Oficiālais izdevējs LATVIJAS VĒSTNESIS
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS
 
 

Likumi.lv prezentē Latvijas pieredzi Briselē

19.05.2017.

Foto: “Latvijas Vēstnesis”. Apaļā galda diskusijās un praktiskajās nodarbībās dalībnieki diskutēja par tēmām, kas ir specifiskas šādu vietņu lietojamībā un funkcionalitātē, lai tās padarītu ērtākas un vieglāk lietojamas iedzīvotājiem. Kā ES labās prakses piemērs vietne Likumi.lv ir vērtīga pieredze vairāku iemeslu dēļ.

Digitālais laikmets un juridiskā informācija. Tās pieejamība, lietojamība, arī atkalizmantošana – jautājumi, par kuriem eksperti diskutē Eiropas Savienības Publikāciju biroja rīkotajā seminārā Briselē.

Uz divu dienu semināru “Izaicinājumi digitālajā laikmetā: labāka piekļuve juridiskajai informācijai” Briselē 17. un 18. maijā pulcējās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu eksperti, kuru specializācija saistīta ar tiesību aktu un juridiskās informācijas vietnēm un datu bāzēm.

Diskusijā piedalījās arī Latvijas Republikas oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” pārstāvji, kuri seminārā prezentēja tiesību aktu vietni Likumi.lv.

Dažādu valstu unikālie risinājumi un pieredze – tā ir vērtīga zināšanu bāze, kurā meklēt kopīgu pieeju, kā pilnveidot un attīstīt juridiskās informācijas pakalpojumu kvalitāti un pieejamību Eiropas Savienībā.

Tādēļ par semināra darbalauku bija izvirzīts praktisks un strauji mainīgajā digitālajā vidē aktuāls mērķis – pieredzes apmaiņa un zināšanu pārnese ES institūciju un dalībvalstu starpā, risinot kopīgas problēmas un apzinot labākos un efektīvākos risinājumus.

Pēc ES Publikāciju biroja uzaicinājuma seminārā piedalījās divi oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” pārstāvji – Latvijas Republikas tiesību aktu vietnes Likumi.lv vadītājas vietniece Sandra Zālīte un informācijas tehnoloģiju daļas speciālists Jānis Ābens.

Kā ES labās prakses piemērs vietne Likumi.lv ir vērtīga pieredze vairāku iemeslu dēļ. Šoreiz fokusā – risinājums, kā vienā vietnē salāgot lietotāju un profesionālu lietotāju specifiskās vajadzības tā, lai abu mērķgrupu vajadzības būtu apmierinātas un daudzveidīgā funkcionalitāte neietekmētu lietojamību tiem lietotājiem, kuriem nav  profesionāli specfiskas prasības tiesību aktu izmantošanā.

Latvijā Likumi.lv ir ļoti plaši izmantots valsts informācijas resurss, jo vidēji mēnesī to apmeklē 240 000-270 000* reālo lietotāju jeb katrs sestais Latvijas interneta lietotājs.

Apaļā galda diskusijās un praktiskajās nodarbībās dalībnieki diskutēja par tēmām, kas ir specifiskas šādu vietņu lietojamībā un funkcionalitātē, lai tās padarītu ērtākas un vieglāk lietojamas iedzīvotājiem. Attiecīgi vietņu un datu bāžu pilnveide arī ir veids, kā uzlabot juridiskās informācijas un tiesību aktu pieejamību.

Praktiskās nodarbībās un apaļā galda diskusijās dalībnieki sprieda, piemēram, par meklētāju un informācijas atlases ērtumu (kā to padarīt vienkāršāku). Fundamentālie jautājumi:

  • sinerģija starp ES un dalībvalstu tiesību aktiem – kā to uzlabot;
  • ES un dalībvalstu tiesību akti – pieejamība un atkalizmantošana, izmantojot vietni EUR-Lex. Aktuāls tēmas aspekts – kā saskaņot pieejamību digitālajai informācijai un personas datu aizsardzību.

