Oficiālais izdevējs LATVIJAS VĒSTNESIS
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS
Vēstnesim 100
Jaunumi
Izdevēja vēsture
Pirmais. 14.12.1918.
Infografika
Video
Oficiālais izdevējs
Integrētā vadības sistēma
Publiskie iepirkumi
Finanšu informācija
Vēsture
Biežāk uzdotie jautājumi
Viegli lasīt
Rekvizīti

NO PIRMSĀKUMIEM LĪDZ MŪSDIENĀM: ATMIŅU STĀSTI

 

2018. gadā, līdz ar Latvijas apaļo jubileju, vairākas valsts institūcijas svinēs savu simtgadi. Starp tām ir arī oficiālais izdevējs, kura pirmsākumi jaundibinātajā Latvijā dokumentāli datējami ar 1918. gada 7. decembri.

Toreiz, pirms teju simts gadiem, jaunajai Latvijas valstij, kurā likumdevēja vara un izpildvara fomāli bija izveidota, kuras teritorija tobrīd atradās svešu spēku kontrolē un kuras iedzīvotājiem bija vēl pašiem jāaptver ideja par savu valsti, bija milzum daudz darba demokrātiskas un tiesiskas valsts pamatu izveidē.

Šajos pirmsākumos viens no stratēģiski nozīmīgiem jautājumiem, kas bija jāatrisina, bija valsts informācijas pirmavots (tolaik “Pagaidu Valdības Vēstnesis”, mūsdienās – “Latvijas Vēstnesis”).

“Visās latviešu pasākās ir divi pirmie sakrālie vārdi “Reiz bija”. “Latvijas Vēstneša” pasakai ir citi vārdi. “Nekas nebija”,” par atjaunotās Latvijas oficiālā izdevuma pirmssākumiem stāsta tā ilggadējais, nu jau bijušais, galvenais redaktors un vadītājs Oskars Gerts.

Kāda ir “Latvijas Vēstneša” pasaka? Kāpēc to ir tik svarīgi stāstīt un nodot no paaudzes paaudzei? Piedāvājam noskatīties videomateriālu, kas tapis, atzīmējot mūsdienu oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” 20 gadu pastāvēšanu.


 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

8000 6000
Bezmaksas informatīvais tālrunis
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

© 2011 VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).