Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Ārlietu ministrijā diskutē par Latvijas portālu informācijas pieejamību diasporai

27.10.2017.

Publicitātes attēls. LV portāls palīdz atrast atbildes uz šādiem jautājumiem: par valsts pakalpojumiem un tiesisko regulējumu Latvijā. Jautājumu var iesūtīt: www.LVportals.lv > E-KONSULTĀCIJAS.

26. oktobrī Ārlietu ministrija (ĀM) organizēja diskusiju, lai pārrunātu valsts nodrošinātas informācijas un pakalpojumu pieejamību Latvijas diasporai, šajā jomā plānotās aktivitātes, kā arī turpmākās sadarbības iespējas un ciešāku savstarpēju koordināciju.

Diskusijā piedalījās ĀM, Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) un oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” pārstāvji. Atklājot diskusiju, ĀM speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Atis Sjanīts pateicās portālu Latvija.lv un LVportals.lv veidotājiem par lielo darbu, ko viņi ir ieguldījuši komunikācijā ar tautiešiem visā pasaulē, publicējot informāciju par diasporai aktuāliem jautājumiem visdažādākajās dzīves situācijās.

Portālu pārstāvji tika informēti, ka viena no ārpolitikas prioritātēm, ko īsteno ĀM, ir sadarbības stiprināšana ar diasporu. Informācijas apmaiņa un savstarpēja sadarbība starp valsts pārvaldes institūcijām ir svarīgi aspekti šīs prioritātes nodrošināšanai. Piemēram, Latvija.lv piedāvātie e-pakalpojumi ir ļoti nozīmīgi gan Latvijas iedzīvotājiem, gan arī daudziem diasporas pārstāvjiem, bet ne visiem ārvalstīs dzīvojošajiem tautiešiem ir pieejama informācija par portāla piedāvātajām iespējām, kā arī ne visiem potenciālajiem portāla pakalpojumu izmantotājiem ir pieeja kādai no Latvijas internetbankām vai e-parakstam. Tādēļ ĀM ir iesaistījusies šī jautājuma risināšanā un diskusijā par vienas pieturas aģentūras principa ieviešanas lietderību, lai nodrošinātu informācijas un e-pakalpojumu pieejamību visiem diasporas pārstāvjiem, uzsverot mērķtiecīgas politikas un darbības nepieciešamību šī mērķa sasniegšanai, vienlaikus izvairoties no paralēlām aktivitātēm.

Oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” valdes priekšsēdētāja Daina Ābele informēja par plāniem attīstīt divvirzienu komunikāciju ar diasporas pārstāvjiem, veidojot informatīvu sadaļu “Valsts un diaspora” portālā LVportāls.lv. Apzinot turpmākās sadarbības iespējas komunikācijā ar sabiedrību, tika uzsvērta informācijas sagatavošana un informācijas avotu apkopošana par diasporai aktuālām tēmām, kā arī jaunu komunikācijas formu meklēšana.

LVportāls.lv ir guvis lielu popularitāti ne tikai Latvijā, kur to pēc pētījumu aģentūras Gemius datiem ik mēnesi apmeklē vidēji 170 000 reālo Latvijas interneta lietotāju, bet arī tautiešu kopienās ārvalstīs. Piemēram, šogad reģistrēti 210 000 apmeklējumi no ārvalstīm, tai skaitā no Apvienotās Karalistes − 45 000, no Vācijas − 31 000 (Google Analytics). Portāls nodrošina informāciju par Latvijas valstspiederīgo tiesībām Latvijā un īpaši − sniedzot atbildes uz svarīgiem jautājumiem sadaļā e-konsultācijas. Portāla galvenais uzdevums ir nodrošināt nepastarpinātu valsts informācijas sniegšanu.

VRAA pārstāvji informēja par aktuālāko portālā Latvija.lv, kas piedāvā informāciju par valsts pārvaldes pakalpojumiem un e-pakalpojumus un daudziem arī ārvalstīs dzīvojošajiem tautiešiem sniedz informāciju dažādās jomās, tostarp, kas nepieciešama remigrācijas procesā. Portāls pastāvīgi nodrošina publicētās informācijas aktualitāti un satura kvalitāti, tajā ir pieejama arī sadaļa tautiešiem “Atgriešanās Latvijā”.

Latvija.lv lapu skatījumu skaits šī gada laikā jau sasniedzis 19 266 282, no kuriem 1 052 211 skatījumi veikti ārpus Latvijas.

Diskusijā iesaistītie pārstāvji vienbalsīgi atzina informācijas pieejamības svarīgumu un vienojās veidot ciešāku sadarbību ar visām iesaistītajām un ieinteresētajām pusēm, meklējot risinājumus sasniedzamas informācijas un pakalpojumu nodrošināšanai diasporai.

"Ārlietu ministrijas" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
!!!  Ārkārtējās situācijas laikā "Latvijas Vēstnesis" aicina izmantot e-iespējas  !!!
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).