Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS
Jaunumi
↓
·
2021
·
2020
·
2019
·
2018
·
2017
·
2016
·
2015
·
2014
·
2013
·
2012
·
2011
Preses relīzes
→
Publikācijas
→
Vēsture
→

Otrdien valdība skatīs TM informatīvo ziņojumu par "Latvijas Vēstnesi" e-formātā

03.12.2012.

Foto: Māris Kaparkalējs, LV portāls No 3.jūlija

Ziņojuma projektā Tieslietu ministrija rosina atbalstīt pilnīgu pāreju uz oficiālu publikāciju elektroniski. Pēc tam, kad to izskatīs valdība, ziņojumu nosūtīs Saeimai, kam jāpieņem gala lēmums, vai no 2013.gada Latvija atsakās no oficiālā laikraksta "Latvijas Vēstnesis" (papīra formāta).


2012.gada 1. jūlijā stājās spēkā Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likums (OPTIL), un 3.jūlijā vietnē vestnesis.lv nāca klajā pirmais oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" numurs, kuram e-vidē ir juridisks spēks.

Visām publikācijām, kas vietnē www.vestnesis.lv ir publicētas pēc 1.jūlija (laidiena datums), ir oficiālas publikācijas statuss. Savukārt publikācijām, kas veiktas pirms 1.jūlija, ir informatīvs raksturs un to oficiālā publikācija meklējama laikrakstā.

Pārejas posms ir no 1.jūlija līdz 31.decembrim, kad līdztekus oficiālajam izdevumam „vestnesis.lv” turpina iznākt oficiālais laikraksts “Latvijas Vēstnesis” (papīra formātā):

  • Ja starp oficiālo publikāciju oficiālajā izdevumā un oficiālajā laikrakstā rodas pretrunas, priekšroka dodama publikācijai oficiālajā laikraksā.
  • Pāreja uz oficiālās publikācijas nodrošināšanu vienīgi elektroniskā formā sagaidāma pēc pārejas perioda beigām.
  • Ar 2013.gada 1.janvāri laikraksta „Latvijas Vēstnesis” izdošanu papīra formā paredzēts pārtraukt. Ikvienam interesentam pēc pieprasījuma būs iespēja no izdevēja iegūt oficiālās publikācijas apliecinātas izdrukas papīra formā par samaksu, kas nepārsniedz izdrukas sagatavošanas pašizmaksu. Šādai izdrukai būs tikai informatīvs raksturs.

 

Ar informatīvā ziņojuma projektu var iepazīties Ministru kabineta mājaslapā:

  • Svarīgākais: Tieslietu ministrija (TM) secinājusi, ka oficiālās elektroniskās publikācijas nodrošināšanas funkcija tiek īstenota atbilstoši Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likuma prasībām, tai skaitā normatīvi noteiktajām kvalitātes, informācijas drošības un pieejamības prasībām. Ņemot vērā minēto un ievērojot pozitīvo pieredzi elektroniska oficiālā izdevuma darbības nodrošināšanā pārejas periodā, TM rosina atbalstīt pilnīgu pāreju uz oficiālu publikāciju elektroniski. 

 

Atgādinām, ka mūsu mājaslapā LV.LV ir izveidota īpaša sadaļa, kurā skaidrojam dažādus praktiskus aspektus, kas saistīti ar pārmaiņu procesu:

 

Interesentiem, kas vēlas gūt padziļinātu ieskatu oficiālā izdevuma pārmaiņu procesā, iesakām VSIA „Latvijas Vēstnesis” Oficiālo publikāciju departamenta direktores Ineses Lustes komentāru:

"Latvijas Vēstneša" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Tālrunis67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011, Latvija
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).