Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Ielūgums uz atvērto durvju dienu "Jurista Vārda" redakcijā

17.04.2015.

Foto: Boriss Koļesņikovs, Jurista Vārds Tematiskā lappuse JURISTA VĀRDA Nr.1 oficiālā laikraksta LATVIJAS VĒSTNESIS 1995.gada 21.aprīļa laidienā.

Otrdien, 21. aprīlī, Jurista Vārdam aprit tieši 20 gadi, tādēļ žurnāla redakcija šajā dienā no pulksten 11. līdz 14.00 aicina visus interesentus - lasītājus un autorus - uz atvērto durvju dienu redakcijas telpās – Rīgā, Bruņinieku ielā 36 - 12 (ieeja caur vārtrūmi).


Tā ir iespēja draudzīgā gaisotnē klātienē uzzināt par žurnāla tapšanas procesu, iepazīties ar redakcijas darbiniekiem, arī iesniegt publicēšanai savu  rakstu un nobaudīt svētku kliņģeri.

1995. gada 21. aprīlī iznāca Latvijas Republikas oficiālā laikraksta "Latvijas Vēstnesis" tematiskās lappuses "Jurista Vārds" pirmais laidiens. Tajā publicēts Latvijas Republikas Augstākās tiesas Plēnuma lēmums nr. 1 "Par likumu piemērošanu mantojuma lietās” un Augstākās tiesas tiesneša Rolanda Krauzes komentārs "Lai sakārtotu un vienkāršotu mantošanas procesu”.

No šīs lappuses vēlāk izauga  "Latvijas Vēstneša” pielikums "Jurista Vārds", bet 2004. gadā tas pārtapa par patstāvīgu preses izdevumu, kas iznāk oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" paspārnē.

Tādējādi "Jurista Vārds”, kas šobrīd ir lielākais periodiskais, specializētais, tieslietām veltītais izdevums Latvijā, dažādos veidolos kopumā pastāv jau 20 gadus!

Gandrīz kopš pirmsākumiem "Jurista Vārds” lasītājiem bijis pieejams divos formātos – drukas un elektroniskajā, kas līdz 2013. gada nogalei satura ziņā bija faktiski identiski (portāla www.juristavards.lv lietotāju priekšrocība tomēr vienmēr ir bijusi pieeja žurnāla arhīvam, kurā žurnāli pieejami no 1996.gada ). Autoru katalogā ir vairāk nekā 1000 autoru un  10 000 rakstu.

Līdz ar modernizāciju 2014. gada janvārī "Jurista Vārda” mājaslapa ir pārtapusi par Latvijas tieslietu portālu, kurā līdztekus reizi nedēļā iznākošajam žurnālam, tostarp e-žurnāla veidolā, izveidotas jaunas sadaļas ar ikdienā mainīgu saturu – tieslietu nozares aktuālās ziņas, notikumu kalendārs, juridiskā darba sludinājumi, tieslietu diskusiju telpa jeb domnīca u.c.

Jāpiebilst, ka "Jurista Vārda” idejas pamatlicējs ir toreizējais Latvijas Republikas oficiālā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" galvenais redaktors Oskars Gerts, bet ieceres īstenošanā sākotnēji ar padomu līdzēja Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētāja vietniece Vija Jākobsone un praktisko darbu veica "Latvijas Vēstneša” tieslietu redaktore Rita Belousova.

"Jurista Vārda" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Tālrunis67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011, Latvija
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).