Oficiālais izdevējs LATVIJAS VĒSTNESIS
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS
 
 

Par „miljoniem” un noklusētiem faktiem, piesaucot oficiālo elektronisko publikāciju

19.03.2009.

Informāciju sagatavoja VSIA „Latvijas Vēstnesis”

VSIA „Latvijas Vēstnesis” iestājas par precīziem faktiem un objektīvu informāciju, tādēļ piedāvājam precizējošu informāciju saistībā ar Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) 19. martā izplatīto aicinājumu, kurā ir vairāki tendenciozi apgalvojumi.

VSIA „Latvijas Vēstnesis” solidarizējas ar LDDK preses relīzē izteikto viedokli par elektroniskās oficiālās publikācijas ieviešanas nepieciešamību. Informējam, ka Tieslietu ministrijā izveidota darba grupa, lai steidzamības kārtā risinātu šo jautājumu. Tajā iesaistīta arī LDDK. Viens no darba grupas dalībnieku uzdevumiem bija līdz 19. martam sniegt konstruktīvus priekšlikumus šīs problēmas risinājumiem. Konstruktīvi priekšlikumi no LDDK vēl nav saņemti, taču tapusi preses relīze ar tendenciozu un neprecīzu informāciju, kas, atrauti no konteksta, izvilkta no darba grupas darba materiāliem.

VSIA „Latvijas Vēstnesis” valdes priekšsēdētāja Daina Ābele:
„Uzskatu šādu LDDK rīcību par augstākā mērā neētisku. To visdrīzāk diktē nevis nepieciešamība rūpēties par visiem Latvijas uzņēmējiem, bet par atsevišķu savu biedru biznesa interesēm.

Precizējot LDDK sniegto informāciju:

  1. Oficiālā laikraksta „Latvijas Vēstnesis” tirāžu nosaka laikraksta abonentu skaits. No kopējā abonentu skaita valsts iestāžu abonenti ir 27,6%. Nepieciešamību abonēt papīra laikrakstu nosaka likumdošana, kas līdz šim brīdim paredz, ka vienīgi publikācija oficiālajā laikrakstā „Latvijas Vēstnesis” un „LR Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājā” uzskatāma par oficiālu, t.i. juridiski saistošu trešajām personām. Informatīvi ar laikraksta „Latvijas Vēstnesis” saturu un tā arhīvu ikviens interesents var iepazīties interneta vietnē „www.vestnesis.lv” (bez maksas kopš 2007. gada). No 2001. gada sabiedrībai bez maksas pieejams arī tiesību aktu vortāls „www.likumi.lv”. Elektronisko publikāciju statusu var mainīt tikai ar izmaiņām tiesiskajā regulējumā. VSIA „Latvijas Vēstnesis” vienmēr paudis gatavību nodrošināt elektronisko oficiālo publikāciju visaugstākajā kvalitātē. Lai īstenotu šo ieceri, ir pārskatīti iekšējie publikāciju sagatavošanas procesi, kā arī tiek pilnveidotas informācijas sistēmas atbilstoši drošības standartu prasībām. Šim nolūkam šā gada 10. martā VSIA „Latvijas Vēstnesis” noslēdza līgumu ar Sabiedrības integrācijas fondu par projekta „VSIA „Latvijas Vēstnesis” integrētās kvalitātes vadības un informācijas tehnoloģiju drošības sistēmas pilnveidošana” realizāciju ESF līdzfinansētajā aktivitātē „Kvalitātes vadības sistēmas izveide un ieviešana”.
  2. 2008.gadā no uzņēmējiem iegūtie līdzekļi par komercreģistra publikācijām, laikrakstā „Latvijas Vēstnesis” ir Ls 738 tūkst., kas sastāda 32,16% no organizācijas kopējiem ienākumiem. Ņemot vērā ievērojamo komercreģistra ierakstu skaitu, kas publicējamas oficiālajā laikrakstā bez maksas, vidēji viens komersants no tiem, kas 2008. gadā publicējies „Latvijas Vēstnesī”, samaksājis Ls 12,7. Līdz ar to uzskatām par tendenciozu LDDK viedokli par augstajām publikāciju izmaksām un lielo administratīvo slogu uzņēmējiem. Ilustrācijai, lai iegūtu informāciju par viena komersanta paraksta tiesīgo personu sarakstu Lursoft datu bāzē, tiek iekasēti Ls 0,45. Lai nodrošinātu ticamu publikāciju laikrakstā „Latvijas Vēstnesis’” vidēji dienā par šiem valsts rīcībā esošiem datiem būtu jāsamaksā Ls 2 - 5.
  3. 2008. gadā VSIA „Latvijas Vēstnesis” valsts budžetā  nodokļu ieņēmumos (tai skaitā PVN) samaksājis  Ls 561,4 tūkst. Vidējā bruto darba samaksa uzņēmumā 2008. gadā bija Ls 576, 75. Pēc gada pārskata apstiprināšanas valsts budžetā par valsts kapitāla daļu izmantošanu tiks iemaksāti 50% no uzņēmuma peļņas, t.i. ap Ls 192 tūkst., līdz ar to LDDK apgalvojums, ka, likvidējot VSIA „Latvijas Vēstnesis”, valsts ekonomētu līdzekļus, ir nepamatots. Tieši pretēji, likvidējot esošo kārtību valsts funkciju realizācijai būtu jāatrod papildu līdzekļi valsts budžetā, kas tuvākajos 3 gados visdrīzāk nav iespējams. Jautājums ir: kas vēlas komersantu un citu sabiedrības locekļu maksājumus iekasēt turpmāk, ja tiks likvidēta valsts SIA, tai skaitā bez maksas pieejamā oficiālā informācija? Varbūt tas ir jautājums, uz kuru varētu gaidīt atbildi no LDDK.”


