Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Tiesību aktu vietnē Likumi.lv - arī sistematizēti starptautiskie līgumi

04.07.2013.

No 2014.gada 1.jūlija sistematizēti starptautiskie līgumi būs pieejami tiesību aktu vietnē Likumi.lv, kura saturs ir pieejams brīvi un bez maksas un ko iedzīvotāji aktīvi izmanto. Turpmākos gados iecerēts arī pārejas posms - oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis” publicēs visus iepriekš nepublicētos līgumus un to tulkojumus latviešu valodā.

 

To paredz šodien, 4.jūlijā, oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis” izsludinātie likuma grozījumi „Par Latvijas Republikas starptautiskajiem līgumiem”.

Pēc 2014.gada 1.jūlija visi noslēgtie starptautiskie līgumi būs sistematizēti un pieejami vietnē Likumi.lv. Starptautisko līgumu uzskaiti arī turpmāk veiks Ārlietu ministrija. Savukārt oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis” (kā Oficiālo publikāciju informācijas sistēmas turētājs) nodrošinās šim darbam nepieciešamo tehnisko platformu un sistematizēto līgumu pieejamību vietnē Likumi.lv.

Starptautiskie līgumi vietnē Likumi.lv ir bijuši pieejami arī līdz šim.

 

Nozīmīgākais jaunievedums - līdz ar šīm izmaiņām likumā starptautisko līgumu datu bāze vairs netiks uzturēta atsevišķi Ārlietu ministrijas mājaslapā. Tā tiks integrēta Likumi.lv, nodrošinot iedzīvotājiem vienotu piekļuvi gan sistematizētiem Latvijas Republikas tiesību aktiem, gan starptautiskajiem līgumiem. Turklāt būs pieejama daudz detalizētāka informācija arī par Latvijas Republikas noslēgtajiem starptautiskajiem līgumiem. Detalizācijas pakāpi noteiks Ministru kabinets.

Jaunie grozījumi paredz arī pārejas periodu līdz 2019.gada 30.jūnijam. Līdz tam jānodrošina, ka:

  • starptautiskie līgumi, kas noslēgti pirms 2014.gada 30.jūnija, arī sistematizētā veidā ir pieejami Likumi.lv;
  • starptautiskie līgumi un to tulkojumi latviešu valodā, kas iepriekš nav oficiāli publicēti, ir publicēti oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.


Likumi.lv ir vienīgā valsts uzturētā tiesību aktu vietne. Tās darbību nosaka Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likums (OPTIL). Kopā ar vietni vestnesis.lv tā veido valsts informācijas sistēmu, kurā nodrošina oficiālo publikāciju un tajā ietvertās informācijas sistematizēšanu. Oficiālo publikāciju informācijas sistēmas īpašniece ir Latvijas valsts; pārzine  - Tieslietu ministrija (TM) un turētājs — oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis”.

Oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” uztur un attīsta šādas vietnes:

  • vestnesis.lv (Latvijas Republikas oficiālais izdevums „Latvijas Vēstnesis”, kura saturs ir oficiālā publikācija: tiesību akti un oficiālie paziņojumi);
  • likumi.lv (sistematizēti Latvijas Republikas tiesību akti; jaunākā informācija par tiesību aktiem un to izmaiņām);
  • Lvportals.lv (skaidrojumi, likumi praksē, e-kosnultācijas, viedokļi).

 "Latvijas Vēstneša" informācija

 

               


Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Tālrunis67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011, Latvija
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).