Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS
Jaunumi
→
Preses relīzes
↓
·
2021
·
2020
·
2019
·
2018
·
2017
·
2016
·
2015
·
2014
·
2013
·
2012
·
2011
·
2010
·
2009
Publikācijas
→
Vēsture
→

Šodien „Jurista Vārdā” publicēts E.Levita priekšlikums Satversmes preambulas paplašināšanai

24.09.2013.

Žurnālam „Jurista Vārds” kā lielākajam Latvijas juridiskajam izdevumam ir dota iespēja pirmajam publicēt E. Levita izstrādāto priekšlikumu Satversmes preambulas paplašināšanai. Autora projektu papildina arī plašs viņa paša komentārs. Kā ievadu šiem materiāliem piedāvājam sarunu ar E. Levitu par preambulas projekta nepieciešamību, saturu, pieņemšanas formu un citiem jautājumiem.

 

24.septembra "Jurista Vārdā" numura lasītājiem ir ekskluzīva iespēja pirmajiem lasīt to E. Levita priekšlikuma redakciju, ar kuru viņš jau tuvākajā laikā vēlas iepazīstināt Saeimas Juridiskās komisijas locekļus.

Izvērstas Satversmes preambulas piedāvājums ir juridisks teksts. Lai to labāk izprastu, tam pievienots īss komentārs. Tajā precīzāk iezīmēta piedāvātā teksta formulējumos ietvertā jēga. „Jāuzsver, ka piedāvātais teksts ir tikai zinātniska izstrādne, kas tomēr ir pietiekami pārdomāta, lai to nodotu publiskai apspriešanai. Jebkurā gadījumā tas var būt tikai sākuma punkts tālākejošām diskusijām par Latvijas valsts jēgu un būtību un par tās iespējamo atspoguļojumu konstitucionālā tekstā,” tā šo priekšlikumu piesaka Dr.iur.h.c. Egils Levits.

Preambulas priekšlikuma izpratni veicinās arī šajā pašā "Jurista Vārdā" lasāmā galvenās redaktores Dinas Gailītes intervija ar autoru.

 Līdz ar publikāciju "Jurista Vārdā" žurnāla lasītāji varēs veidot un izteikt savu, patstāvīgu viedokli gan par E. Levita izstrādāto priekšlikumu, gan procesu, kādā šāds Satversmes grozījumu projekts būtu jāsagatavo un jāpieņem. Redakcija aicina lasītājus izklāstīt savus secinājumus aptaujā, kuras jautājumi publicēti gan drukātajā žurnālā, gan e-versijā www.juristavards.lv: „ Turklāt ikviens, kurš jūt sevī gribu un spēku radīt un piedāvāt publiskai apspriedei savu Satversmes preambulas projektu, šīs pašas aptaujas ietvaros aicināts iesniegt savu priekšlikumu!”

 

Noderīgi:

  • Žurnāls „Jurista Vārds”(izdevējs „Latvijas Vēstnesis”) elektroniski pieejams www.juristavards.lv
  • redakcijas sleja par īpašo numuru un priekšlikuma tapšanas priekšvēsturi
  • Intervija: „Satversmes preambulā būtu jāatsedz Latvijas valsts jēga un būtība” 
  • AptaujaUzraksti savu satversmes preambulu!"

 

Papildinformācijai:

Ilze Apine
Komunikācijas vadītāja
T.: +371 67313091
Ilze.apine@lv.lv
www.lv.lv
twitter: @VestnesisLV; @Likumi; @LV_portals; @Jurista_Vards

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Tālrunis67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011, Latvija
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).