Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Riski un labā prakse biznesā - “Jurista Vārda” tematiskais numurs

30.04.2019.

Lai maija svētkos ikvienam pietiktu lasāmvielas ilgākam laikam, šodien, 30. aprīlī,  iznāk “Jurista Vārds” dubultnumurs. Lielākā daļa no šī laidiena materiāliem ir veltīti labas un sliktas komercdarbības analīzei.

“Tematu iniciēja Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Laila Medina, kura ir arī tematiskā laidiena viesredaktore. Pieteikumā viņa norāda šādas izvēles iemeslu – nepieciešamību uz labo pusi mainīt biznesa kultūru Latvijā,” tā numura tēmu redakcijas slejā piesaka žurnāla “Jurista Vārds” galvenā redaktore Dina Gailīte. “Šie temati, tikai virspusēji raugoties, var likties "nejuridiski". Jo jurists strādā gandrīz katrā uzņēmumā vai vismaz to konsultē. Un tieši jurists ir tas, kurš veido iekšējos normatīvus, gatavo līgumus, brīdina uzņēmuma vadību par potenciālajiem riskiem un aizdomīgiem partneriem.

Numurs pieejams arī elektroniski: 2019. gada 30. aprīlis “Jurista Vārds”

Savu viedokli par uzņēmumu vadītāju krimināltiesisko atbildību par komercdarbības principu neievērošanu pauž Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurore, Ļubova Kovaļa, un Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta Metodikas nodaļas prokurors, Igors Gerasimins. Šajā rakstā autori īsumā aplūko uzņēmumu vadītāju krimināltiesiskā atbildību par godīgas un caurspīdīgas komercdarbības principu neievērošanu.

Tā kā kopš 2017. gada beigām mazinājās finanšu sektora riska apetīte apkalpot augsta riska klientus, kā arī ievērojami pastiprinājās starptautisko sankciju režīms, komersanti negaidīti saskārās ar tēmām, kuras līdz šim nebija tik aktuālas ne tikai Latvijā, bet globāli. Tāpēc šajā numurā sniedzam arī ieskatu viedoklī par risku kultūru un pārvaldību cīņā ar finanšu noziegumiem.

Maksātnespējas jomas tiesiskā regulējuma pārzinātājiem un praktiķiem bez ievērības nav palicis šā gada 28. marta Augstākās tiesas Senāta lēmums. Tāpēc žurnālā “Jurista Vārds” publikācija sniedz komentārus par to, kā Senāta lemtais rada apjukumu Maksātnespējas likuma piemērošanā.

Rakstā “Ar izpratni un iekšējo kontroli pret korupciju” tiek aplūkotas godīgas komercdarbības priekšrocības un sekas, ar kurām ir jārēķinās negodprātīgiem komersantiem, kā arī iekšējās kontroles stiprināšanas iespējas, lai novērstu korupcijas riskus.

“Jurista Vārds” neiznāks 7.maijā. Nākamais žurnāls iznāk 14. maijā!

Interesentiem! Tematisko “Jurista Vārdu” var iegādāties, kontaktējoties ar Lasītāju servisu:

  • 80006000; 67311161; 
  • abonenti@lv.lv
  • vai klātienē mūsu Klientu centrā: Bruņinieku 53, Rīgā.

Žurnāli : KIOSKS

Oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011, Latvija
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).