Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Atvieglojumi mikrosabiedrībām

14.05.2010.

Informāciju sagatavoja VSIA “Latvijas Vēstnesis”

No 1.maija sludinājums par komercreģistrā izdarīta ieraksta izsludināšanu saistībā ar jaunas mikrosabiedrības dibināšanu maksā tikai 12 latus un 60 santīmus. To paredz piektdien, 14. maijā, „Latvijas Vēstnesī” publicētie grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos Nr. 599. Šajā summā papildus maksai par komercsabiedrības dibināšanas publikāciju ir iekļautas divas publikācijas saistībā ar iespējamo komercsabiedrības likvidāciju.

Oficiālajā laikrakstā izsludināti grozījumi MK noteikumos Nr. 599 "Noteikumi par komercreģistra ierakstu izsludināšanas izmaksu apmēriem un iekasēšanas kārtību". Tie paredz, ka maksa par komercreģistrā izdarīta ieraksta izsludināšanu saistībā ar jaunas mikrosabiedrības dibināšanu ir līdzvērtīga sludinājuma pašizmaksai, tātad Ls 12,60. Jaunā kārtība piemērojama ar šā gada 1. maiju.

Gadījumā, ja mikrosabiedrība dibināta laika posmā no 1. maija līdz 14. maijam un par sludinājumu samaksāta standarta cena, valsts SIA „Latvijas Vēstnesis”, vadoties pēc Uzņēmuma reģistra iesniegtā jaundibināto mikrosabiedrību saraksta, nodrošinās, lai starpība tiktu atmaksāta. Komercsabiedrības pārstāvim ar iesniegumu jāvēršas „Latvijas Vēstnesī”, norādot precīzus bankas rekvizītus.

Atbalsta pasākumus mikrosabiedrībām paredz 15. aprīļa grozījumi Komerclikumā, kas stājās spēkā 1. maijā. Proti, tagad var dibināt sabiedrību ar ierobežotu atbildību arī ar mazāku pamatkapitālu nekā Komerclikuma 185. pantā noteiktie 2000 latu. Šiem mikrouzņēmumiem ir arī citi atvieglojumi, t.sk., samazināta maksa par komercreģistra ierakstu izsludināšanas publikācijām. Pirmkārt, līdz 2012. gada 1. maijam mikrosabiedrības atbrīvotas no oficiālās publikācijas maksas par tādu komercreģistra ziņu izsludināšanu, kas saistītas ar pamatkapitāla palielināšanu. Tās „Latvijas Vēstnesī” tiek izsludinātas bez maksas. Otrkārt, samazināta maksa par jaunas mikrosabiedrības dibināšanas izsludināšanu.

„Šobrīd, saglabājot arī komercreģistrā izdarīta ieraksta publicēšanu papīra formātā, vienas publikācijas pašizmaksa "Latvijas Vēstnesī" ir Ls 4,20, ko veido, piemēram, šādas izmaksas: laikraksta drukāšana, darba samaksas, kā arī datubāzu un infrastruktūras uzturēšana. Noteikumos noteiktā summa - Ls 12,60 - veidojas par trim sludinājumiem: viens par uzņēmuma darbības uzsākšanu un vēl divi par iespējamo tā likvidāciju,” skaidro valsts SIA "Latvijas Vēstnesis" valdes priekšsēdētāja Daina Ābele. Triju sludinājumu kopējais apjoms laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" aizņem 90 cm2. D.Ābele prognozē, ka, ieviešot oficiālo elektronisko publikāciju un atsakoties no papīra publikācijas (šādi samazinot ražošanas izmaksas), nākotnē mikrosabiedrībām maksa par sludinājumiem varētu samazināties vēl par 18 procentiem.

No valsts SIA „Latvijas Vēstnesis” ieņēmumiem tiek finansēta likumu un citu Saeimas, Valsts prezidenta, Ministru kabineta, Satversmes tiesas un ministriju pieņemto aktu publicēšana (izsludināšana) un tiesību aktu sistematizēšana. Tādēļ sludinājumu maksa noteikta tā, lai ienākumi segtu oficiālās publikācijas tapšanas, publiskošanas un sistematizēšanas procesu izmaksas. Valsts oficiālo elektronisko publikāciju pieejamības veicināšanas koncepcijā noteikts, ka oficiālā publikācija ir valsts funkcija, ko nākotnē jāfinansē no valsts budžeta, bet šobrīd valsts finansējums šīs funkcijas veikšanai nav paredzēts. Jautājumu par finansējuma piešķiršanu plānots pārskatīt pēc diviem gadiem (tā to paredz koncepcija).

Ar „Latvijas Vēstneša” saturu var iepazīties laikraksta bezmaksas e- versijā www.vestnesis.lv.

Savukārt konsolidēto Komerclikumu elektroniski var skatīt tiesību aktu vortālā www.likumi.lv, kas piedāvā pilnīgu un sistematizētu tiesību aktu datu bāzi.

Uzziņai

Oficiālā informācija ir valstiski noteikta informācija, ar kuras izziņošanu sabiedrībai iestājas noteiktas tiesiskās sekas (nosacīti to var iedalīt divas daļās: normatīvie akti un paziņojumi / sludinājumi, ko valsts noteikusi kā obligāti publicējamus). Normatīvie akti (likumi, Ministru kabineta noteikumi) nevar stāties spēkā, kamēr tie nav oficiāli izsludināti. Kopš 1993. gada Latvijā šī oficiālās publikācijas funkcija tiek īstenota, oficiālo informāciju publicējot laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”.

Lai iedzīvotājiem būtu ērti iepazīties ar oficiālā laikraksta saturu, tas bez maksas pieejams internetā www.vestnesis.lv, taču šobrīd e-versijai ir vien informatīvs raksturs. Ar 2011. gadu Latvija plāno ieviest oficiālu e-publikāciju, tas ir, valdības pieņemtā koncepcija („Valsts oficiālo elektronisko publikāciju pieejamības veicināšanas koncepcijā”) paredz, ka no nākamā gada elektroniski publicētajiem dokumentiem būs juridiski saistošs oficiālās publikācijas statuss.

Papildinformācijai:
Ilze Apine
T.: +371 67313091
www.lv.lv
ilze.apine@lv.lv
www.twitter.com/likumi
www.twitter.com/portals_lvlv

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).