Uzziņai

 "Latvijas Vēstnesis" ir Latvijas Republikas oficiālais laikraksts. Tā saturā ietverts tiesiskas valsts princips, proti, prasība, lai pret personu saistošās tiesību normas būtu izsludinātas un publiski pieejamas.

Oficiālais laikraksts vienmēr ir pastāvējis ar mērķi vienkopus publiskot visu informāciju, kuru privātpersonām, tostarp arī komersantiem, kā arī valsts un pašvaldību institūcijām ir nepieciešams zināt, lai ikviens varētu pildīt pienākumus un īstenot savas tiesības.

Laikraksta elektroniskā versija – www.vestnesis.lv.

Kopš 2007. gada 1. janvāra laikraksta elektroniskā versija un publikāciju arhīvs ir pieejams bez maksas. Elektroniskā versija piedāvā publikāciju arhīvu kopš 1995. gada. Konsolidētos tiesību aktus nodrošina tiesību aktu vortāls www.likumi.lv.

Publikācijām elektroniskajā versijā www.vestnesis.lv ir informatīvs raksturs. Lietotāju skaits ar katru mēnesi pieaug, janvārī sasniedzot 24 000 (unikālie apmeklētāji).

Papildinformācijai:
Ilze Apine
T.: 67310675
ilze.apine@lv.lv

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

8000 6000
Bezmaksas informatīvais tālrunis
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

© 2011 VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).

LAPAS KARTE

 
 

Par mums

Vēstnesim 100
Jaunumi
Izdevēja vēsture
Redaktori, vadītāji
Īpašie dokumenti
Video
Oficiālais izdevējs
Misija un vīzija
Stratēģija
Struktūra un valde
Normatīvie akti
Privātuma politika
Pētījumi
Starptautiskā sadarbība
Vakances
Logotipi
Sīkdatnes
Integrētā vadības sistēma
Kvalitātes vadības sistēma
Informācijas drošības sistēma
Publiskie iepirkumi
Visi
Aktuālie
Pabeigtie
Finanšu informācija
Publiskie pārskati
Atalgojums
Ziedojumi
Vēsture
2018 - 2015
2014 - 2010
2009 - 2005
2004 - 2000
1999 - 1992
Biežāk uzdotie jautājumi
Viegli lasīt
Rekvizīti

Aktualitātes

Jaunumi
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Preses relīzes
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Publikācijas
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Vēsture

Oficiālā publikācija

Kontakti

Pakalpojumi

Oficiālie paziņojumi
Iesniegšana
Apliecinājumi
Cenas
Normatīvie akti
Abonēšana / Iegāde
Jurista Vārds (drukātais)
E-žurnāls (e-versija)
Komplekts (drukātais + e-žurnāls)
Rakstu iegāde (1 vai 5)
E-žurnāla iegāde
Kur nopirkt?
Pieteikties e-versijai
Abonēšanas noteikumi
Grāmatas
Grāmatu katalogs
Grāmatu apgāds
Piegāde
Kā nopirkt?
Reklāma
LV portāls
Jurista Vārds
juristavards.lv

RSS

 

RSS ir veids, kā sekot līdzi oficiālā izdevēja jaunumiem. Izvēlieties interesējošo sadaļu un pievienojiet savā RSS lasītājā atbilstošo RSS barotni!

Aktualitātes
Jaunumi Preses relīzes


Piedāvājam arī izmantot RSS barotnes mūsu portālos: Likumi.lv un LV portāls

Lai lietotu RSS, ir vajadzīga īpaša programma — RSS barotņu lasītājs (RSS Feed Reader). Tā nav nepieciešama, ja izmantojat interneta pārlūkprogrammu (piemēram, „Opera”, „Mozilla Firefox”, „Safari”), e-pasta programmu vai interneta resursu, kura programmnodrošinājumā RSS lasītājs jau ir iekļauts.

Ja jums e-pastā ir RSS lasītājs, nospiediet RSS ikonu tajā portāla sadaļā, kuras jaunumus vēlaties saņemt savā RSS lasītājā. Nokopējiet konkrētās sadaļas barotnes adresi un iekopējiet to savā RSS lasītājā.

SAITES

 
 

Valsts institūcijas

 

Oficiālā izdevēja interneta vietnes

Tieslietu sistēma


TM padotības iestādes


Uzņēmējsabiedrības (TM valsts kapitāldaļu turētāja)

Starptautiskie resursi

Citi


NOSŪTĪT ŠO SAITI