Oficiālais izdevējs LATVIJAS VĒSTNESIS
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

No 1.jūlija "Latvijas Vēstnesis" būs e-vidē. 31.maijā Saeima par to lems 3.lasījumā

25.05.2012.

Infografika: LV.LV Oficiālā publikācija nākotnē (elektroniskā formātā): ikvienam sasniedzama, droša un ticama.

Oficiālās elektroniskās publikācijas ieviešana tuvojas finiša taisnei: ceturtdien, 31.maijā, Saeima 3.lasījumā balsos par likumprojektu, kas paredz šīs progresīvās pārmaiņas.


Pievienota saite uz aktuālo informāciju: Saeima ceturtdien, 31.maijā, galīgajā lasījumā atbalstīja Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likumu, kas paredz ieviest elektronisko oficiālo publikāciju.

Latvija ir nozīmīga jaunieveduma priekšvakarā – no 1.jūlija iecerēts ieviest valstī oficiālu e-publikāciju un pēc pārejas posma atteikties no oficiālā laikraksta „Latvijas Vēstnesis” papīra forma.

Praksē tas nozīmē, ka LR oficiālais izdevums ir "Latvijas Vēstnesis", un tajā publicētā informācija ir oficiālā publikācija, kas ir publiski ticama un saitoša. Informāciju oficiālajā izdevumā publicē elektroniski tīmekļa vietnē www.vestnesis.lv.

Tātad plānots, ka no 2012.gada 1.jūlija sabiedrība varēs lietot oficiālu izdevumu „Latvijas Vēstnesi” e-vidē (jaunu tīmekļa vietni www.vestnesis.lv: faktiski izstrādāta; īpaši svarīgi kritēriji: informācijas drošība, lietošanas ērtums un pieejamība 24 stundas diennaktī).

Šīs pārmaiņas paredz likumprojekts, ko Saeima 3.lasījumā skatīs 31.maijā. 

Atgādinām, ka Saeimas Juridiskā komisija 22. maijā atbalstīja virzību apstiprināšanai galīgajā lasījumā Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātajam Oficiālo publikāciju likumprojektam (OPL), kuram pirms 3. lasījuma pēc Saeimas Juridiskās komisijas priekšlikuma tiek paredzēts mainīt nosaukumu uz „Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likums” (OPTIL).


Iedzīvotājiem, īpaši "Latvijas Vēstneša" abonentiem, svarīgi zināt: iecerēts pārejas posms, tas ir, vēl pusgadu (līdz 2013. gada 1. janvārim) vienlaikus tiks nodrošināta arī oficiālā publikācija papīra formā laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”. Tas nozīmē, ka oficālais laikraksts turpinās iznākt līdz gada beigām (saturu nosaka OPTIL). Pārejas posms iecerēts, lai sabiedrībai nodrošinātu pakāpenisku pāreju uz oficiālo elektronisko izdevumu.

"Ieviešot valsts oficiālo elektronisko publikāciju, tiks samazināts oficiālās publikācijas sagatavošanai nepieciešamais laiks un izmaksas, kā arī samazināsies laiks no oficiālās publikācijas sagatavošanas līdz tās pieejamības brīdim. Vienlaikus palielināsies valsts oficiālās publikācijas pieejamība, jo papīra laikraksts objektīvu iemeslu dēļ ir pieejams ievērojami mazākam personu lokam, nekā tiešsaistes publikācija internetā, kura turklāt būs arī bezmaksas," šādi ieguvumus raksturo likumprojekta izstrādātājs TM.

Informācijai, kas oficiālajā izdevumā (www.vestnesis.lv) publicēta pirms 2012.gada 1.jūlija, ir informatīvs raksturs. Šādas informācijas oficiālā publikācija pieejama lakraksta “Latvijas Vēstnesis” drukas versijā.

Likumprojekta pārejas noteikumos paredzēts mainīt arī oficiālā izdevēja „Latvijas Vēstnesis” juridisko statusu un finansēšanas modeli.

Savukārt tiesību aktu konsolidētās versijas būs kā līdz šim bez maksas pieejamas tīmekļa vietnē www.likumi.lv. Vienlaikus likumprojekts paredz, ka tīmekļa vietnē www.likumi.lv esošajai informācijai nav oficiālās publikācijas (saistoša) rakstura – konsolidētiem normatīvo aktu tekstiem likumi.lv interneta vietnē ir tikai informatīvs raksturs.

