Šodien žurnālā "Jurista Vārds" publicēti 2013.gada pētniecisko darbu konkursa uzvarētāji. Konkurss notika jau astoto gadu, un tā ir Latvijā vienīgā nacionāla mēroga individuālu rakstudarbu sacīkste jaunajiem juristiem.
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS
Jaunumi
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Preses relīzes
Publikācijas
Vēsture

Noskaidroti Latvijas tiesībnieku jaunie talanti

19.11.2013.

Foto: Boriss Koļesņikovs, Jurista Vārds Žurnāla “Jurista Vārds” astotā pētniecisko darbu konkursa dalībnieku, darbu zinātnisko vadītāju, žūrijas locekļu un rīkotāju kopīgs foto svinīgā apbalvošanas pasākuma noslēgumā 2013. gada 12. novembrī

Šodien žurnālā "Jurista Vārds" publicēti 2013.gada pētniecisko darbu konkursa uzvarētāji. Konkurss notika jau astoto gadu, un tā ir Latvijā vienīgā nacionāla mēroga individuālu rakstudarbu sacīkste jaunajiem juristiem, kurā var piedalīties jebkuras augstskolas studenti vai absolventi.

 

 

Vērtēta tiek piedāvātā pētījuma un tajā izvirzīto secinājumu oriģinalitāte un argumentācija, saistība ar tiesību praksi, kā arī latviešu valodas un lietotās juridiskās terminoloģijas precizitāte.

 "Jurista Vārda" galvenā redaktore Dina Gailīte:

„Organizēt šo jauno tiesībnieku konkursu redakciju mudina vairāki apsvērumi. Pirmkārt, žurnāls tādā veidā meklē jaunus talantus Latvijas jurisprudencē, kas varētu kļūt par "Jurista Vārda" rakstu autoriem. Otrkārt, žurnāls tiek popularizēts jaunās paaudzes lasītāju vidū. Treškārt, dalība, un vēl jo vairāk - uzvara konkursā, ļauj jaunajiem Latvijas tiesībniekiem sevi spilgti pieteikt darba tirgū tieslietu nozarē. Visbeidzot, un tas ir būtiskākais ieguvums no šī pasākuma, - "Jurista Vārda" konkurss ir vērtējams arī kā ieguldījums nacionālās tiesību zinātnes un tādējādi arī Latvijas tiesību sistēmas attīstībā kopumā.”

Jau otro gadu tiek pārstāvētas dažādas augstskolas. 2011. gadā no 22 dalībniekiem 20 pārstāvēja LU Juridisko fakultāti, turpretī šogad konkursā piedalījās Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņu universitātes, Daugavpils Universitātes, Biznesa augstskolas "Turība" un Rēzeknes Augstskolas studenti. Tradicionāli lielākais darbu skaits tika iesniegts starptautisko tiesību sekcijā, tomēr šogad iepriekš nepieredzēti liels darbu skaitu tika iesniegts krimināltiesību sekcijā. Abās sekcijās iesniegti 11 darbi (parasti krimināltiesību sekcijā vidēji bija pieci).

 Iesniegtos darbus vērtēja "Jurista Vārda" zinātniski konsultatīvā padome un redakcija, kā arī pieaicinātie eksperti un konkursa atbalstītāju pārstāvji. Pamatojoties uz konkursa žūrijas vērtējumu, katrā sekcijā atsevišķi tika noteikti uzvarētāji, kā arī piešķirtas veicināšanas balvas. Darbi tika vērtēti arī kopumā - salīdzinot visus darbus, noteikts pētījums, kas ieguva pirmo vietu.

