Oficiālais izdevējs LATVIJAS VĒSTNESIS
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Atvieglojumi mikrosabiedrībām

14.05.2010.

Informāciju sagatavoja VSIA “Latvijas Vēstnesis”

No 1.maija sludinājums par komercreģistrā izdarīta ieraksta izsludināšanu saistībā ar jaunas mikrosabiedrības dibināšanu maksā tikai 12 latus un 60 santīmus. To paredz piektdien, 14. maijā, „Latvijas Vēstnesī” publicētie grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos Nr. 599. Šajā summā papildus maksai par komercsabiedrības dibināšanas publikāciju ir iekļautas divas publikācijas saistībā ar iespējamo komercsabiedrības likvidāciju.

Oficiālajā laikrakstā izsludināti grozījumi MK noteikumos Nr. 599 "Noteikumi par komercreģistra ierakstu izsludināšanas izmaksu apmēriem un iekasēšanas kārtību". Tie paredz, ka maksa par komercreģistrā izdarīta ieraksta izsludināšanu saistībā ar jaunas mikrosabiedrības dibināšanu ir līdzvērtīga sludinājuma pašizmaksai, tātad Ls 12,60. Jaunā kārtība piemērojama ar šā gada 1. maiju.

Gadījumā, ja mikrosabiedrība dibināta laika posmā no 1. maija līdz 14. maijam un par sludinājumu samaksāta standarta cena, valsts SIA „Latvijas Vēstnesis”, vadoties pēc Uzņēmuma reģistra iesniegtā jaundibināto mikrosabiedrību saraksta, nodrošinās, lai starpība tiktu atmaksāta. Komercsabiedrības pārstāvim ar iesniegumu jāvēršas „Latvijas Vēstnesī”, norādot precīzus bankas rekvizītus.

Atbalsta pasākumus mikrosabiedrībām paredz 15. aprīļa grozījumi Komerclikumā, kas stājās spēkā 1. maijā. Proti, tagad var dibināt sabiedrību ar ierobežotu atbildību arī ar mazāku pamatkapitālu nekā Komerclikuma 185. pantā noteiktie 2000 latu. Šiem mikrouzņēmumiem ir arī citi atvieglojumi, t.sk., samazināta maksa par komercreģistra ierakstu izsludināšanas publikācijām. Pirmkārt, līdz 2012. gada 1. maijam mikrosabiedrības atbrīvotas no oficiālās publikācijas maksas par tādu komercreģistra ziņu izsludināšanu, kas saistītas ar pamatkapitāla palielināšanu. Tās „Latvijas Vēstnesī” tiek izsludinātas bez maksas. Otrkārt, samazināta maksa par jaunas mikrosabiedrības dibināšanas izsludināšanu.

„Šobrīd, saglabājot arī komercreģistrā izdarīta ieraksta publicēšanu papīra formātā, vienas publikācijas pašizmaksa "Latvijas Vēstnesī" ir Ls 4,20, ko veido, piemēram, šādas izmaksas: laikraksta drukāšana, darba samaksas, kā arī datubāzu un infrastruktūras uzturēšana. Noteikumos noteiktā summa - Ls 12,60 - veidojas par trim sludinājumiem: viens par uzņēmuma darbības uzsākšanu un vēl divi par iespējamo tā likvidāciju,” skaidro valsts SIA "Latvijas Vēstnesis" valdes priekšsēdētāja Daina Ābele. Triju sludinājumu kopējais apjoms laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" aizņem 90 cm2. D.Ābele prognozē, ka, ieviešot oficiālo elektronisko publikāciju un atsakoties no papīra publikācijas (šādi samazinot ražošanas izmaksas), nākotnē mikrosabiedrībām maksa par sludinājumiem varētu samazināties vēl par 18 procentiem.

No valsts SIA „Latvijas Vēstnesis” ieņēmumiem tiek finansēta likumu un citu Saeimas, Valsts prezidenta, Ministru kabineta, Satversmes tiesas un ministriju pieņemto aktu publicēšana (izsludināšana) un tiesību aktu sistematizēšana. Tādēļ sludinājumu maksa noteikta tā, lai ienākumi segtu oficiālās publikācijas tapšanas, publiskošanas un sistematizēšanas procesu izmaksas. Valsts oficiālo elektronisko publikāciju pieejamības veicināšanas koncepcijā noteikts, ka oficiālā publikācija ir valsts funkcija, ko nākotnē jāfinansē no valsts budžeta, bet šobrīd valsts finansējums šīs funkcijas veikšanai nav paredzēts. Jautājumu par finansējuma piešķiršanu plānots pārskatīt pēc diviem gadiem (tā to paredz koncepcija).

Ar „Latvijas Vēstneša” saturu var iepazīties laikraksta bezmaksas e- versijā www.vestnesis.lv.

Savukārt konsolidēto Komerclikumu elektroniski var skatīt tiesību aktu vortālā www.likumi.lv, kas piedāvā pilnīgu un sistematizētu tiesību aktu datu bāzi.

Uzziņai

Oficiālā informācija ir valstiski noteikta informācija, ar kuras izziņošanu sabiedrībai iestājas noteiktas tiesiskās sekas (nosacīti to var iedalīt divas daļās: normatīvie akti un paziņojumi / sludinājumi, ko valsts noteikusi kā obligāti publicējamus). Normatīvie akti (likumi, Ministru kabineta noteikumi) nevar stāties spēkā, kamēr tie nav oficiāli izsludināti. Kopš 1993. gada Latvijā šī oficiālās publikācijas funkcija tiek īstenota, oficiālo informāciju publicējot laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”.

Lai iedzīvotājiem būtu ērti iepazīties ar oficiālā laikraksta saturu, tas bez maksas pieejams internetā www.vestnesis.lv, taču šobrīd e-versijai ir vien informatīvs raksturs. Ar 2011. gadu Latvija plāno ieviest oficiālu e-publikāciju, tas ir, valdības pieņemtā koncepcija („Valsts oficiālo elektronisko publikāciju pieejamības veicināšanas koncepcijā”) paredz, ka no nākamā gada elektroniski publicētajiem dokumentiem būs juridiski saistošs oficiālās publikācijas statuss.

Papildinformācijai:
Ilze Apine
T.: +371 67313091
www.lv.lv
ilze.apine@lv.lv
www.twitter.com/likumi
www.twitter.com/portals_lvlv

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

8000 6000
Bezmaksas informatīvais tālrunis
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

© 2011 VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).

LAPAS KARTE

 
 

Par mums

Vēstnesim 100
Jaunumi
Izdevēja vēsture
Pirmais. 14.12.1918.
Infografika
Video
Oficiālais izdevējs
Misija un vīzija
Stratēģija
Struktūra un valde
Normatīvie akti
Privātuma politika
Pētījumi
Starptautiskā sadarbība
Vakances
Logotipi
Sīkdatnes
Integrētā vadības sistēma
Kvalitātes vadības sistēma
Informācijas drošības sistēma
Publiskie iepirkumi
Visi
Aktuālie
Pabeigtie
Finanšu informācija
Publiskie pārskati
Atalgojums
Ziedojumi
Vēsture
2018 - 2015
2014 - 2010
2009 - 2005
2004 - 2000
1999 - 1992
Biežāk uzdotie jautājumi
Viegli lasīt
Rekvizīti

Aktualitātes

Jaunumi
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Preses relīzes
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Publikācijas
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Vēsture

Oficiālā publikācija

Kontakti

Pakalpojumi

Oficiālie paziņojumi
Iesniegšana
Apliecinājumi
Cenas
Normatīvie akti
Abonēšana / Iegāde
Jurista Vārds (drukātais)
E-žurnāls (e-versija)
Komplekts (drukātais + e-žurnāls)
Rakstu iegāde (1 vai 5)
E-žurnāla iegāde
Kur nopirkt?
Pieteikties e-versijai
Abonēšanas noteikumi
Grāmatas
Grāmatu katalogs
Grāmatu apgāds
Piegāde
Kā nopirkt?
Reklāma
LV portāls
Jurista Vārds
juristavards.lv

RSS

 

RSS ir veids, kā sekot līdzi oficiālā izdevēja jaunumiem. Izvēlieties interesējošo sadaļu un pievienojiet savā RSS lasītājā atbilstošo RSS barotni!Lai lietotu RSS, ir vajadzīga īpaša programma — RSS barotņu lasītājs (RSS Feed Reader). Tā nav nepieciešama, ja izmantojat interneta pārlūkprogrammu (piemēram, „Opera”, „Mozilla Firefox”, „Safari”), e-pasta programmu vai interneta resursu, kura programmnodrošinājumā RSS lasītājs jau ir iekļauts.

Ja jums e-pastā ir RSS lasītājs, nospiediet RSS ikonu tajā portāla sadaļā, kuras jaunumus vēlaties saņemt savā RSS lasītājā. Nokopējiet konkrētās sadaļas barotnes adresi un iekopējiet to savā RSS lasītājā.

SAITES

 
 

Valsts institūcijas

 

Oficiālā izdevēja interneta vietnes

Tieslietu sistēma


TM padotības iestādes


Uzņēmējsabiedrības (TM valsts kapitāldaļu turētāja)

Starptautiskie resursi

Citi


NOSŪTĪT ŠO SAITI