Oficiālais izdevējs LATVIJAS VĒSTNESIS
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Apbalvoti žurnāla “Jurista Vārds” studentu pētniecisko darbu konkursa uzvarētāji

07.12.2016.

Foto: Boriss Koļesņikovs. Žurnāla "Jurista Vārds" studentu pētniecisko darbu konkursa tradīcija − konkursa rīkotāju, atbalstītāju, dalībnieku un žūrijas locekļu kopbilde.

Noslēgusies 11. nacionāla mēroga sacīkste tieslietās, ko rīko žurnāls "Jurista Vārds". Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēkas Konferenču zālē 6. decembrī svinīgā konkursa noslēguma pasākumā tika paziņoti sekciju uzvarētāji, kā arī galvenās balvas ieguvējs – par to 2016. gadā kļuvis LU Juridiskās fakultātes maģistrantūras absolvents Ingus Meimers.

Kopumā konkursam šogad tika iesūtīti 32 darbi no dažādu Latvijas augstāko mācību iestāžu studentiem un absolventiem: LU, Latvijas Biznesa koledžas, Rīgas Stradiņa universitātes, Vidzemes Augstskolas un Rēzeknes tehnoloģiju akadēmijas. Absolūti lielākā daļa darbu, kas tika iesūtīti, ir tapuši studiju procesa gaitā – sākot no esejas līdz pat maģistra darbam.

Interesanti, ka katrā studentu darbu konkursā varam novērot „karsto tematu” aktualitātes. Šogad vairāku Latvijas jauno juristu uzmanības centrā bijuši temati, kas veltīti „trauksmes cēlēju” tiesiskai aizsardzībai, kā arī, piemēram, apvienotajā tiesību teorijas un cilvēktiesību sekcijā no 7 darbiem 3 bija veltīti Latvijas tiesu sistēmai un spriedumu kvalitātei.

Iesūtītie darbi vērtēšanai iedalīti 5 sekcijās. Svinīgajā pasākumā sumināts katras sekcijas uzvarētājs, kā arī kopsummā visaugstāko vērtējumu ieguvušais darbs, kas saņēma galveno balvu.

  • Valststiesību sekcijā šogad uzvarējusi Elīna Kursiša ar darbu “Tiesas pieteikums Satversmes tiesā”. Darbu ieteica asoc. prof. Dr.iur. Anita Rodiņa.
  • Civiltiesību sekcijā 2016. gadā laurus plūc Andris Dimants ar darbu „Ļaunprātīgas rīcības jēdziens Ženēvas 1956. gada 19. maija konvencijā „Par kravu starptautisko autopārvadājumu līgumu (CMR)””. Darbu ieteica doc. Dr.iur. Inga Kačevska.
  • Starptautisko un Eiropas savienības tiesību sekcijā, žūrijas ieskatā, labākais bijis Ingus Meimera darbs „Pakāpeniskās (creeping) ekspropriācijas jēdziens un piemērošanas problēmas starptautisko ieguldījumu veicināšanas un aizsardzības tiesībās”. Darba vadītājs – LU lektors Māris Lejnieks.
  • Tiesību teorijas un civiltiesību sekcijā par labāko atzīts Katrīnes Ielītes iesniegtais darbs „Nedzīvi dzimuša bērna un viņa vecāku pamattiesību aizsardzība”. Darbu konkursam ieteica asoc. prof. Dr.iur. Annija Kārkliņa.
  • Krimināltiesību sekcijas uzvarētājs ir Armands Smans ar darbu „Aresta uzlikšana pamatkapitāla daļām kriminālprocesā”. Darbu ieteica prof. Dr.iur. Kristīne Strada-Rozenberga.
  • Kopsummā visaugstāko vērtējumu ieguva Ingus Meimers (Starptautisko un Eiropas savienības tiesību sekcijā), kļūstot par 11. pētniecisko darbu konkursa galvenās balvas ieguvēju.


Konkursa sekciju uzvarētāji balvās saņēma oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" un VAS "Tiesu namu aģentūra" apgādā izdoto juridisko literatūru un žurnāla "Jurista Vārds" 2017. gada abonementus.

