Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS
Jaunumi
→
Preses relīzes
↓
·
2021
·
2020
·
2019
·
2018
·
2017
·
2016
·
2015
·
2014
·
2013
·
2012
·
2011
·
2010
·
2009
Publikācijas
→
Vēsture
→

Klajā nācis "Jurista Vārda" 700. numurs - īpašs saturā un formā

03.01.2012.

2012.gada 3.janvāra "Jurista Vārda" numura pirmais un pēdējais vāks: retrospektīva.

Tieslietu ministra Gaida Bērziņa pārdomas par situāciju nozarē, Egila Levita viedoklis par nacionālo identitāti un demokrātisku atmiņu politiku, Inetas Ziemeles skaidrojums valstnācijas un mazākumtautības jēdzieniem – šādas saturiski un nozīmīgas tēmas atspoguļotas šā gada pirmajā un “Jurista Vārdam” (JV) zīmīgajā 700.numurā.

Latvijā ir izkopta juridiskās preses tradīcija, kas vēl pat 100  gadu slieksni nesasniegušai valstij ir nozīmīgs sasniegums. Šādu kopainu iezīmē jaunajā „Jurista Vārdā” publicētais pārskats  par visiem tieslietām veltītiem periodiskiem izdevumiem, kas saistīti ar Latvijas tiesību telpu. Izdevumi sarindoti secīgi grupās: starpkaru posms; periods, kas veidojās divi paralēli, savstarpēji nesaistīti juridiskās domas attīstības procesi – trimdā un okupētajā padomju Latvijā.  Pārskatu noslēdz laiks pēc Latvijas neatkarības atgūšanas. 1995.gadā ir aizsākusies arī „Jurista Vārda” darbība, kas no tematiskas lappuses oficiālajā laikrakstā „Latvijas Vēstnesis” izaudzis par specializētu nedēļas žurnālu un lielāko neklātienes forumu Latvijas juristiem.

Izdevums ir Latvijas juristu saimes „komunikācijas līdzeklis, forums, platforma, kurā veidojas un attīstās Latvijas juridiskā doma. (..) Jurists, kurš nav „intelektuāli” pieslēdzies savas valsts juridiskajai domai, protams, nevar būt kvalificēts jurists,” uzskata ES Tiesas tiesnesis Dr.iur,h.c. Egils Levits (JV, 03.01.2012., Nr.1 (700)).

Šodien „Jurista Vārds” pie lasītājiem devies 700.reizi, piedāvādams gan interesantus „jubilejas” materiālus, gan diskusiju telpā pieteikdams aktuālas tēmas. Retrospektīvo vāku papildina Latvijas juridiskās preses vēstures apskats, kā arī vairāki atvērumi, kuros redakcija kopā ar lasītājiem centusies pamatot visai būtisko jautājumu – „vai un kāpēc juristam būtu jālasa „Jurista Vārds”?

 „”Jurista Vārda” virsmērķis kopš dibināšanas ir – strādāt Latvijas tiesiskās domas un prakses attīstības labā. Cenšoties piesaistīt žurnālam gan jurisprudences autoritātes, gan jaunos censoņus, mēģinot nelaist garām būtiskākos notikumus tieslietu nozarē un institūcijās rosinot un iesaistoties strīdīgās diskusijās, mums pašiem šķiet, ka darām daudz, lai „Jurista Vārda” lasīšana būtu kļuvusi par nepieciešamību domājošiem Latvijas juristiem,” norāda  galvenā redaktore Dina Gailīte.

 Daži fakti:

  • Augstākā tiesa pēdējos sešos gados JV publicētos rakstus citējusi gandrīz pusotru simtu reižu.
  • Senāts JV publikācijas citējis kopumā 110 lietās.
  • Augstākās tiesas tiesu palātas JV publikācijas citējušas kopumā 38 reizes.
  • Satversmes tiesa vairāk nekā 30 reizes savos nolēmumos citējusi JV publicētos rakstos.
  • Uz JV atsaucas arī parlamentārieši savās debatēs.

Plašāk lasiet 3. janvāra numurā (www.juristavards.lv).

Informācijai

  • Specializētais nedēļas žurnāls "Jurista Vārds" tiesiskai domai un praksei (iznāk otrdienās). Žurnāls ir lielākais juridiskais preses izdevums Latvijā un plašākais juristu neklātienes forums brīvai un kritiskai diskusijai.
  • Mērķis: būt diskusiju platformai starp jurisprudences profesionāļiem un veicināt viedokļu apmaiņu par aktuāliem tiesību jautājumiem.
  • Zinātniski konsultatīvā padome: kopš 2004.gada tā piedalās „Jurista Vārda” stratēģiskās attīstības plānošanā.
  • Funkcija definēta Tieslietu ministrijas nolikumā: nodrošināt sabiedrības informēšanu par tiesību politiku, kā arī veicināt sabiedrības tiesiskās domas un apziņas attīstību atbilstoši demokrātiskās valsts principiem.
  •  Iznāk kopš 1995. gada: sākumā - kā pielikums LR oficiālajam laikrakstam „Latvijas Vēstnesis”, kopš 2002. gada –

kā patstāvīgs preses izdevums.

Papildinformācijai:

Dina Gailīte,
galvenā redaktore
juristavards@lv.lv
T.: 67310680
www.juristavards.lv
twitter.com/jurista_vards

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Tālrunis67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011, Latvija
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).