9. klašu absolventi izlaidumā saņems izdevumu par Satversmi

2022. gada 25. maijs

Foto: Alīna Kļaviņa, "Latvijas Vēstnesis". Izdevumu, ko šogad sagatavojis un izdevis "Latvijas Vēstnesis", saņems vairāk nekā 20 000 skolēnu 593 skolās. Radošā komanda: teksts – rakstnieks Jānis Joņevs, ilustrācijas – mākslinieks Reinis Pētersons un salikums – mākslinieks Juris Petraškevičs.

Tieslietu ministrija sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju šogad pamatskolas izlaidumos vairāk nekā 20 000 skolēniem visā Latvijā dāvās īpašu dāvanu – “Latvijas Vēstneša” sagatavoto izdevumu skolu jaunatnei “Satversme kabatā”. "Latvijas Vēstnesis" šo projektu īstenoja Satversmes simtgades jubilejas gada ietvaros. Grāmata jauniešiem būs gan palīgs mācību gaitās, gan ieguldījums viņu izpratnes veicināšanā par demokrātisku sabiedrību, tiesisku valsti un Satversmes nozīmi viņu ikdienas dzīvē.

Izdevums jauniešiem “Satversme kabatā” ir viena no daudzām aktivitātēm Satversmes simtgades gadā. Iecerēts, ka grāmatu saņems visi 9. klašu absolventi savā izlaidumā. "Latvijas Vēstnesis" skolēniem paredzēto izdevumu “Satversme kabatā” veidojis divās daļās. Pirmajā daļā tiek stāstīts par Satversmes tapšanas vēsturi un katrā nodaļā izskaidrota Satversmes būtība. Savukārt otrajā daļā ir lasāma pati Satversme (2022. gada 15. februārī aktuālajā redakcijā). Noslēgumā pievienots faktogrāfiskais materiāls – tajā ir apkopoti Satversmes grozījumi un vizualizēta laika skala par konstitucionālo regulējumu Latvijā.

Izdevuma idejas autori ir Satversmes simtgades darba grupas pārstāvji. Radošā komanda: teksts – rakstnieks Jānis Joņevs, ilustrācijas – mākslinieks Reinis Pētersons un salikums – mākslinieks Juris Petraškevičs.

Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns:“Satversmes simtgades gada vadmotīvs ir “Atver Satversmi!” ar aicinājumu atklāt stāstu par Latviju un tās pamatlikumu. Saikni ar valsti jāveido kopš bērnības, tāpēc mūsu pienākums un aicinājums ir jauniešus izglītot par demokrātiskām vērtībām, lai katrs Latvijas iedzīvotājs tur godā valsti, kurā dzīvo, un stiprina to ar saviem darbiem un attieksmi.”

“Vienmēr ir bijis svarīgi runāt par Satversmē ietvertajām vērtībām un apzināties to nozīmi, taču šobrīd, redzot notikumus pasaulē, ir skaidrs, ka šie jautājumi kļuvuši vēl nozīmīgāki. Ceru, ka “Latvijas Vēstneša” sagatavotais izdevums skolu jaunatnei “Satversme kabatā” kalpos kā atgādinājums par to, cik ļoti mums jāsargā demokrātija, neatkarība un latviešu valoda,” norāda izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece.

Pamatskolas absolventiem paredzētos izdevuma “Satversme kabatā” 20 227 eksemplārus saņems 593 izglītības iestādes visā Latvijā, kā arī vairāk kā 3500 izdevuma eksemplāri būs pieejami Latvijas skolu bibliotēkās, tāpat izdevumu saņems arī diasporas organizācijas ārpus Latvijas. Satversmes jubilejas gadā plānots izdod arī izdevuma elektronisko versiju, lai katrs interesents varētu iesaistīties valsts pamatu izpratnē.

Izdevējs par grāmatu

Kā "Latvijas Vēstnesis" iepriekš informēja, izdevums bagātināts ar krāsainām ilustrācijām un saistošu vēstījumu par Latvijai vissvarīgāko grāmatu, kā to nodēvējis rakstnieks Jānis Joņevs izdevuma pieteikumā.

Oficiālais izdevējs cer, ka Latvijas jaunajiem pilsoņiem tā būs interesanta tikšanās ar Latvijas pamatlikumu, un grāmatiņa lieti noderēs tālāko mācību gaitā.

Par visām "Latvijas Vēstneša" aktivitātēm projekta #Satversme100 ietvaros:

  1. Apskata ziņā "Sargāsim Satversmi un mūsu neatkarīgo un demokrātisko valsti!"
  2. Ziņa par aktualitāti: "Izglītojošās filmas "Atver Satversmi" pirmizrāde 26. maijā"

Satversmes simtgadei par godu ir izveidota vienota interaktīva grafiskā zīme  "Satversme – 100" (autore Dita Pence), kuru aicinām izmantot Satversmes jubilejas gada izglītojošās un informatīvās aktivitātēs.  

Papildu informācija:

Informācija par Satversmes simtgadi (vēsture, mūsdienas, pasākumi) pieejama tīmekļa vietnē satversme100.lv, sociālajos medijos FacebookTwitter un Instagram. Tēmturi: #AtverSatversmi un #Satversme100

Foto galerija (foto autors: "Latvijas Vēstnesis"): "Izdevums jauniešiem "Satversme kabatā""

 

Pēc Tieslietu ministrijas informācijas

 

Papildinformācijai:

Zeltīte Kazļenoka 
Oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” 
Attīstības un komunikācijas departamenta
Sabiedrisko attiecību speciāliste 
67898741, 25386479  
zeltite.kazlenoka@lv.lv 
lv.lv