Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Portālā juristavards.lv jaunievedums: DOMNĪCA jeb juristu forums

03.02.2014.

Ilustrācija: JURISTA VĀRDS Portālā juristavards.lv ir atklāta vēl viena nozīmīga sadaļa – juristu domu apmaiņas platforma DOMNĪCA (faktiski forums un vieta, kurā veidot blogu ierakstus).

Portālā juristavards.lv ir atklāta vēl viena nozīmīga sadaļa – juristu domu apmaiņas platforma DOMNĪCA (faktiski forums un vieta, kurā veidot blogu ierakstus). Lietotājiem šis saturs pieejams bez maksas, un visi laipni aicināti līdzdarboties satura veidošanā!

Tajā, rosinot diskusiju vai daloties savās pārdomās un novērojumos, ir aicināts izteikties ikviens, kam rūp tiesiskas domas un prakses attīstība Latvijā.

Autoriem ir divas iespējas - iesūtīt esejas redakcijai un / vai publicēt ierakstus pašiem. Ierakstu var iepriekš sagatavot kā melnrakstu un publicēt izvēlētā brīdī. Tajā var ievietot saites (t.sk. foto, ja vien tas iepriekš jau publuicēts tīmeklī).

Domnīcas saturu veido divas sadaļas:

 • esejas;
 • „Brīvā mikrofona” ieraksti.

 

Šajā kontekstā eseja ir brīvā formā rakstītas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā. Tā vienlaikus ir portāla lietotāju  iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.

Tā, piemēram, Domnīcā jau publicētas pirmās esejas, kuru autori kolēģus mudinājuši izteikties gan par to, vai ir viegli būt zvērinātam advokātam, gan arī vērsuši uzmanību uz nepieciešamību dot iespēju personai izvēlēties tiesu, kura skatīs viņas pārkāpuma lietu u.c.


Pretstatā esejām, kas tiek iesūtītas portāla redakcijai (juristavards@lv.lv) un literāri rediģētas, „Brīvā mikrofona” ieraksti uzreiz atspoguļojas tiešajā ēterā jeb portālā. Tā ir portāla autorizēto lietotāju priekšrocība - nepastarpināti atklāt jaunu diskusiju tēmu, piemēram, vai līguma sagatavotājs drīkst būt tajā norādītās šķīrējtiesas sastāvā, kā arī izteikt repliku vai padalīties secinājumos u.c. 

Jaunais portāls juristavards.lv publiskots 2014.gada 3.janvārī.

Portāla nozīmīgākie satura jaunumi:

 • žurnāla bibliotēka, kurā var atlasīt žurnālus, meklēt pēc to numuriem un/vai datumiem, atlasīt pēc informācijas uz vāka vai satura rādītājā u.c. Katrs žurnāla vāks ir izeja uz attiecīgo numuru, turklāt jaunajiem numuriem – papildu iespēja atvērt e-žurnālu;
 •  „Ziņas” -  aktuālā informācija par norisēm;
 • „Amatu konkursi” jeb vakances tieslietu jomā (publicējam dienā, kad ir to oficiālā publikācija „Latvijas Vēstnesī”);
 • „Afiša” jeb aktuālo notikumu pieteikums;
 • "Domnīca". Tā iecerēta kā juristu domu apmaiņas platforma divos galvenajos veidos. Viens no tiem ir esejas formāts, bet otrs piedāvājums – "Brīvais mikrofons" jeb iespēja lietotājam pašam atvērt diskusiju par interesējošo tēmu vai jautājumu, ko apspriest ar citiem.


Portāla svarīgākās jaunās iespējas:

 • ieviests e-žurnāls, kas pielāgojas ierīcei, no kura to lieto (dators, planšete vai viedtālrunis);
 • pilnveidots izvērstais meklētājs;
 • izveidots „Arhīvs” ar katalogiem un publikāciju atlases filtriem. Publikācijas var atlasīt dažādos griezumos, izmantojot papildu filtrus, var nonākt pie vēlamā rezultāta. Tādējādi informāciju var atlasīt pēc dažādiem jauniem kritērijiem: nozare, rubrika, autors (persona vai iestāde, institūcija), datums, žurnāla laidiena numurs u.c.
 • pilnveidots „Autoru katalogs”;
 • ieviestas satura personalizācijas iespējas (autorizētiem lietotājiem).

"Latvijas Vēstneša" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).