Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Notariālie pakalpojumi – JURISTA VĀRDA tematiskais numurs

26.11.2019.

Notāra profesijai ir sena vēsture, tomēr tā nenoveco. Var teikt, ka Latvijas notariāts, kādu pazini vakar, rīt jau būs kaut nedaudz citādāks. Jaunākajā žurnāla "Jurista Vārda" tematiskajā numurā iespēja ielūkoties notariāta aktualitātēs.

Numurs pieejams arī elektroniski: 2019. gada 26. novembra “Jurista Vārds” 

Latvija var daudz mācīties no Igaunijas un Lietuvas, kā arī citām valstīm, kā notariāts izmantojams darījumu vājākās puses aizsardzībā. Savukārt citas valstis no Latvijas jau mācās, kā informācijas un komunikācijas tehnoloģijas var izmantot labākā publiskā pakalpojuma veidošanā. Intervijā "Mēs sargājam tikai 15 procentus vārtu" Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētājs Jānis Skrastiņš izceļ pēdējo gadu aktualitātes, tajā skaitā notariāta digitālo transformāciju. 

Savukārt zvērināts notārs Indulis Šermukšnis caur romiešu tiesībām, kas likušas pamatu civillikumam, tajā skaitā arī mantojuma tiesībām, analizē mantojuma pieņemšanas tiesiskos aspektus. Rakstā aplūkotas Civillikumā ietvertās mantojuma noregulēšanas sistēmas, mantojuma pieņemšanas doktrīnu atšķirības un civillikuma 693. panta trešajā daļā noteiktā mantojuma pieņemšanas gada termiņa piemērošanas jautājums. 

Mūsdienās notāra profesija ir globāla. Latvijas notāra palīdzību var saņemt ne tikai klātienē, bet arī attālināti E-notāra portālā. Latvijas notāri ne tikai veido sadarbību Eiropas Savienības Notāru padomē un Starptautiskajā Latīņu notariāta savienībā, bet arī risina pārrobežu lietas un lemj par ārvalstu dokumentu atzīšanu. Šajā numurā zvērināta advokāte Mg. iur. Kristīne Zīle un jurists Ph.D. Toms Krūmiņš rakstā “Mantošanas regulas piemērošana praksē - mācība, kas vēl jāapgūst” analizē pārrobežu mantojuma lietu kārtošanas praksi un Dr. iur. Baiba Rudevska rakstā “Ārvalstu pilnvaras Latvijas notariātā: jaunākās tendences un metodes” aktualizē ārvalstīs taisīto pilnvaru atzīšanu, kam Latvijā teorijā un praksē ir pievērsta nepietiekama uzmanība. 

Notāru informācijas sistēma ir vērtīgs un kļūst vēl vērtīgāks informācijas avots valsts institūcijām. Laima Letiņa, Tieslietu ministrijas Civiltiesību departamenta Komerctiesību nodaļas juriste, rakstā “Zvērinātu notāru tehnoloģiju rīki - efektīvs aizsardzības rīks nefinanšu sektoram” ieskicē idejas par notāru tehnoloģiskajiem risinājumiem noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanā. 

Interesentiem! Tematisko “Jurista Vārdu” var iegādāties, kontaktējoties ar Lasītāju servisu:

  • 80006000; 67311161;  
  • abonenti@lv.lv
  • vai klātienē mūsu Klientu centrā: Bruņinieku 53, Rīgā.

Žurnāli: KIOSKS 

Oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" informācija 

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).