Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Kaimiņvalstu pieredze: oficiālā publikācija Lietuvā un Igaunijā

05.10.2011.

Foto: Māris Kaparkalējs, LV Forums ir 2004. gadā dibināta neformāla, koleģiāla struktūra, un tā sekretariāta funkcijas nodrošina Eiropas Savienības Publikāciju birojs. Forumā apvienojušās institūcijas, kas pārstāv Eiropas valstu oficiālos izdevumus un Eiropas Savienības "Oficiālo Vēstnesi". Tātad Forumā piedalās 27 ES dalībvalstu, 13 kandidātvalstu un potenciālo kandidātvalstu, Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas valstu (Islande, Lihtenšteina, Norvēģija, Šveice) pārstāvji.

LV portāls atklāj rakstu sēriju par oficiālās publikācijas risinājumiem Eiropā. Šoreiz par Lietuvu un Igauniju. Būs turpinājums par situāciju citās valstīs.

Rīgā septembra vidū norisinājās Eiropas Oficiālo izdevēju foruma (European Forum of Official Gazettes) gadskārtējā sanāksme.

Tiesiskās un tehniskās problēmas, ar kurām sava darbā saskaras Eiropas valstu oficiālie izdevēji, kuru galvenā misija ir tiesību aktu izsludināšana, bija galvenie temati astotajā Eiropas oficiālo izdevēju tikšanās reizē. Sanāksme notika 15.–16. septembrī Rīgā, un to organizēja Latvijas Republikas oficiālais izdevējs – VSIA "Latvijas Vēstnesis" sadarbībā ar Tieslietu ministriju.

Ekspertu lokā notika diskusijas, meklējot labākos risinājumus oficiālās publikācijas nodrošināšanas procesam.

LV portālu interesēja Eiropas valstu prakse: kādā formātā sabiedrībai ir pieejami tiesību akti, kas nodrošina iespēju iedzīvotājiem sekot līdzi likumdošanas procesam, kam ir pienākums veikt tiesību aktu sistematizāciju un konsolidāciju un kādā veidā tiek skaidrota tiesību aktu un to grozījumu nepieciešamība un būtība.

Normatīvo aktu oficiālā publikācija Lietuvā un Igaunijā
LV Portāls, Viedokļi, 5.oktobris (2011)

Par foruma astoto sanāksmi Rīgā var lasīt arī „Jurista Vārdā”:

Kā realizēt likumdošanas procesa noslēdzošo posmu
Jurista Vārds, Nr.38 (685), 20. Septembris (2011)

„Latvijas Vēstneša” informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
!!!  Ārkārtējās situācijas laikā "Latvijas Vēstnesis" aicina izmantot e-iespējas  !!!
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).