Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

No 1.jūlija "Latvijas Vēstnesis" būs e-vidē. 31.maijā Saeima par to lems 3.lasījumā

25.05.2012.

Infografika: LV.LV Oficiālā publikācija nākotnē (elektroniskā formātā): ikvienam sasniedzama, droša un ticama.

Oficiālās elektroniskās publikācijas ieviešana tuvojas finiša taisnei: ceturtdien, 31.maijā, Saeima 3.lasījumā balsos par likumprojektu, kas paredz šīs progresīvās pārmaiņas.


Pievienota saite uz aktuālo informāciju: Saeima ceturtdien, 31.maijā, galīgajā lasījumā atbalstīja Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likumu, kas paredz ieviest elektronisko oficiālo publikāciju.

Latvija ir nozīmīga jaunieveduma priekšvakarā – no 1.jūlija iecerēts ieviest valstī oficiālu e-publikāciju un pēc pārejas posma atteikties no oficiālā laikraksta „Latvijas Vēstnesis” papīra forma.

Praksē tas nozīmē, ka LR oficiālais izdevums ir "Latvijas Vēstnesis", un tajā publicētā informācija ir oficiālā publikācija, kas ir publiski ticama un saitoša. Informāciju oficiālajā izdevumā publicē elektroniski tīmekļa vietnē www.vestnesis.lv.

Tātad plānots, ka no 2012.gada 1.jūlija sabiedrība varēs lietot oficiālu izdevumu „Latvijas Vēstnesi” e-vidē (jaunu tīmekļa vietni www.vestnesis.lv: faktiski izstrādāta; īpaši svarīgi kritēriji: informācijas drošība, lietošanas ērtums un pieejamība 24 stundas diennaktī).

Šīs pārmaiņas paredz likumprojekts, ko Saeima 3.lasījumā skatīs 31.maijā. 

Atgādinām, ka Saeimas Juridiskā komisija 22. maijā atbalstīja virzību apstiprināšanai galīgajā lasījumā Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātajam Oficiālo publikāciju likumprojektam (OPL), kuram pirms 3. lasījuma pēc Saeimas Juridiskās komisijas priekšlikuma tiek paredzēts mainīt nosaukumu uz „Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likums” (OPTIL).


Iedzīvotājiem, īpaši "Latvijas Vēstneša" abonentiem, svarīgi zināt: iecerēts pārejas posms, tas ir, vēl pusgadu (līdz 2013. gada 1. janvārim) vienlaikus tiks nodrošināta arī oficiālā publikācija papīra formā laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”. Tas nozīmē, ka oficālais laikraksts turpinās iznākt līdz gada beigām (saturu nosaka OPTIL). Pārejas posms iecerēts, lai sabiedrībai nodrošinātu pakāpenisku pāreju uz oficiālo elektronisko izdevumu.

"Ieviešot valsts oficiālo elektronisko publikāciju, tiks samazināts oficiālās publikācijas sagatavošanai nepieciešamais laiks un izmaksas, kā arī samazināsies laiks no oficiālās publikācijas sagatavošanas līdz tās pieejamības brīdim. Vienlaikus palielināsies valsts oficiālās publikācijas pieejamība, jo papīra laikraksts objektīvu iemeslu dēļ ir pieejams ievērojami mazākam personu lokam, nekā tiešsaistes publikācija internetā, kura turklāt būs arī bezmaksas," šādi ieguvumus raksturo likumprojekta izstrādātājs TM.

Informācijai, kas oficiālajā izdevumā (www.vestnesis.lv) publicēta pirms 2012.gada 1.jūlija, ir informatīvs raksturs. Šādas informācijas oficiālā publikācija pieejama lakraksta “Latvijas Vēstnesis” drukas versijā.

Likumprojekta pārejas noteikumos paredzēts mainīt arī oficiālā izdevēja „Latvijas Vēstnesis” juridisko statusu un finansēšanas modeli.

Savukārt tiesību aktu konsolidētās versijas būs kā līdz šim bez maksas pieejamas tīmekļa vietnē www.likumi.lv. Vienlaikus likumprojekts paredz, ka tīmekļa vietnē www.likumi.lv esošajai informācijai nav oficiālās publikācijas (saistoša) rakstura – konsolidētiem normatīvo aktu tekstiem likumi.lv interneta vietnē ir tikai informatīvs raksturs.

Abas vietnes - gan www.vestnesis.lv, gan vortālu Likumi.lv (www.likumi.lv) - veido un uztur oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis", t.sk., visu infrastruktūru.

Par pāreju uz oficiālu e-publikāciju, skatot likumprojektu „Oficiālo publikāciju likums”, Saeima (sēdes darba kārtība) 2.lasījumā lēma 22.martā. Konstitucionālais vairākums - 85 deputāti - balsoja "Par".