Abas vietnes - gan www.vestnesis.lv, gan vortālu Likumi.lv (www.likumi.lv) - veido un uztur oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis", t.sk., visu infrastruktūru.

Par pāreju uz oficiālu e-publikāciju, skatot likumprojektu „Oficiālo publikāciju likums”, Saeima (sēdes darba kārtība) 2.lasījumā lēma 22.martā. Konstitucionālais vairākums - 85 deputāti - balsoja "Par".


PAPILDINFORMĀCIJA

 

Likumdevēja iecerētā novitāte - valstij garantēt lietotājiem brīvi pieejamus sistematizētus tiesību aktus vietnē Likumi.lv, ko arī turpmāk uzturētu tā izveidotājs "Latvijas Vēstnesis".

 

JAUNAIS E-IZDEVUMS

"Ir bijis pietiekams laiks, lai mērķtiecīgi un sistēmiski sagatavotu pārdomātu, kvalitatīvu un progresīvu oficiālās e-publikācijas vietnes projektu.  „Latvijas Vēstnesis” regulāri tiekas darba grupās ar citu Eiropas valstu oficiāliem izdevējiem, tai skaitā – tādiem, kas e-publikāciju jau ieviesuši, tāpēc Latvijai ir bijusi lieliska iespēja pārņemt labāko un izvairīties no kļūdām vai nepilnībām," apliecina "Latvijas Vēstneša" valdes priekšsēdētāja Daina Ābele.  

Oficiālās publikācijas vietnes www.vestnesis.lv  jaunais projekts faktiski jau ir izstrādāts, kā arī darba versija prezentēta gan ekspertiem, gan  valsts sekretāru sanāksmē. 2011.gada septembrī ar Latvijas oficiālās e-publikācijas risinājumu iepazīstinājām arī vairāk nekā 30 valstu oficiālos izdevējus, kas Rīgā bija ieradušies uz Eiropas Oficiālo publikāciju forumu. Oficiālie izdevēji to atzina par progresīvu un ērtu.

 

Likumdevēja iecere ir nodrošināt ikvienam sasniedzamu, skaidru, saprotamu, kvalitatīvu, drošu un ticamu oficiālo publikāciju informāciju tiešsaistē. Jaunais likumprojekts paredz sašaurināt oficiālajā izdevumā publicējamo informāciju. Arī turpmāk tie būs valsts izdotie tiesību akti, kā arī Ministru kabineta noteiktie oficiālie paziņojumi.

 


UZZIŅAI: priekšvēsture

  • Iecerei pāriet uz elektronisko oficiālās publikācijas formu ir vairāku gadu sena pagātne.
  • Ministru kabinets to konceptuāli  atbalstīja 2010.gada pavasarī, pieņemot koncepciju "Valsts oficiālo elektronisko publikāciju pieejamības veicināšanas koncepcija" (sagatavoja Tieslietu ministrija).
  • Pēc tam tapa likumprojekts „Oficiālo publikāciju likums”, ko 2011.gada jūnijā 10.Saeima paguva izskatīt 1.lasījumā un ko 16.novembrī Juridiskā komisija nolēma pārņemt izskatīšanai 11.Saeimā.
  • 2011.gada 24.novembrī likumprojekts pieņemts 1.lasījumā.
  • Līdz 2011.gada 8.decembrim drīkstēja iesniegt priekšlikumus 2.lasījumam.
  • 2012.gada 21.februārī Juridiskā komisija skatīja iesniegtos priekšlikumus pirms 2.lasījuma. Uz 2.lasījumu bija iesniegti 63 priekšlikumi. Šajā sēdē izskatīti 30 no iesniegtajiem priekšlikumiem, no kuriem lielākā daļa tika atbalstīti.
  • 6.martā Juridiskā komisija turpināja priekšlikumu izskatīšanu.13. martā Juridiskā komisija pabeidza priekšlikumu izskatīšanu un nobalsoja par likumprojekta nodošanu Saeimai 2.lasījumam.
  • 22.martā:  par pāreju uz oficiālu e-publikāciju  2.lasījumā lēma Saeima (sēdes darba kārtība), skatot likumprojektu „Oficiālo publikāciju likums” 2.lasījumā. Konstitucionālais vairākums - 85 deputāti - balsoja "Par".

