Oficiālais izdevējs LATVIJAS VĒSTNESIS
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS
 
 

“Latvijas Vēstnesis” nostiprina informācijas drošības pārvaldību

09.10.2009.

Informāciju sagatavoja VSIA “Latvijas Vēstnesis”

VSIA “Latvijas Vēstnesis” sekmīgi ieviesis informācijas drošības vadības sistēmu (IDS). 6. un 7.oktobra audita slēdziens apliecina, ka sistēma atbilst ISO 27001:2005 standarta prasībām, turklāt tajā nav konstatēta neviena neatbilstība. Auditu veica neatkarīgā starptautiskā sertifikācijas organizācija “Bureau Veritas” (vadošais auditors Dr. Peters Katona no Ungārijas). “Latvijas Vēstnesis” ir otrais uzņēmums Latvijā, kas iegūs sertifikātu par atbilstību šim autoritatīvajam standartam.

Lai “Latvijas Vēstnesis” būtu laikus sagatavojies arī oficiālās elektroniskās publikācijas nodrošināšanai, tika pieņemts stratēģisks lēmums ieviest informācijas drošības vadības sistēmu. Kopš 2008.gada vidus organizācija veica visu informācijas sistēmu, to tehnoloģiskā nodrošinājuma un drošības standartu auditus un pakāpeniski pilnveidoja visus tehnoloģiskos procesus, maksimāli gādājot par informācijas drošību. Nu ir radīta sistēma, kas nodrošina visaugstākos informācijas drošības standartus.

IDS kritērijus nosaka starptautiskais standarts ISO 27001:2005 “Informācijas tehnoloģijas – drošības tehnikas – informācijas drošības vadības sistēmas – prasības”. Piemēram, šī sistēma palīdz pilnveidot informācijas pārvaldības infrastruktūru un darbības pamatprocesus, nodrošinot informācijas konfidencialitāti, integritāti un pieejamību, skaidro VSIA “Latvijas Vēstnesis” kvalitātes vadītāja Daiga Eklone. Līdz gada beigām “Latvijas Vēstnesī” paredzēts izveidot integrēto vadības sistēmu, t.i., IDS tiks integrēta jau esošajā kvalitātes vadības sistēmā. Tas veicinās nepārtrauktu informācijas drošības vadības sistēmas pilnveidošanu. Šim mērķim ir saņemts Eiropas struktūrfondu līdzfinansējums.

Kāds no tā ieguvums Latvijas iedzīvotājiem? VSIA “Latvijas Vēstnesis” valdes priekšsēdētāja Daina Ābele uzsver: “Oficiālo publikāciju raksturo precīza atbilstība pirmavotam. Tas nosaka oficiālās publikācijas uzticamību. Oficiālais laikraksts “Latvijas Vēstnesis” savas pastāvēšanas sešpadsmit gados ir ieguvis nedalītu sabiedrības uzticību tajā publicētajam saturam un ieguvis autoritatīva vienīgā oficiālās informācijas avota reputāciju. Citēšu laikraksta lietotāju: “Ja pastkastē saņemu “Latvijas Vēstnesi”, vismaz zinu, ka valsts ir uz vietas.” Mūsu mērķis ir sasniegt tikpat augstus standartus un uzticamības līmeni arī elektroniskajiem informācijas nesējiem, tādēļ nepieciešams pilnveidot mūsu sniegtās informācijas drošību interneta vidē, un IDS ir viens no mehānismiem, kā to sasniegt.”

Latvijā IDS ir jauna prakse. “Latvijas Vēstnesis” kopš 2004.gada strādā atbilstoši ISO kvalitātes vadības sistēmas standarta prasībām, un šogad sertificēts arī atbilstoši jaunajai ISO 9001:2008 versijai, ko Starptautiskā standartizācijas organizācija publiskoja pērn rudenī. Tas ir “Latvijas Vēstneša” kolektīva kopīgā darba rezultāts un apliecina, ka organizācija ir rūpīgi strādājusi, lai sakārtotu savu iekšējo vidi un maksimāli darbotos publiskajās vidēs, sabiedrības interesēs.

Uzziņai

VSIA “Latvijas Vēstnesis” izdod LR oficiālo laikrakstu “Latvijas Vēstnesis” (laikraksta bezmaksas elektroniskā versija - www.vestnesis.lv, kas piedāvā publikāciju arhīvu kopš 1995.gada). Tā misija ir nodrošināt valsts oficiālās informācijas izsludināšanu un pieejamību. VSIA “Latvijas Vēstnesis” izdod arī specializēto žurnālu “Jurista Vārds”, uztur portālu LV.LV un tiesību aktu vortālu www.likumi.lv.

