Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Rīgā sākas Eiropas Oficiālo izdevēju forums

15.09.2011.

Šodien, 15. septembrī, Rīgā sākas Eiropas Oficiālo izdevēju foruma (European Forum of Official Gazettes) ikgadējā sanāksme. Tā ir astotā lielā oficiālo izdevēju tikšanās. Sanāksmē piedalīsies 35 valstu pārstāvji, kas ekspertu lokā apspriedīs labākos risinājumus oficiālās publikācijas nodrošināšanas procesā, kā arī runās par citām oficiālās publikācijas aktualitātēm.

Astotās sanāksmes tēma: „Oficiālā publikācija kā likumdošanas procesa noslēdzošais posms: tiesiskie un tehniskie aspekti”.

Šodien pēcpusdienā tikšanos atklās Itālijas oficiālā izdevuma galvenais redaktors Alfonso Andriāni, kas šogad - kā pērnā gada sanāksmes rīkotājvalsts pārstāvis - pilda Foruma prezidenta pienākumus (nākamgad šo pienākumu pildīs pārstāvis no Latvijas). Ceturtdien paredzēta arī ASV pieredzes videoprezentācija, ko no ASV sniegs Džons Martiness, ASV Valsts sekretāru nacionālās asociācijas Administratīvo kodeksu un reģistru nodaļas prezidents. Savukārt piektdien dienas pirmajā daļā – darba grupu ziņojumu, bet otrajā – semināri.

Forumā apvienojušās institūcijas, kas pārstāv Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu un kandidātvalstu oficiālos izdevumus, un „ES Oficiālais Vēstnesis.” Tajā piedalās arī Eiropas brīvās tirdzniecības asociācijas valstis (Islande, Lihtenšteina, Norvēģija, Šveice). Reizi gadā Foruma dalībvalstu pārstāvji tiekas sanāksmē un kopīgi apspriež jaunākās attīstības tendences (starplaikos eksperti strādā darba grupās).

Sanāksme ir pieredzes un labās prakses apmaiņas iespēja, lai pilnveidotu oficiālās publikācijas (OP) nodrošināšanas procesu un tās pieejamību (ceļu pie sabiedrības). Valstu pārstāvji demonstrē savus tehniskos risinājumus dokumentu apstrādē, publiskošanā un sistematizēšanā.  Daļa valstu jau ieviesušas oficiālu elektronisko publikāciju, citas (arī Latvija) ir ceļā uz to.

Sanāksmes ietvaros piektdien notiks semināri, kuros eksperti meklēs atbildes arī uz Latvijai aktuāliem jautājumiem, piemēram, oficiālās e-publikācijas drošības aspekti:

  • kā panākt, lai tā vienmēr ir pieejama (oficiālās publikācijas pamatprincips: nepārtraukta pieejamība),
  • kā veicināt lietotāju uzticību internetā publicētai informācijai,
  • kā risināt personas datu aizsardzības problēmjautājumus (pienākumus publicēt informāciju, kas satur personas datus)?


Ikgadējās sanāksmes
Rīga: 2011
Roma: 2010
Londona: 2009
Parīze: 2008 / Madride: 2008
Helsinki - Tallina: 2007
Ļubļina: 2006
Kopenhāgena: 2005
Vīne: 2004
2012.gadā Foruma dalībnieki pulcēsies Maltā.

Darba grupas                          

Šobrīd Foruma starplaikos strādā trīs darba grupas, kas sniegs savu pārskatu sanāksmē Rīgā:
1. Dokumentu indeksēšana un meklēšana;
2. Tiesību aktu pieejamība;
3. Iedzīvotāju informētība -  pieredzes un labākās prakses apmaiņa.

Foruma vadība

Foruma prezidenta pienākumi tiek deleģēti tās valsts pārstāvim, kas iepriekšējā gadā bija sanāksmes rīkotājvalsts. 2010.gadā Foruma dalībnieki pulcējās Romā. No 2011.gada sākuma līdz gada beigām prezidenta pienākumus pilda Alfonso Andriāni (Itālijas oficiālā izdevuma galvenais redaktors). No 2012.gada prezidenta pienākumus uz gadu pārņems Daina Ābele, „Latvijas Vēstneša” valdes priekšsēdētāja.

Pielikumā:

  1. Uzziņai par forumu (fakti un skaitļi);
  2. 15. un 16.septembra sanāksmes darba kārtība

Papildinformācijai:
Ilze Apine, VSIA „Latvijas Vēstnesis”
T.: +371 67313091
Mob.: 26165216
www.lv.lv
ilze.apine@lv.lv
twitter.com/vestnesisLV

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
!!!  Ārkārtējās situācijas laikā "Latvijas Vēstnesis" aicina izmantot e-iespējas  !!!
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).