2.lasījuma balsošanas rezultāti
Priekšlikumu tabula 2.lasījumam
Saeimas informācija
Medijos

  • Pirms 3.lasījuma priekšlikumus (kopumā saņemti 53) Oficiālo publikāciju likumprojektam Juridiskā komisija sāka skatīt 9.maijā; pēdējā sēdē, kurā skatīts likumprojekts pirms 3.lasījuma, notika 22.maijā.


CITU VALSTU PIEREDZE

 

OFICIĀLIE IZDEVUMI EIROPAS SAVIENĪBĀ


Apvienotā Karaliste

Čehija

Igaunija

Latvija

Nīderlande

Slovākija

Ungārija

Austrija

Dānija

Īrija

Lietuva

Polija

Slovēnija

Vācija

Beļģija

Francija

Itālija

Luksemburga

Portugāle

Somija

Zviedrija

Bulgārija

Grieķija

Kipra

Malta

Rumānija

Spānija
 

 

"Latvijas Vēstneša" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

8000 6000
Bezmaksas informatīvais tālrunis
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

© 2011 VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).

LAPAS KARTE

 
 

Par mums

Vēstnesim 100
Jaunumi
Izdevēja vēsture
Pirmais. 14.12.1918.
Infografika
Video
Oficiālais izdevējs
Misija un vīzija
Stratēģija
Struktūra un valde
Normatīvie akti
Privātuma politika
Pētījumi
Starptautiskā sadarbība
Vakances
Logotipi
Sīkdatnes
Integrētā vadības sistēma
Kvalitātes vadības sistēma
Informācijas drošības sistēma
Publiskie iepirkumi
Visi
Aktuālie
Pabeigtie
Finanšu informācija
Publiskie pārskati
Atalgojums
Ziedojumi
Vēsture
2018 - 2015
2014 - 2010
2009 - 2005
2004 - 2000
1999 - 1992
Biežāk uzdotie jautājumi
Viegli lasīt
Rekvizīti

Aktualitātes

Jaunumi
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Preses relīzes
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Publikācijas
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Vēsture

Oficiālā publikācija

Kontakti

Pakalpojumi

Oficiālie paziņojumi
Iesniegšana
Apliecinājumi
Cenas
Normatīvie akti
Abonēšana / Iegāde
Jurista Vārds (drukātais)
E-žurnāls (e-versija)
Komplekts (drukātais + e-žurnāls)
Rakstu iegāde (1 vai 5)
E-žurnāla iegāde
Kur nopirkt?
Pieteikties e-versijai
Abonēšanas noteikumi
Grāmatas
Grāmatu katalogs
Grāmatu apgāds
Piegāde
Kā nopirkt?
Reklāma
LV portāls
Jurista Vārds
juristavards.lv

RSS

 

RSS ir veids, kā sekot līdzi oficiālā izdevēja jaunumiem. Izvēlieties interesējošo sadaļu un pievienojiet savā RSS lasītājā atbilstošo RSS barotni!Lai lietotu RSS, ir vajadzīga īpaša programma — RSS barotņu lasītājs (RSS Feed Reader). Tā nav nepieciešama, ja izmantojat interneta pārlūkprogrammu (piemēram, „Opera”, „Mozilla Firefox”, „Safari”), e-pasta programmu vai interneta resursu, kura programmnodrošinājumā RSS lasītājs jau ir iekļauts.

Ja jums e-pastā ir RSS lasītājs, nospiediet RSS ikonu tajā portāla sadaļā, kuras jaunumus vēlaties saņemt savā RSS lasītājā. Nokopējiet konkrētās sadaļas barotnes adresi un iekopējiet to savā RSS lasītājā.

SAITES

 
 

Valsts institūcijas

 

Oficiālā izdevēja interneta vietnes

Tieslietu sistēma


TM padotības iestādes


Uzņēmējsabiedrības (TM valsts kapitāldaļu turētāja)

Starptautiskie resursi

Citi


NOSŪTĪT ŠO SAITI