Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Likumi.lv − šodien 15!

29.06.2016.

Foto: Aiga Dambe, LV portāls.

Latvijas Republikas tiesību aktu vietnei Likumi.lv šodien aprit 15 gadi. Starp Latvijas vietnēm apmeklējuma un sasniegtās auditorijas ziņā tā ierindojas 15. vietā, turklāt − ir līderis valsts sektorā.

Likumi.lv jau no pirmsākumiem ir veidota kā tiesību aktu vietne ikvienam. Tajā pieejami 80 000 dokumenti. Mūsdienās vietni lieto gan profesionāļi (juristi, ierēdņi, uzņēmēji), gan studenti un citi interesenti darbam, studijām, personiskām vajadzībām.

"Ir liels gandarījums, ka, pakāpeniski un neatlaidīgi attīstoties, Likumi.lv no nelielas tiesību aktu datu bāzes 15 gadu laikā ir kļuvis par uzticamu un pieprasītu informācijas avotu. Likumi.lv vairs nav tikai tiesību aktu krātuve, bet arī neatņemams darba instruments daudziem tūkstošiem mūsu lietotāju," norāda oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” Oficiālo publikāciju departamenta direktore, Likumi.lv galvenā redaktore Inese Luste.

Tiesību aktu datu bāzēm tiek izvirzītas aizvien lielākas prasības. Tās nav saistītas ar saturu, bet gan ar vietnes lietojamības aspektiem, kas atvieglotu ikdienas darbu. “Likumi.lv attīstībai jāturpinās divos virzienos – gan saturiski, gan funkcionāli," atzīst I. Luste.

“Šobrīd Likumi.lv ir vizuāli mūsdienīgs, kā arī funkcionāli ērts portāls − varam droši apgalvot, ka viens no labākajiem starp Eiropas valstīm. Par to esam pārliecinājušies, darbojoties Eiropas Oficiālo izdevēju forumā un viesojoties pie mūsu sadarbības parneriem. Taču mēs nevaram apstāties pie sasniegtā. Piemēram, līdzīgā portālā Norvēģijā pie visiem normatīvajiem aktiem ir “piestiprināti” gan atbilstoši tiesu spriedumi, gan likumu komentāri. Tādai acīmredzot būtu jābūt arī Likumi.lv nākotnei,” nākotnes vīziju piesaka oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” valdes priekšsēdētāja Daina Ābele.

Stabils līderis valsts sektorā

Apmeklējuma un sasniegtās auditorijas ziņā Likumi.lv pēdējos gados ir stabilās pozīcijās – turas amplitūdā no 15. līdz 19. vietai (atkarībā no mēneša un auditorijas krituma / kāpuma sezonālā rakstura dēļ). Mēnesī vidēji tie ir 250 000 lietotāju, kas ir gandrīz 1/5 daļa no visiem Latvijas interneta lietotājiem.

Likumi.lv ir vienīgā valsts vietne, kas ieņem tik augstu pozīciju Latvijas apmeklētāko interneta lapu topā.

Vietnes specifika

Valsts vietni Likumi.lv uztur un attīsta oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis”. Tajā pieejama jaunākā informācija par tiesību aktiem un to izmaiņām.

Likumi.lv darbību nosaka Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likums. Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs, un atšķirību gadījumā primārā ir tiesību akta oficiālā publikācija.

Tiesību akti tiek sistematizēti atbilstoši Ministru kabineta 2014. gada 18. februāra noteikumiem Nr. 101 "Starptautisko līgumu uzskaites un tiesību aktu sistematizācijas noteikumi".

Saistītie raksti

Uzziņai

  • Likumi.lv ir 2001. gadā Tieslietu ministrijas uzdevumā izveidota tiesību aktu vietne, kas nodrošina brīvu piekļuvi sistematizētiem un konsolidētiem Latvijas tiesību aktiem – likumiem, Ministru kabineta noteikumiem, rīkojumiem un citiem valsts varas izdotiem dokumentiem. Tajā pieejami arī Latvijas Republikas noslēgtie un mūsu valstij saistošie starptautiskie līgumi un atsevišķu pašvaldību saistošie noteikumi.

  • Datubāzē ir vairāk nekā 80 000 tiesību aktu:

    • Pirmkārt, tie ir visi kopš 1993. gada oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicētie tiesību akti. Otrkārt, Augstākās padomes un Ministru padomes tiesību akti, kas pieņemti, sākot ar 1990. gada 4. maiju. Treškārt, padomju laikā pieņemtie un vēl šobrīd spēkā esošie kodeksi, piemēram, Administratīvo pārkāpumu kodekss (1984) un Sodu izpildes kodekss (1970). Un, ceturtkārt, Latvijas Republikas Satversme (1922) un citi pirmās brīvvalsts laikā pieņemtie un atjaunotie likumi, piemēram, Civillikums (1937).

    • Šobrīd ir spēkā 5335 likumi un 9547 Ministru kabineta noteikumi.

  • Par moto kopš pirmsākumiem ir izvēlēts Latvijas Republiks Satversmes 90. pants: “Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības”.


* Starptautiskās interneta izpētes aģentūras Gemius dati

"Latvijas Vēstneša" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
!!!  Ārkārtējās situācijas laikā "Latvijas Vēstnesis" aicina izmantot e-iespējas  !!!
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).