Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS
Jaunumi
↓
·
2021
·
2020
·
2019
·
2018
·
2017
·
2016
·
2015
·
2014
·
2013
·
2012
·
2011
Preses relīzes
→
Publikācijas
→
Vēsture
→

Jaunums lietotājiem: LV portāls piedāvā nozaru projektu

05.12.2011.

LV portāla infografika Gandrīz visos nozaru atvērumos pieejams universāls sadaļu komplekts, taču pāris nozares ir izņēmumi, ko nosaka to specifika. Īpaši iesakām aplūkot nozari „Eiropas Savienība”, tajā ir unikāls sadaļu komplekts, tajā skaitā elektroniski publicēti līdz šim tikai drukātā formātā pieejami dokumenti: tiesību aktu oficiālās publikācijas (izdotas 33 burtnīcās), Latvijai pievienojoties ES.

Ieskaties un izmanto! Jaunievedums ir ērts visa LV portāla "Par likumu un valsti" satura pārskats 16 nozaru dalījumā. Turklāt piedāvājam arī pilnīgi jaunas iespējas un informācijas sadaļas.

 

Saturs strukturēts 16 nozarēs
Nozares izvietotas LV portāla augšdaļā (rindā zem galvenās navigācijas - skat. a t t ē l ā), un to ir sešpadsmit: 

  • Valsts pārvalde; Drošība; Ekonomika; E-pārvalde; Finanses; Izglītība; Kultūra; Labklājība; Lauku attīstība; Pašvaldības; Politika; Satiksme; Tieslietas; Veselība; Vide; Eiropas Savienība

 

Pārmaiņas ir līdzšinējā LV portāla satura un funkcionalitātes papildinājums; tās neskar sākumlapu un ierasto navigāciju. Faktiski lietotājs iegūst vērtīgu un informatīvi bagātu izvēles iespēju, kā pārskatīt un turpmāk lietot LV portālu arī (vai tikai) nozaru griezumā. 

Tātad viss portāla līdzšinējais piedāvājums - raksti, e-konsultācijas un dažas lietotāju iecienītas sadaļas ("Jaunie tiesību akti", "Visvairāk skatītie tiesību akti", "Likumu ABC"), kas turpmāk transformētas jaunā kvalitātē - ir strukturēts 16 nozarēs.

Turklāt papildus redakcija piedāvā bagātīgu jaunu saturu, t.sk., pāris sadaļas - "Oficiālā publikācija" un "Tiesību akti: izlase" - LV portāls izveidojis sadarbībā ar "Latvijas Vēstneša" pamatresursiem: oficiālo izdevumu "Latvijas Vēstnesis" un vortālu Likumi.lv.

Plašāk par nozaru projektu: LV portāla skaidrojums

Īsais ceļvedis

Katras nozares atvērumā LV portāls piedāvā šādas sadaļas:

  • raksti (tos var atlasīt pēc rubrikas / visvairāk lasītie, kā arī izmantot RSS);
  • e-konsultācijas (populārā sadaļa „Vēlos noskaidrot!”: iedzīvotāju jautājumi un speciālistu atbildes);
  • tiesību aktu (TA) izlase (aktuālās redakcijas vortālā Likumi.lv,
  • visi jaunākie TA: pārskats par jaunākajiem oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" izsludinātajiem likumiem, Ministru kabineta noteikumiem un to grozījumiem,
  • TA projektu izlase;  
  • e-pakalpojumi (saites uz valsts portālu latvija.lv);
  • sabiedrības līdzdalība: aktuālās publiskās apspriešanas;
  • uzziņu informācija: saites uz valsts iestāžu mājaslapām, valsts iestāžu sagatavotiem skaidrojumiem, NVO u.c.


Temati (satura atlase nozares ietvaros)

Nozares ietvaros iesakām izmantot arī tā sauktos satura atlases tematiskos filtrus: iespēju atlasīt svarīgu un aktuālu satura aspektu.

Piemēram, LABKLĀJĪBA:

     Darba tiesības, Ģimene, Invaliditāte, Mājsaimniecība, Pensijas, Sociālā palīdzība

Gandrīz visos nozaru atvērumos pieejams universāls sadaļu komplekts, taču pāris nozares ir izņēmumi, ko nosaka to specifika. Īpaši iesakām aplūkot nozari „Eiropas Savienība”, tajā ir unikāls sadaļu komplekts, tajā skaitā elektroniski publicēti līdz šim tikai drukātā formātā pieejami dokumenti: tiesību aktu oficiālās publikācijas (izdotas 33 burtnīcās), Latvijai pievienojoties ES.


Attīstība
: specializēts medijs

Atgādinām, ka 7.septembrī LV portāls „Par likumu un valsti”, atdalot to no LV.LV,  kļuva par pastāvīgu mediju, kura mērķis ir vienkopus nodrošināt sabiedrībai aktuālu, precīzu un noderīgu informāciju un skaidrojumus par tiesisko regulējumu Latvijā (t.sk. par tiesību aktu izstrādes un izmaiņu procesu; likumdošanas iniciatīvām) un valsts pakalpojumiem iedzīvotāju tiesību, pienākumu un atbildības kontekstā.

Nozaru projekts ir LV portāla piedāvājums auditorijai, attīstoties kā autoritatīvam un uzticamam palīgam (orientierim) valsts informācijā, īpaši tiesību jautājumos.

Tā specializācija: praktiski lietderīga informācija par tiesību aktu jaunumiem, skaidrojumi par tiesisko regulējumu. Portālu attīstām par diskusiju platformu, kas piedāvā viedokļu dažādību par aktuāliem valsts un tiesiskā regulējuma jautājumiem, šādi veicinot dialogu starp sabiedrību un valsti.

 

Saziņai ar redakciju: portals@lv.lv

"Latvijas Vēstneša" informācija

 

LV portāla tematiskais katalogs

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Tālrunis67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011, Latvija
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).