Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS
Oficiālie paziņojumi
→
Abonēšana / Iegāde
→
Grāmatas
↓
·
Grāmatu katalogs
·
Grāmatu apgāds
·
Piegāde
·
Iegādes noteikumi
Reklāma / Sludinājumi
→
 
Tēmas
Valsts tiesības
Tiesību teorija un vēsture
Civiltiesības
Krimināltiesības
Administratīvās tiesības
Tiesu prakse
Likumi
Nejuridiskie izdevumi
Dažādi pētījumi

GRĀMATU KATALOGS i Piegāde

 
Kriminālprocess. Raksti. 2010–2015

Autors:

Izdota:

Lappuses:
656

Iesējuma veids:
Cietais sējums, 170x240

Tēma:
Krimināltiesības

ISBN:
978-9984-840-42-0

Eksemplāru skaits:
Cena: 19.60 EUR
Summa: 19.60 EUR
 

Ar šo rakstu krājumu autores turpina pirms pieciem gadiem aizsākto tradīciju. 2010. gada vasaras sākumā iznāca grāmata “Kriminālprocess. Raksti. 2005–2010”, kurā apkopoti 35 raksti par aktuāliem kriminālprocesa jautājumiem. Grāmata iemantoja lielu popularitāti, un tas mudināja autores turpināt iesākto un sagatavot izdošanai nākamo rakstu krājumu, iekļaujot tajā 24 rakstus, kas tapuši laikā no pagājušā rakstu krājuma izdošanas līdz 2015. gada jūnijam.

 

Jaunajā krājumā iekļautie raksti atspoguļo galvenās aizvadīto piecu gadu aktualitātes kriminālprocesa tiesību attīstībā. Liela daļa uzmanības tajā veltīta kriminālprocesuālo tiesību normu grozījumiem, to analīzei un vērtējumam. Šai ziņā īpaši atzīmējami apjomīgie grozījumi Kriminālprocesa likumā un Krimināllikumā, kas stājās spēkā 2013. gada 1. aprīlī. Tieši grozījumi Krimināllikumā uzskatāmi ilustrēja līdz šim nepelnīti ignorēto krimināltiesību materiālo un procesuālo normu savstarpējo nedalāmo saikni – kriminālprocesa praktisko norisi ietekmēja ne tik daudz grozījumi Kriminālprocesa likumā, cik Krimināllikumā. Tieši šim jautājumam arī veltīta viena no apjomīgākajām krājumā iekļautajām publikācijām.

 

Aktuāls jautājums, kas guvis atspoguļojumu vairākos grāmatā ietvertajos rakstos, saistīts ar cietušo statusu kriminālprocesā. Šis jautājums aktualizēts sakarā ar ES aktivitāti cietušo aizsardzībā un vēlmi visās ES dalībvalstīs noteikt noziedzīgā nodarījumā cietušo personu minimālās procesuālās garantijas.

 

Vairākas publikācijas veltītas tik aktuālajam jautājumam par mantas konfiskāciju kriminālprocesa ietvaros, īpaši noziedzīgi iegūtas mantas konfiskāciju.

 

Reaģējot uz tiesībpiemērotāju iniciatīvu, tapusi arī otra apjomīgākā rakstu krājumā iekļautā publikācija – tiesu prakses pētījums par kriminālprocesa pabeigšanu saprātīgos termiņos, kura pasūtītājs bija Augstākā tiesa. Rakstu krājumā iekļauts līdz šim nepublicēts materiāls – autoru sagatavotais tiesu prakses pārskats ar norādēm uz problēmām un ieteiktajiem risinājumiem, ko tā daļā lielākajā savā sanāksmē akceptējuši Augstākās tiesas Krimināllietu departamenta senatori. Pētījumā izteiktie priekšlikumi guvuši atbalstu tiesu praksē.

 

Autores pievērsušās arī tādiem jautājumiem kā iztiesāšanas nepārtrauktība, kriminālprocess pret juridisko personu, kriminālprocesuālās tiesību zinātnes nozīme tiesu praksē.

 

Tāpat kā iepriekšējā grāmatā, arī šajā lasītāju ērtībai pēc katra raksta, kur autores to uzskatījušas par iederīgu, iekļauta Post scriptum sadaļa, kurā īsumā raksturotas izmaiņas Kriminālprocesa likumā, kas ataino notikumus pēc raksta tapšanas. Tādējādi krājumā iekļautie raksti aktualizēti un to lietošana padarīta lasītājiem ērtāka.

 

Grāmata būs noderīgs palīgs tiklab studiju procesā, kā arī tiesību zinātnes tālākā attīstībā.

 

Kontakti

Par grāmatu iegādi lūdzam sazināties ar LASĪTĀJU SERVISU

T.: 67311161
E-pasts: gramatas@lv.lv

Kā nopirkt

 

Grāmatu veikals

„Latvijas Vēstneša” Grāmatu apgādā izdotās grāmatas par izdevēja cenām var iegādāties:

  • grāmatu e-veikalā;
  • mūsu Klientu centrā (Bruņinieku 53, Rīgā,
    T.: 67898740).
  • Darba laiks
←
1.
no 4
→
 

 
Oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Tālrunis67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011, Latvija
T.: 67898741
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).