E-konsultācijas – palīgs likumu izpratnei un ievērošanai

2023. gada 23. augusts

Attēls: Latvijas Vēstnesis.

Viens no populārākajiem LV portāla satura kanāliem ir "E-konsultācijas". Tās iedzīvotājiem kalpo kā palīgs likumu izpratnei un ievērošanai. Šis satura kanāls pērn pēc Google Analytics datiem aplūkots vairāk nekā četrus miljonus reižu. LV portāla nelielā redakcija nupat ir publicējusi jau trīsdesmit tūkstošo atbildi par tiesisko regulējumu.

Kā orientēties satura kanālā "E-konsultācijas"? Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis" ir sagatavojis videogidu

 

LV portāla redakcija, atskatoties uz vairākos gados uzkrāto pieredzi, secina, ka iedzīvotāju tiesībpratība un interese par savām tiesībām pamazām pieaug. Vienlaikus lasītāju uzdotie jautājumi kļūst komplicētāki, kas liecina, ka, iespējams, tiesiskais regulējums nekļūst vienkāršāks, bet, gluži pretēji, – top sarežģītāks.

"Likumi un noteikumi nav grāmata vai avīze, ko spēj lasīt katrs, kurš pazīst burtus. Saprast likumdevēja gribu, kas ietverta pantos vai punktos nevar, tikai to izlasot. Turklāt ne vienmēr ir pamats doties pie jurista vai advokāta, lai saprastu, piemēram, kādas ir personas tiesības un pienākumi, ja strīda nav," norāda LV portāla direktore ZAIDA KALNIŅA. 

E-konsultācijas, kam ir tikai informatīvs raksturs, ir vērtīgs palīgs cilvēkiem. Daudzi profesionāļi, tostarp juristi, ir atzinuši, ka meklē atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem un nereti arī viņiem ir bijis noderīgs e-konsultācijās izlasītais.

"Dzīve pati piedāvā visneticamākās situācijas, kurās cilvēki meklē atbildes, ko paredz likums, kādas ir viņu tiesības. Turklāt jautājumu ir tik daudz, ka esam spiesti ierobežot to skaitu," stāsta LV portāla galvenā redaktore EDĪTE BRIKMANE. 

Ar LV portāla publikāciju par satura kanālu "E-konsultācijas" vari iepazīties šeit:  E-konsultācijas – palīgs likumu izpratnei un ievērošanai

"Latvijas Vēstnesis" ir valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platforma — vestnesis.lv, likumi.lv, lvportals.lv, žurnāls "Jurista Vārds" / juristavards.lv.