Fakti

2009. gada vasaras pētījuma secinājumi:

Salīdzinot 2009.gada datus ar attiecīgo periodu 2007.gadā, jāsecina, ka ievērojami pieaudzis to laikraksta „Latvijas Vēstnesis” abonentu īpatsvars, kuri izmanto ne tikai drukāto (oficiālo laikrakstu), bet arī elektronisko laikraksta versiju – ja pirms diviem gadiem elektroniskās versijas lietotāju bija tikai 40%, tad šogad tādu ir jau 66%.

Vairākums abonentu – 85% - regulāri lasa/ lieto valsts dokumentu sadaļu laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”. Lielākā daļa – 57% - abonentu lasa vai citādi darbā lieto arī reģistrus, sludinājumus un lietišķos paziņojumus. Aptuveni puse abonentu regulāri lasa valsts informāciju (ministriju, institūciju gatavotās izmaiņas dokumentos, valsts augstāko amatpersonu darbības, runas, diplomātiskās aktivitātes).

Papildinformācijai:
Ilze Apine
T.: 67313091
ilze.apine@lv.lv

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

8000 6000
Bezmaksas informatīvais tālrunis
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

© 2011 VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).

LAPAS KARTE

 
 

Par mums

Vēstnesim 100
Jaunumi
Izdevēja vēsture
Redaktori, vadītāji
Īpašie dokumenti
Video
Oficiālais izdevējs
Misija un vīzija
Stratēģija
Struktūra un valde
Normatīvie akti
Privātuma politika
Pētījumi
Starptautiskā sadarbība
Vakances
Logotipi
Sīkdatnes
Integrētā vadības sistēma
Kvalitātes vadības sistēma
Informācijas drošības sistēma
Publiskie iepirkumi
Visi
Aktuālie
Pabeigtie
Finanšu informācija
Publiskie pārskati
Atalgojums
Ziedojumi
Vēsture
2018 - 2015
2014 - 2010
2009 - 2005
2004 - 2000
1999 - 1992
Biežāk uzdotie jautājumi
Viegli lasīt
Rekvizīti

Aktualitātes

Jaunumi
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Preses relīzes
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Publikācijas
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Vēsture

Oficiālā publikācija

Kontakti

Pakalpojumi

Oficiālie paziņojumi
Iesniegšana
Apliecinājumi
Cenas
Normatīvie akti
Abonēšana / Iegāde
Jurista Vārds (drukātais)
E-žurnāls (e-versija)
Komplekts (drukātais + e-žurnāls)
Rakstu iegāde (1 vai 5)
E-žurnāla iegāde
Kur nopirkt?
Pieteikties e-versijai
Abonēšanas noteikumi
Grāmatas
Grāmatu katalogs
Grāmatu apgāds
Piegāde
Kā nopirkt?
Reklāma
LV portāls
Jurista Vārds
juristavards.lv

RSS

 

RSS ir veids, kā sekot līdzi oficiālā izdevēja jaunumiem. Izvēlieties interesējošo sadaļu un pievienojiet savā RSS lasītājā atbilstošo RSS barotni!

Aktualitātes
Jaunumi Preses relīzes


Piedāvājam arī izmantot RSS barotnes mūsu portālos: Likumi.lv un LV portāls

Lai lietotu RSS, ir vajadzīga īpaša programma — RSS barotņu lasītājs (RSS Feed Reader). Tā nav nepieciešama, ja izmantojat interneta pārlūkprogrammu (piemēram, „Opera”, „Mozilla Firefox”, „Safari”), e-pasta programmu vai interneta resursu, kura programmnodrošinājumā RSS lasītājs jau ir iekļauts.

Ja jums e-pastā ir RSS lasītājs, nospiediet RSS ikonu tajā portāla sadaļā, kuras jaunumus vēlaties saņemt savā RSS lasītājā. Nokopējiet konkrētās sadaļas barotnes adresi un iekopējiet to savā RSS lasītājā.

SAITES

 
 

Valsts institūcijas

 

Oficiālā izdevēja interneta vietnes

Tieslietu sistēma


TM padotības iestādes


Uzņēmējsabiedrības (TM valsts kapitāldaļu turētāja)

Starptautiskie resursi

Citi


NOSŪTĪT ŠO SAITI