Semināru rīkoja ES Publikāciju birojs (Publications Office of the European Union). Pasākuma mērķauditorija ir personas, kas atbild par valsts publisko tiesību tīmekļa vietnēm un ES juridiskajām vietnēm.

* Starptautiskās interneta izpētes aģentūras Gemius dati. Vietnes LIkumi.lv auditorija 2017. gada janvārī – 273 000 reālo Latvijas lietotāju vecumā jo 7 līdz 74 gadiem. Janvārī tie bija 18 % no visiem Latvijas interneta lietotājiem. Publiskajā ikmēnešana Latvijas vietņu topā Likumi.lv parasti ieņem 14.-16. vietu, vērtējot pēdējo dažu gadu apmeklētības datus.


“Latvijas Vēstneša” informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

8000 6000
Bezmaksas informatīvais tālrunis
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

© 2011 VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).

LAPAS KARTE

 
 

Par mums

Vēstnesim 100
Jaunumi
Izdevēja vēsture
Redaktori, vadītāji
Īpašie dokumenti
Video
Oficiālais izdevējs
Misija un vīzija
Stratēģija
Struktūra un valde
Normatīvie akti
Privātuma politika
Pētījumi
Starptautiskā sadarbība
Vakances
Logotipi
Sīkdatnes
Integrētā vadības sistēma
Kvalitātes vadības sistēma
Informācijas drošības sistēma
Publiskie iepirkumi
Visi
Aktuālie
Pabeigtie
Finanšu informācija
Publiskie pārskati
Atalgojums
Ziedojumi
Vēsture
2018 - 2015
2014 - 2010
2009 - 2005
2004 - 2000
1999 - 1992
Biežāk uzdotie jautājumi
Viegli lasīt
Rekvizīti

Aktualitātes

Jaunumi
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Preses relīzes
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Publikācijas
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Vēsture

Oficiālā publikācija

Kontakti

Pakalpojumi

Oficiālie paziņojumi
Iesniegšana
Apliecinājumi
Cenas
Normatīvie akti
Abonēšana / Iegāde
Jurista Vārds (drukātais)
E-žurnāls (e-versija)
Komplekts (drukātais + e-žurnāls)
Rakstu iegāde (1 vai 5)
E-žurnāla iegāde
Kur nopirkt?
Pieteikties e-versijai
Abonēšanas noteikumi
Grāmatas
Grāmatu katalogs
Grāmatu apgāds
Piegāde
Kā nopirkt?
Reklāma
LV portāls
Jurista Vārds
juristavards.lv

RSS

 

RSS ir veids, kā sekot līdzi oficiālā izdevēja jaunumiem. Izvēlieties interesējošo sadaļu un pievienojiet savā RSS lasītājā atbilstošo RSS barotni!

Aktualitātes
Jaunumi Preses relīzes


Piedāvājam arī izmantot RSS barotnes mūsu portālos: Likumi.lv un LV portāls

Lai lietotu RSS, ir vajadzīga īpaša programma — RSS barotņu lasītājs (RSS Feed Reader). Tā nav nepieciešama, ja izmantojat interneta pārlūkprogrammu (piemēram, „Opera”, „Mozilla Firefox”, „Safari”), e-pasta programmu vai interneta resursu, kura programmnodrošinājumā RSS lasītājs jau ir iekļauts.

Ja jums e-pastā ir RSS lasītājs, nospiediet RSS ikonu tajā portāla sadaļā, kuras jaunumus vēlaties saņemt savā RSS lasītājā. Nokopējiet konkrētās sadaļas barotnes adresi un iekopējiet to savā RSS lasītājā.

SAITES

 
 

Valsts institūcijas

 

Oficiālā izdevēja interneta vietnes

Tieslietu sistēma


TM padotības iestādes


Uzņēmējsabiedrības (TM valsts kapitāldaļu turētāja)

Starptautiskie resursi

Citi


NOSŪTĪT ŠO SAITI