Oficiālais izdevējs LATVIJAS VĒSTNESIS
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Jauns pakalpojums – vienkopus pieejami republikas pilsētu saistošie noteikumi

07.12.2009.

Informāciju sagatavoja VSIA „Latvijas Vēstnesis”

„Latvijas Vēstneša” tiesību aktu vortāls www.likumi.lv papildināts ar jaunu sadaļu „Pašvaldību saistošie noteikumi”, kurā vienkopus pieejami saistošie noteikumi aktuālajās redakcijās.

Satura papildinājums ir likumsakarīgs jaunievedums, lai sabiedrībai piedāvātu iespējami pilnīgu, ērti izmantojamu un sistematizētu ārējo normatīvo aktu krātuvi. Vortālā www.likumi.lv izveidota deviņu republikas pilsētu saistošo noteikumu datubāze. Pārskatāmības labad tā sistematizēta republikas pilsētām veltītās apakšsadaļās, savukārt pārējo pašvaldību saistošie noteikumi ir apkopoti apakšsadaļā „Citi”. Vortālā pieejams pilnīgs oficiālajā laikrakstā „Latvijas Vēstnesis” publicēto saistošo noteikumu e-arhīvs.

„Sadaļa nepārtraukti tiek papildināta ar jaunākajiem saistošajiem noteikumiem, kas publicēti laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”. Svarīgākais satura piedāvājumā – jaunie grozījumi tiek konsolidēti, tādēļ spēkā esošie saistošie noteikumi vienmēr pieejami aktuālajā redakcijā,” skaidro vortāla galvenā redaktore Inese Luste.

Saistošie noteikumi sakārtoti hronoloģiski pēc to publikācijas datuma laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”, taču vortāls piedāvā arī plašas papildu atlases iespējas: dokumentus var sakārtot augošā vai dilstošā secībā arī pēc to nosaukuma, numura, pieņemšanas, spēkā stāšanās un spēku zaudēšanas datuma. Turklāt saistošos noteikumus var meklēt, izmantojot kalendāro arhīvu, kas funkcionāli ir piesaistīts aktivizētajai saraksta kolonnai, kā arī ar Google (ātrā meklēšana vortālā) vai izvērsto meklētāju (sarežģītākiem meklēšanas pieprasījumiem).

Lai sabiedrībai sniegtais pakalpojums būtu maksimāli kvalitatīvs, vortāls aicina pašvaldības un iedzīvotājus uz sadarbību un ierosināt vēlamos uzlabojumus, kā arī informēt par pamanītajām nepilnībām sadaļā „Pašvaldību saistošie noteikumi” (e-pasts: likumi@lv.lv). Iedzīvotāju ērtībām pašvaldību portālos var arī ievietot saites uz atsevišķiem saistošajiem noteikumiem vai visu attiecīgo sadaļu.

Likuma „Par pašvaldībām” 45. pants nosaka, ka spēkā esošie saistošie noteikumi ir saistoši jebkurai fiziskajai un juridiskajai personai attiecīgajā administratīvajā teritorijā. Republikas pilsētu domes saistošos noteikumus publicē oficiālajā laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”, un saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu kopš 2009. gada 1. jūlija republikas pilsētas ir Rīga, Daugavpils, Jēkabpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Valmiera, Ventspils.

Vēl viens iedzīvotājiem noderīgs vortāla jaunums – likumiem un MK noteikumiem (skat. atvērtam dokumentam pievienoto norādi „Saistītie dokumenti”) ir izveidots jauns sasaistes veids „Tulkojums”, kurā pievienotas saites uz tiesību aktu tulkojumiem angļu valodā, kas pieejami Valsts valodas centra mājaslapā.

Uzziņai

Tiesību aktu vortāls www.likumi.lv ir Tieslietu ministrijas uzdevumā 2001. gadā izveidota sabiedrības vajadzībām atbilstoša, sistematizēta un pilnīga dokumentu krātuve, ko uztur VSIA „Latvijas Vēstnesis” un kas nodrošina operatīvu informāciju, tiesību aktu aktuālās redakcijas un ērtas meklēšanas iespējas.

„Latvijas Vēstnesis” nepārtraukti attīsta vortālu, lai pilnveidotu piedāvājumu, nodrošinot iedzīvotājiem brīvu un ērtu pieeju vispārsaistošajiem tiesību aktiem un tā īstenojot LR Satversmes 90. pantā paredzētās tiesības: "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."

Papildinformācijai:
Inese Luste,
 vortāla www.likumi.lv galvenā redaktore
Tālr.: 67310675
E-pasts: inese.luste@lv.lv
www.twitter.com/likumi

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

8000 6000
Bezmaksas informatīvais tālrunis
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

© 2011 VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).

LAPAS KARTE

 
 

Par mums

Vēstnesim 100
Jaunumi
Izdevēja vēsture
Pirmais. 14.12.1918.
Infografika
Video
Oficiālais izdevējs
Misija un vīzija
Stratēģija
Struktūra un valde
Normatīvie akti
Privātuma politika
Pētījumi
Starptautiskā sadarbība
Vakances
Logotipi
Sīkdatnes
Integrētā vadības sistēma
Kvalitātes vadības sistēma
Informācijas drošības sistēma
Publiskie iepirkumi
Visi
Aktuālie
Pabeigtie
Finanšu informācija
Publiskie pārskati
Atalgojums
Ziedojumi
Vēsture
2018 - 2015
2014 - 2010
2009 - 2005
2004 - 2000
1999 - 1992
Biežāk uzdotie jautājumi
Viegli lasīt
Rekvizīti

Aktualitātes

Jaunumi
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Preses relīzes
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Publikācijas
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Vēsture

Oficiālā publikācija

Kontakti

Pakalpojumi

Oficiālie paziņojumi
Iesniegšana
Apliecinājumi
Cenas
Normatīvie akti
Abonēšana / Iegāde
Jurista Vārds (drukātais)
E-žurnāls (e-versija)
Komplekts (drukātais + e-žurnāls)
Rakstu iegāde (1 vai 5)
E-žurnāla iegāde
Kur nopirkt?
Pieteikties e-versijai
Abonēšanas noteikumi
Grāmatas
Grāmatu katalogs
Grāmatu apgāds
Piegāde
Kā nopirkt?
Reklāma
LV portāls
Jurista Vārds
juristavards.lv

RSS

 

RSS ir veids, kā sekot līdzi oficiālā izdevēja jaunumiem. Izvēlieties interesējošo sadaļu un pievienojiet savā RSS lasītājā atbilstošo RSS barotni!Lai lietotu RSS, ir vajadzīga īpaša programma — RSS barotņu lasītājs (RSS Feed Reader). Tā nav nepieciešama, ja izmantojat interneta pārlūkprogrammu (piemēram, „Opera”, „Mozilla Firefox”, „Safari”), e-pasta programmu vai interneta resursu, kura programmnodrošinājumā RSS lasītājs jau ir iekļauts.

Ja jums e-pastā ir RSS lasītājs, nospiediet RSS ikonu tajā portāla sadaļā, kuras jaunumus vēlaties saņemt savā RSS lasītājā. Nokopējiet konkrētās sadaļas barotnes adresi un iekopējiet to savā RSS lasītājā.

SAITES

 
 

Valsts institūcijas

 

Oficiālā izdevēja interneta vietnes

Tieslietu sistēma


TM padotības iestādes


Uzņēmējsabiedrības (TM valsts kapitāldaļu turētāja)

Starptautiskie resursi

Citi


NOSŪTĪT ŠO SAITI