Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS
Jaunumi
→
Preses relīzes
↓
·
2021
·
2020
·
2019
·
2018
·
2017
·
2016
·
2015
·
2014
·
2013
·
2012
·
2011
·
2010
·
2009
Publikācijas
→
Vēsture
→

Vai Latvijai nepieciešams vienots valsts juridiskais eksāmens?

06.06.2012.

Par to 7.jūnijā Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā (Rīgā, Raiņa bulvārī 19) augstskolu pārstāvji, tieslietu iestāžu vadītāji, tieslietu politikas veidotāji spriedīs diskusijā „Vienots valsts juridiskais eksāmens Latvijā: iespēja vai nepieciešamība”. Juristu izglītības kvalitātes kontekstā tik aktuālo diskusiju varēs vērot tiešraidē. 

 

Diskusijā (sākums pulksten 14) klātienē aicināti piedalīties visi interesenti un masu mediji pārstāvji, to būs iespējams vērot arī tiešraidē žurnāla „Jurista Vārds” mājaslapā (www.juristavards.lv) un LU portālā (www.lu.lv/tiesraide). 

Šobrīd Latvijā izglītību studiju virzienā „Tiesību zinātne” iespējams iegūt 33 programmās (pirmā līmeņa augstākā izglītība, bakalaura programma, maģistra programma), ko īsteno 12 augstākās mācību iestādes un 16 to filiāles, kopumā 12 Latvijas pilsētās.

Diskusiju rīkot pamudināja Eiropas Sociālā fonda projekta "Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšana un priekšlikumi kvalitātes paaugstināšanai" secinājumi par nevienmērīgo juridiskās izglītības kvalitāti Latvijā, salīdzinoši lielais bezdarbs juristu vidū, kā arī biežā publiskā kritika par tiesu sistēmas neefektivitāti.

Cik pamatota ir ideja par vienotu valsts eksāmenu, cik ilgā laikā un kā to iespējams iedzīvināt un - vai šis process attaisnos cerības, respektīvi, dos ieguldījumu juridiskās izglītības un visas tiesiskās vides uzlabošanā? [Rīkotāju skaidrojums par ieceri ]

Diskusijā piedalīsies:

  • augstskolu un izglītības nozares pārstāvji - LU Juridiskās fakultātes dekāne Dr.iur. Kristīne Strada –Rozenberga, Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskās fakultātes dekāns Dr.iur. Andrejs Vilks, Biznesa augstskolas „Turība” Juridiskās fakultātes dekāns Dr.iur. Jānis Načisčionis, Rīgas Juridiskās augstskolas prorektors Dr.iur. Mārtiņš Mits, Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Dr.habil.med. Jānis Vētra, izglītības un zinātnes ministra juridiskā padomniece Ilze Muižniece,
  • tieslietu nozares politikas veidotāji - tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš, Saeimas deputātes Dr.iur. Ilma Čepāne un Dr.iur. Inese Lībiņa–Egnere,
  • tieslietu sistēmas praktiķi – tieslietu iestāžu kā juristu darba devēju pārstāvji - Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris, ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, AT senatori - LZA loceklis, LU profesors Dr. habil. iur. Kalvis Torgāns un AT Administratīvā departamenta priekšsēdētāja Veronika Krūmiņa, Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētāja vietniece Guna Kaminska, Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētāja Sandra Jakušenoka.

                ES projekta secinājumus izklāstīs viens no tā ekspertiem Arvīds Dravnieks. Par Vācijas pieredzi saistībā ar vienotu valsts juridisko eksāmenu dalīsies Asoc. prof. Dr.iur. Kristofs J.U. Šēve (Christoph J.U. Schewe), kurš arī bija ESF projekta ekspertu skaitā.

 

  • Diskusiju vadīs žurnāla „Jurista Vārds” galvenā redaktore Dina Gailīte.
  • Pasākumu rīko žurnāls „Jurista Vārds” sadarbībā ar LU  Juridisko fakultāti.

"Jurista Vārds"  infiormācija

Papildinformācijai:

„Jurista Vārda” redakcija
juristavards@lv.lv
T.: 67310680
www.juristavards.lv
twitter.com/jurista_vards

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Tālrunis67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011, Latvija
T.: 67898741
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).