnes lv.lv sadaļā  "Privātuma politika" vai sazināties ar oficiālā izdevēja datu aizsardzības speciālistu. E-pasts: datuaizsardziba@lv.lv 

Oficiālajam izdevējam ir tiesības jebkurā brīdī izmainīt šo sīkdatņu politiku. Visas izmaiņas sīkdatņu izmantošanas politikā tiks publicētas lv.lv.  

 

Atjaunināts 2023. gada 13. jūlijā.