Oficiālais izdevējs LATVIJAS VĒSTNESIS
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Nācis klajā Saeimas Juridiskā biroja dokumentu kopojums

26.11.2013.

„Latvijas Vēstneša” Grāmatu apgādā nācis klajā Saeimas Juridiskā biroja secinājumu kopojums atzinumos un vēstulēs, kura veidošanā, gatavojot biroja dokumentus, divdesmit gadu garumā piedalījušies visi tā darbinieki. Dokumenti tapuši no 1993. gada līdz 2013.gadam.

„Publicēšanai atlasīta tikai daļa dokumentu, bet pat šī nelielā daļa liecina par Juridiskā biroja darba plašo amplitūdu,” priekšvārdā  izdevumu raksturo Prof.Dr.iur. Aivars Endziņš.

Atlasīti būtiskākie un interesantākie atzinumi, tas ir, tādi, kuriem ir paliekoša juridiska vērtība vai kuri raksturo attiecīgo laikmetu.

Saeimas Juridiskā biroja vadītājs Gunārs Kusiņš, kurš šo institūciju vada kopš tās izveidošanas, grāmatas ievadā norāda, ka "visbiežāk ar biroja gatavotajiem atzinumiem saskaras tieši politiķi - Saeimas deputāti, no kuriem šo gadu gaitā par savu darbu esam dzirdējuši gan pateicības un atzinības vārdus, gan viedokli, ka birojs ir politiska partija un pauž savu politisko viedokli un attieksmi. Konsekventi esam norādījuši politiķiem, ka tiesības ir saistošas arī viņiem un politiskais izdevīgums nevar būt vienīgā mēraukla".

Kā paredz Saeimas Juridiskā biroja nolikums, tā galvenais uzdevums ir paust atzinumus un priekšlikumus Saeimas Prezidijam un komisijām par mūsu valsts parlamentam iesniegto likumprojektu un citu aktu projektu atbilstību likumdošanas prasībām. Prakse liecina, ka tieši atzinumi par likumprojektiem veido skaitliski lielāko birojā sagatavoto dokumentu daļu, taču ievērojamu vietu tajā pašā laikā ieņem arī sarakste ar citām iestādēm un amatpersonām un atbildes uz privātpersonu iesniegumiem. Birojs pauž savu viedokli ministrijām, Valsts kontrolei, Centrālajai vēlēšanu komisijai, pašvaldībām, fiziskām un juridiskām personām. Tas arī gatavo Saeimas atbildes rakstu Satversmes tiesai, ja tiek apstrīdēta likuma atbilstība Satversmei.

 Birojs savos atzinumos balstās uz Eiropas Cilvēktiesību tiesas, Satversmes tiesas un citu valstu konstitucionālo tiesu jurisprudences atzinumiem, Eiropas Savienības, Apvienoto Nāciju Organizācijas, Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas tiesību aktiem, kā arī atzītu Latvijas un ārvalstu juristu publikācijām. Ar Juridiskā biroja argumentēto atzinumu palīdzību bieži izdevies novērst antikonstitucionālu vai pretrunīgu tiesību normu pieņemšanu Saeimā.

 „Tā kā Juridiskais birojs ir „dzimis” reizē ar atjaunoto Latvijas tiesību sistēmu, tad krājums, kurā atzinumi izkārtoti hronoloģiskā secībā, sniedz arī ieskatu par šīs sistēmas atjaunošanas un attīstības gaitu,” ievadvārdos raksta prof., Dr.h.c. Assessot.jur. Dipl.-Pol. Egils Levits, norādot, ka „atzinumi ir citējamas tiesību zinātnes atziņas, kas to juridiskās kvalitātes un autoru īpašās pozīcijas dēļ ir nozīmīgs pienesums mūsu tiesību zinātnei.”

 Grāmata (634 lpp.) būs interesanta lasāmviela un derīgs palīgs darbā juristiem, politologiem un politiķiem, kā arī ikvienam interesentam. Lai atvieglotu dokumentu meklēšanu, kopojumam pievienots tematiskais rādītājs, būtiskāko likumu alfabētiskais rādītājs, kā arī jēdzienu rādītājs.

 

E-grāmatnīcā „Latvijas Vēstneša” apgāda grāmatas var iegādāties vislētāk – par izdevēja cenām. Grāmatu katalogs, karstās cenas, piegādes iespējas. Te var elektroniski noformēt pasūtījumu.

"Latvijas Vēstneša" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

8000 6000
Bezmaksas informatīvais tālrunis
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

© 2011 VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).

LAPAS KARTE

 
 

Par mums

Vēstnesim 100
Jaunumi
Izdevēja vēsture
Pirmais. 14.12.1918.
Infografika
Video
Oficiālais izdevējs
Misija un vīzija
Stratēģija
Struktūra un valde
Normatīvie akti
Privātuma politika
Pētījumi
Starptautiskā sadarbība
Vakances
Logotipi
Sīkdatnes
Integrētā vadības sistēma
Kvalitātes vadības sistēma
Informācijas drošības sistēma
Publiskie iepirkumi
Visi
Aktuālie
Pabeigtie
Finanšu informācija
Publiskie pārskati
Atalgojums
Ziedojumi
Vēsture
2018 - 2015
2014 - 2010
2009 - 2005
2004 - 2000
1999 - 1992
Biežāk uzdotie jautājumi
Viegli lasīt
Rekvizīti

Aktualitātes

Jaunumi
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Preses relīzes
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Publikācijas
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Vēsture

Oficiālā publikācija

Kontakti

Pakalpojumi

Oficiālie paziņojumi
Iesniegšana
Apliecinājumi
Cenas
Normatīvie akti
Abonēšana / Iegāde
Jurista Vārds (drukātais)
E-žurnāls (e-versija)
Komplekts (drukātais + e-žurnāls)
Rakstu iegāde (1 vai 5)
E-žurnāla iegāde
Kur nopirkt?
Pieteikties e-versijai
Abonēšanas noteikumi
Grāmatas
Grāmatu katalogs
Grāmatu apgāds
Piegāde
Kā nopirkt?
Reklāma
LV portāls
Jurista Vārds
juristavards.lv

RSS

 

RSS ir veids, kā sekot līdzi oficiālā izdevēja jaunumiem. Izvēlieties interesējošo sadaļu un pievienojiet savā RSS lasītājā atbilstošo RSS barotni!Lai lietotu RSS, ir vajadzīga īpaša programma — RSS barotņu lasītājs (RSS Feed Reader). Tā nav nepieciešama, ja izmantojat interneta pārlūkprogrammu (piemēram, „Opera”, „Mozilla Firefox”, „Safari”), e-pasta programmu vai interneta resursu, kura programmnodrošinājumā RSS lasītājs jau ir iekļauts.

Ja jums e-pastā ir RSS lasītājs, nospiediet RSS ikonu tajā portāla sadaļā, kuras jaunumus vēlaties saņemt savā RSS lasītājā. Nokopējiet konkrētās sadaļas barotnes adresi un iekopējiet to savā RSS lasītājā.

SAITES

 
 

Valsts institūcijas

 

Oficiālā izdevēja interneta vietnes

Tieslietu sistēma


TM padotības iestādes


Uzņēmējsabiedrības (TM valsts kapitāldaļu turētāja)

Starptautiskie resursi

Citi


NOSŪTĪT ŠO SAITI