Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Satversmes komentāri: prezentēs ceturto sējumu

29.05.2017.

Foto: Santa Sāmīte. Latvijas Republikas Satversmes III un IV nodaļas komentāri apkopoti 864 lappušu apjomīgā sējumā.

 Trešdien, 31. maijā, Rīgas pils Svētku zālē Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ministru prezidents Māris Kučinskis svinīgi atvērs jauno Satversmes zinātnisko komentāru sējumu. Šajā sējumā skaidrotas un apkopotas Valsts prezidenta un Ministru kabineta pilnvaras, funkcijas un tiesības.

“Satversmes komentāri ir Latvijas valstiskumam būtisks darbs, kura sagatavošanā iesaistīti labākie mūsu valsts zinātnieki un praktiķi. Tā ir lieliska Satversmes lietpratēju dāvana mums visiem, sagaidot Latvijas simtgadi. Pirmo reizi katram Satversmes pantam tiek gatavots izvērsts skaidrojums, kas dod iespēju ikvienam labāk izprast mūsu valsts pamatlikumu”, uzsver Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Jaunā grāmata kā vērienīgā Latvijas Republikas Satversmes komentāru projekta ceturtais sējums klajā nākusi “Latvijas Vēstneša” Grāmatu apgādā.

“Satversmes skaidrojumi jeb komentāri ir fundamentāls zinātnisks izziņas avots par latviešu konstitucionālismu”, grāmatas priekšvārdā raksta LU zinātniskā projekta vadītājs, profesors, Dr.iur. Ringolds Balodis. “Šis nu ir viens veikums, kas paveikts pārliecībā par nacionālu valsti kā augstāko vērtību.”

Valsts pamatu izpēte esot valsts pienākums, taču ne šoreiz. Šis projekts, kā norāda R. Balodis, ir pilnībā balstīts uz pilsonisku iniciatīvu, ko tiesībzinātnieki veikuši zinātniskas zinātkāres, nevis valsts pasūtījuma mudināti.

Tikko izdotajā grāmatā komentētas divas Satversmes nodaļas: III nodaļa “Valsts prezidents” un IV nodaļa “Ministru kabinets”. Izdevums ir īpašs ar to, ka atkārtoti tiek komentēta nodaļa par valdību, kā arī papildināts ar līdz šim nebijušu Latvijas valdību statistiku ar valdību un premjeru fotoattēliem. Nodaļas par Valsts prezidentu komentāri savukārt ir unikāls materiāls, jo pirmo reizi visaptveroši tiek analizētas Latvijas valsts galvas pilnvaras, funkcijas un tiesības.

Līdz ar šo izdevumu no astoņām Satversmes nodaļām būs jau komentēts Satversmes ievads un Satversmes I, III, IV, VI, VII un VIII nodaļa. Atlikušas vēl divas, kas ir par parlamenta darbu, – II nodaļa “Saeima” un V nodaļa “Likumdošana”.

Darbs pie pēdējo nodaļu komentēšanas jau ir uzsākts, apliecina R. Balodis, kas dod pamatu cerībai, ka Latvijas valsts konstitūcija pilnībā tiks zinātniski izskaidrota.

Jaunais izdevums būs laba lasāmviela gan praktiķiem, gan tiem interesentiem, kuri vēlas padziļināti iepazīties ar mūsu valsts būtību un saprast valsts varas atzaru funkcionēšanu.

Papildinformācijai:
Santa Sāmīte
Oficiālā izdevēja „Latvijas Vēstnesis”
Komunikācijas speciāliste
T.: +371 67310675
Mob.: +371 29672420
santa.samite@lv.lv
www.lv.lv

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).