Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Vai un cik efektīvi Satversme spēj darboties krīzes apstākļos: viedokļi jaunākajā JURISTA VĀRDĀ

05.05.2020.

Jaunākais “Jurista Vārda” laidiens veltīts diviem nozīmīgiem notikumiem Latvijas valsts un, konkrēti, Latvijas parlamentārisma vēsturē. Šajā numurā Valsts prezidents un tieslietu un politikas lietpratēji dalās savā redzējumā par Satversmes rīcībspēju ārkārtējās situācijas apstākļos. 

Žurnāla “Jurista Vārds” 2020. gada 5. maija laidiens elektroniski pieejams šeit: https://juristavards.lv/zurnals.php?laidiens_id=12255  

1920. gada 1. maijā uz pirmo sēdi sanāca pirmā visas Latvijas tautas demokrātiski vēlētā institūcija – Satversmes sapulce, savukārt 1990. gada 4. maijā okupācijas apstākļos ievēlētā padomju šķietamā parlamentārisma institūcija – Augstākā padome – spēja pieņemt vēsturisko Neatkarības deklarāciju, kas kļuva par būtisku pagriezienu ceļā uz Latvijas valsts neatkarības atjaunošanu. 

Valsts svētku noskaņai tematiskajā laidienā publicēti attēli no abiem vēsturiskajiem notikumiem, bet ārlietu ministra padomnieks Mārtiņš Drēģeris sagatavojis plašu publikāciju par tiesībnieku, politiķi un diplomātu Miķeli Valteru – acīmredzot pašu pirmo latviešu sabiedrisko darbinieku, kurš publiski izvirzīja domu par neatkarīgu Latviju, vienu no valsts dibinātājiem, Pagaidu valdības locekli un diplomātu. 

Ārkārtējās situācijas ietekmēts ir arī pārējais žurnāla saturs. Svinot Satversmes sapulces simtgadi, ir pamatots iemesls aplūkot tās galveno veikumu – mūsu valsts konstitūciju. Bet, ņemot vērā pašreizējo situāciju, šoreiz žurnālā var meklēt atbildi uz jautājumu, vai un cik efektīvi Satversme spēj darboties krīzes apstākļos. Žurnāla lappusēs Valsts prezidenta Egila Levita redzējums par Satversmi ārkārtas apstākļos. 

Žurnālā arī lasiet Satversmes tiesas priekšsēdētājas Inetas Ziemeles, Saeimas priekšsēdētājas biedres Ineses Lībiņas-Egneres, tieslietu ministra Jāņa Bordāna, Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietnieces Lailas Medinas un citu tieslietu un politikas lietpratēju viedokļus par Satversmes spēju risināt arī šāda mēroga problēmas. 

Redakcija sveic žurnāla lasītājus valstij nozīmīgajos svētkos un vēl visiem tādu pašu izturību kā mūsu Satversmei, kas spējusi pielāgoties un iziet cauri tik daudziem pārbaudījumiem!

Turpinot ieviesto tradīciju, arī šajā numurā "Jurista Vārda" redakcija piedāvā brīvpieejas publikācijas. Šoreiz - Valsts prezidenta Egila Levita viedoklis "Satversme ārkārtas apstākļos" un žurnāla "Jurista Vārds" galvenās redaktores Dinas Gailītes veidotā aptauja tieslietu un politikas lietpratējiem "Satversmes dzīvotspēja un efektvitāte ārkārtas situācijas laikā"

(!) “Jurista Vārda” saturu veido oriģināldarbi, kurus sargā autortiesības. Jebkāda žurnālā, tostarp žurnāla elektroniskajā versijā juristavards.lv, publicēto rakstu (tai skaitā brīvpieejai atvērto publikāciju) pārpublicēšana pieļaujama tikai ar redakcijas rakstveida atļauju. Citēšanas gadījumā atsauce uz “Jurista Vārdu” ir obligāta, vienlaikus norādot arī pirmpublikācijas vietu un laiku.

Oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" informācija 

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
!!!  Ārkārtējās situācijas laikā "Latvijas Vēstnesis" aicina izmantot e-iespējas  !!!
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).