Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Latvijas advokatūra − JURISTA VĀRDA numura tēma

19.06.2018.

Foto: Santa Sāmīte. Žurnāla "Jurista Vārds" 19. jūnija laidiens tapis, redakcijai atsaucoties uz Latvijas Zvērinātu advokātu padomes iniciatīvu un ņemot vērā, ka advokatūras kā neatņemamas un būtiskas tieslietu sistēmas sastāvdaļas diskusijas par savu attīstību un darba organizāciju tieši ietekmē visu pārējo tieslietu sistēmu.

Žurnāla "Jurista Vārds" 19. jūnija laidiens ir veltīts advokatūrai – Latvijas daudzskaitlīgākajai juridiskajai profesijai, kurā šobrīd darbojas 1222 zvērināti advokāti.

“Žurnāls tapis, redakcijai ar prieku atsaucoties uz Latvijas Zvērinātu advokātu padomes iniciatīvu un ņemot vērā, ka advokatūras kā neatņemamas un būtiskas tieslietu sistēmas sastāvdaļas diskusijas par savu attīstību un darba organizāciju ne vien interesē, bet arī tieši ietekmē visu pārējo tieslietu sistēmu,” tā redakcijas slejā Dina Gailīte, žurnāla “Jurista Vārds” galvenā redaktore.

Šis laidiens tapis vieredaktora, Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētāja, zvērināta advokāta Dr. iur. Jāņa Rozenberga, zīmē. Numuru aizsāk viesredaktora pārskats par advokatūras pašreizējo situāciju un gaidāmajām pārmaiņām, tai skaitā paredzamo advokāta procesa paplašināšanu no 2019. gada, advokātu pieaugošo lomu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanā, advokātu kvalifikācijas celšanas regulējumu, advokātu biroju tiesiskā statusa noregulēšanas iespējām u. c.

Tāpat netiek aizmirsta pagātne. Numurā vēsturnieks Dr. hist. Valters Ščerbinskis iezīmē advokātu nozīmīgo lomu gan Latvijas valsts tapšanā, gan tieslietu sistēmas veidošanā.

Tālāk seko zvērinātu advokātu un zvērinātu advokātu palīgu sagatavots ieskats atsevišķos advokāta profesijas aspektos: advokāta tiesības uz informāciju; advokāta loma kriminālprocesā; advokāta imunitāte.

Žurnālu noslēdz Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas Maksātnespējas tiesību advokātu sekcijas apkopotie viedokļi par dažiem maksātnespējas tiesību problēmjautājumiem.

Interesentiem! Tematisko “Jurista Vārdu” var iegādāties, kontaktējoties ar LASĪTĀJU SERVISU:

  • 80006000; 67311161;  
  • abonenti@lv.lv
  • vai klātienē mūsu Klientu centrā: Bruņinieku 53, Rīgā.

Numurs pieejams arī elektroniski: 2018. gada 19. jūnija “Jurista Vārds”

Visi žurnāli: KIOSKS

Oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Tālrunis67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011, Latvija
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).