PAPILDINFORMĀCIJA

 

 

+ pietuvināt  
Likumdevēja iecerētā novitāte - valstij garantēt lietotājiem brīvi pieejamus sistematizētus tiesību aktus vietnē Likumi.lv, ko arī turpmāk uzturētu tā izveidotājs "Latvijas Vēstnesis".

 

JAUNAIS E-IZDEVUMS

"Ir bijis pietiekams laiks, lai mērķtiecīgi un sistēmiski sagatavotu pārdomātu, kvalitatīvu un progresīvu oficiālās e-publikācijas vietnes projektu.  „Latvijas Vēstnesis” regulāri tiekas darba grupās ar citu Eiropas valstu oficiāliem izdevējiem, tai skaitā – tādiem, kas e-publikāciju jau ieviesuši, tāpēc Latvijai ir bijusi lieliska iespēja pārņemt labāko un izvairīties no kļūdām vai nepilnībām," apliecina "Latvijas Vēstneša" valdes priekšsēdētāja Daina Ābele.  

Oficiālās publikācijas vietnes www.vestnesis.lv  jaunais projekts faktiski jau ir izstrādāts, kā arī darba versija prezentēta gan ekspertiem, gan  valsts sekretāru sanāksmē. 2011.gada septembrī ar Latvijas oficiālās e-publikācijas risinājumu iepazīstinājām arī vairāk nekā 30 valstu oficiālos izdevējus, kas Rīgā bija ieradušies uz Eiropas Oficiālo publikāciju forumu. Oficiālie izdevēji to atzina par progresīvu un ērtu.

 

+ pietuvināt  
Likumdevēja iecere ir nodrošināt ikvienam sasniedzamu, skaidru, saprotamu, kvalitatīvu, drošu un ticamu oficiālo publikāciju informāciju tiešsaistē. Jaunais likumprojekts paredz sašaurināt oficiālajā izdevumā publicējamo informāciju. Arī turpmāk tie būs valsts izdotie tiesību akti, kā arī Ministru kabineta noteiktie oficiālie paziņojumi.

 


UZZIŅAI: priekšvēsture

  • Iecerei pāriet uz elektronisko oficiālās publikācijas formu ir vairāku gadu sena pagātne.
  • Ministru kabinets to konceptuāli  atbalstīja 2010.gada pavasarī, pieņemot koncepciju "Valsts oficiālo elektronisko publikāciju pieejamības veicināšanas koncepcija" (sagatavoja Tieslietu ministrija).
  • Pēc tam tapa likumprojekts „Oficiālo publikāciju likums”, ko 2011.gada jūnijā 10.Saeima paguva izskatīt 1.lasījumā un ko 16.novembrī Juridiskā komisija nolēma pārņemt izskatīšanai 11.Saeimā.
  • 2011.gada 24.novembrī likumprojekts pieņemts 1.lasījumā.
  • Līdz 2011.gada 8.decembrim drīkstēja iesniegt priekšlikumus 2.lasījumam.
  • 2012.gada 21.februārī Juridiskā komisija skatīja iesniegtos priekšlikumus pirms 2.lasījuma. Uz 2.lasījumu bija iesniegti 63 priekšlikumi. Šajā sēdē izskatīti 30 no iesniegtajiem priekšlikumiem, no kuriem lielākā daļa tika atbalstīti.
  • 6.martā Juridiskā komisija turpināja priekšlikumu izskatīšanu.13. martā Juridiskā komisija pabeidza priekšlikumu izskatīšanu un nobalsoja par likumprojekta nodošanu Saeimai 2.lasījumam.
  • 22.martā:  par pāreju uz oficiālu e-publikāciju  2.lasījumā lēma Saeima (sēdes darba kārtība), skatot likumprojektu „Oficiālo publikāciju likums” 2.lasījumā. Konstitucionālais vairākums - 85 deputāti - balsoja "Par".

2.lasījuma balsošanas rezultāti
Priekšlikumu tabula 2.lasījumam
Saeimas informācija
Medijos

  • Pirms 3.lasījuma priekšlikumus (kopumā saņemti 53) Oficiālo publikāciju likumprojektam Juridiskā komisija sāka skatīt 9.maijā; pēdējā sēdē, kurā skatīts likumprojekts pirms 3.lasījuma, notika 22.maijā.


CITU VALSTU PIEREDZE

 

OFICIĀLIE IZDEVUMI EIROPAS SAVIENĪBĀ


Apvienotā Karaliste

Čehija

Igaunija

Latvija

Nīderlande

Slovākija

Ungārija

Austrija

Dānija

Īrija

Lietuva

Polija

Slovēnija

Vācija

Beļģija

Francija

Itālija

Luksemburga

Portugāle

Somija

Zviedrija

Bulgārija

Grieķija

Kipra

Malta

Rumānija

Spānija
 

 

"Latvijas Vēstneša" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).