Papildus tam labākajiem konkursantiem savas īpašās atzinības balvas pasniedza 5 Latvijas zvērinātu advokātu biroji: "Cobalt", "Fort", "Kronbergs Čukste Derling", "Saulveža Vārpiņa birojs" un "Vilgerts". Jaunajiem juristiem tika pasniegta advokātu izvēlēta grāmata ar īpašu piemiņas ierakstu.

"Jurista Vārds" redakcija izsaka pateicību konkursa dalībniekiem par entuziasmu un cīņassparu, mentoriem – par sekmīgu jauno juristu virzīšanu uz akadēmiskiem sasniegumiem un visiem žūrijas locekļiem par iesaistīšanos konkursa darbu vērtēšanā. Īpaša pateicība pienākas konkursa atbalstītājiem – VSIA "Latvijas Vēstnesis", VAS "Tiesu namu aģentūra", kā arī jau minētajiem zvērinātu advokātu birojiem.

Ar labākajiem šī gada konkursantu darbiem "Jurista Vārds" lasītāji varēs iepazīties žurnāla lappusēs 2017. gadā.
 

Papildinformācijai:
Santa Sāmīte
Oficiālā izdevēja „Latvijas Vēstnesis”
Komunikācijas speciāliste
T.: +371 67310675
santa.samite@lv.lv
www.lv.lv

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

8000 6000
Bezmaksas informatīvais tālrunis
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

© 2011 VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).

LAPAS KARTE

 
 

Par mums

Vēstnesim 100
Jaunumi
Izdevēja vēsture
Pirmais. 14.12.1918.
Infografika
Video
Oficiālais izdevējs
Misija un vīzija
Stratēģija
Struktūra un valde
Normatīvie akti
Privātuma politika
Pētījumi
Starptautiskā sadarbība
Vakances
Logotipi
Sīkdatnes
Integrētā vadības sistēma
Kvalitātes vadības sistēma
Informācijas drošības sistēma
Publiskie iepirkumi
Visi
Aktuālie
Pabeigtie
Finanšu informācija
Publiskie pārskati
Atalgojums
Ziedojumi
Vēsture
2018 - 2015
2014 - 2010
2009 - 2005
2004 - 2000
1999 - 1992
Biežāk uzdotie jautājumi
Viegli lasīt
Rekvizīti

Aktualitātes

Jaunumi
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Preses relīzes
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Publikācijas
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Vēsture

Oficiālā publikācija

Kontakti

Pakalpojumi

Oficiālie paziņojumi
Iesniegšana
Apliecinājumi
Cenas
Normatīvie akti
Abonēšana / Iegāde
Jurista Vārds (drukātais)
E-žurnāls (e-versija)
Komplekts (drukātais + e-žurnāls)
Rakstu iegāde (1 vai 5)
E-žurnāla iegāde
Kur nopirkt?
Pieteikties e-versijai
Abonēšanas noteikumi
Grāmatas
Grāmatu katalogs
Grāmatu apgāds
Piegāde
Kā nopirkt?
Reklāma
LV portāls
Jurista Vārds
juristavards.lv

RSS

 

RSS ir veids, kā sekot līdzi oficiālā izdevēja jaunumiem. Izvēlieties interesējošo sadaļu un pievienojiet savā RSS lasītājā atbilstošo RSS barotni!

Aktualitātes
Jaunumi Preses relīzes


Piedāvājam arī izmantot RSS barotnes mūsu portālos: Likumi.lv un LV portāls

Lai lietotu RSS, ir vajadzīga īpaša programma — RSS barotņu lasītājs (RSS Feed Reader). Tā nav nepieciešama, ja izmantojat interneta pārlūkprogrammu (piemēram, „Opera”, „Mozilla Firefox”, „Safari”), e-pasta programmu vai interneta resursu, kura programmnodrošinājumā RSS lasītājs jau ir iekļauts.

Ja jums e-pastā ir RSS lasītājs, nospiediet RSS ikonu tajā portāla sadaļā, kuras jaunumus vēlaties saņemt savā RSS lasītājā. Nokopējiet konkrētās sadaļas barotnes adresi un iekopējiet to savā RSS lasītājā.

SAITES

 
 

Valsts institūcijas

 

Oficiālā izdevēja interneta vietnes

Tieslietu sistēma


TM padotības iestādes


Uzņēmējsabiedrības (TM valsts kapitāldaļu turētāja)

Starptautiskie resursi

Citi


NOSŪTĪT ŠO SAITI