  •  Par uzvarētāju civiltiesību sekcijā tika atzīta V. Kalniņa ar darbu "Tiesiskās aizsardzības līdzekļu salīdzinājums priekšlikumā Regulai par vienotajiem Eiropas tirdzniecības noteikumiem un Civillikumā", kuru konkursam rekomendēja LU Juridiskās fakultātes profesors Dr.habil.iur. Kalvis Torgāns, bet darba vadītājs ir LU Juridiskās fakultātes asociētais profesors Dr.iur. Jānis Kārkliņš.
  •  Starptautiskajās un Eiropas Savienības tiesībās visaugstāko žūrijas novērtējumu saņēma D. Pudelis par darbu "Suverēna defolta starptautiski tiesiskie aspekti", kuru konkursam rekomendēja tā zinātniskais vadītājs LU Juridiskās fakultātes lektors Māris Lejnieks. Darba zinātniskais konsultants ir LU Juridiskās fakultātes asociētais profesors Dr.iur. Artūrs Kučs.
  •  Valststiesību sekcijā par uzvarētāju tika atzīta E. Semeņuka par darbu "Vietējās pašvaldības teritorijas plānošanas dokumenti un personas tiesības to izstrādes un pieņemšanas procesā". Darbu konkursam rekomendēja tā zinātniskā vadītāja LU Juridiskās fakultātes profesore Dr.iur. Ilma Čepāne.
  •  Krimināltiesībās visvairāk punktu saņēma J. Janums par darbu "Ar datoru saistīta krāpšana: aktuālās problēmas". Darbu konkursam rekomendēja tā zinātniskā vadītāja LU Juridiskās fakultātes docente Dr.iur. Diāna Hamkova.
  •  Tiesību teorijas un vēstures sekcijā par labāko tika atzīts A. Stupina darbs "Tiesību normu abstraktums kā risinājums pārlieku detalizēta tiesiskā regulējuma un "normu plūdu" novēršanai". Darbu konkursam rekomendēja tā zinātniskais vadītājs LU Juridiskās fakultātes docents Dr.iur. Jānis Pleps.
  •  Konkursa kopvērtējumā pirmo vietu šogad dalīja divi konkursanti - Latvijas Universitātes studenti D. Pudelis un J. Janums. Abi ieguva vienādu punktu skaitu un līdzvērtīgi atzinīgu vērtējumu.

 

 Konkursa uzvarētāji ik gadu saņem arī vērtīgas balvas. Šogad tie bija žurnāla "Jurista Vārds" abonementi, kā arī VSIA "Latvijas Vēstnesis"  un VAS "Tiesu namu aģentūra" apgādā izdotā juridiskā literatūra.

 

"Latvijas Vēstneša" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

8000 6000
Bezmaksas informatīvais tālrunis
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

© 2011 VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).

LAPAS KARTE

 
 

Par mums

Vēstnesim 100
Jaunumi
Izdevēja vēsture
Pirmais. 14.12.1918.
Infografika
Video
Oficiālais izdevējs
Misija un vīzija
Stratēģija
Struktūra un valde
Normatīvie akti
Privātuma politika
Pētījumi
Starptautiskā sadarbība
Vakances
Logotipi
Sīkdatnes
Integrētā vadības sistēma
Kvalitātes vadības sistēma
Informācijas drošības sistēma
Publiskie iepirkumi
Visi
Aktuālie
Pabeigtie
Finanšu informācija
Publiskie pārskati
Atalgojums
Ziedojumi
Vēsture
2018 - 2015
2014 - 2010
2009 - 2005
2004 - 2000
1999 - 1992
Biežāk uzdotie jautājumi
Viegli lasīt
Rekvizīti

Aktualitātes

Jaunumi
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Preses relīzes
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Publikācijas
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Vēsture

Oficiālā publikācija

Kontakti

Pakalpojumi

Oficiālie paziņojumi
Iesniegšana
Apliecinājumi
Cenas
Normatīvie akti
Abonēšana / Iegāde
Jurista Vārds (drukātais)
E-žurnāls (e-versija)
Komplekts (drukātais + e-žurnāls)
Rakstu iegāde (1 vai 5)
E-žurnāla iegāde
Kur nopirkt?
Pieteikties e-versijai
Abonēšanas noteikumi
Grāmatas
Grāmatu katalogs
Grāmatu apgāds
Piegāde
Kā nopirkt?
Reklāma
LV portāls
Jurista Vārds
juristavards.lv

RSS

 

RSS ir veids, kā sekot līdzi oficiālā izdevēja jaunumiem. Izvēlieties interesējošo sadaļu un pievienojiet savā RSS lasītājā atbilstošo RSS barotni!Lai lietotu RSS, ir vajadzīga īpaša programma — RSS barotņu lasītājs (RSS Feed Reader). Tā nav nepieciešama, ja izmantojat interneta pārlūkprogrammu (piemēram, „Opera”, „Mozilla Firefox”, „Safari”), e-pasta programmu vai interneta resursu, kura programmnodrošinājumā RSS lasītājs jau ir iekļauts.

Ja jums e-pastā ir RSS lasītājs, nospiediet RSS ikonu tajā portāla sadaļā, kuras jaunumus vēlaties saņemt savā RSS lasītājā. Nokopējiet konkrētās sadaļas barotnes adresi un iekopējiet to savā RSS lasītājā.

SAITES

 
 

Valsts institūcijas

 

Oficiālā izdevēja interneta vietnes

Tieslietu sistēma


TM padotības iestādes


Uzņēmējsabiedrības (TM valsts kapitāldaļu turētāja)

Starptautiskie resursi

Citi


NOSŪTĪT ŠO SAITI

 

Noskaidroti Latvijas tiesībnieku jaunie talanti

Jūsu vārds:
Jūsu e-pasts:
* Saņēmēja e-pasts:
Teksts:
Kopija sev: