Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS
Jaunumi
↓
·
2021
·
2020
·
2019
·
2018
·
2017
·
2016
·
2015
·
2014
·
2013
·
2012
·
2011
Preses relīzes
→
Publikācijas
→
Vēsture
→

“Jurista Vārdā” apkopoti ekspertu skaidrojumi par attālinātā darba tiesisko regulējumu un tā piemērošanu

06.04.2021.

Foto: Santa Koha

Šodien, 6. aprīlī, iznācis žurnāla "Jurista Vārds" tematiskais izdevums, kas veltīts šobrīd sabiedrībā ļoti aktuālam tematam – attālinātā darba tiesiskajam regulējumam.

Viss žurnāla “Jurista Vārds” 2021. gada 6. aprīļa laidiens elektroniski pieejams šeit: https://juristavards.lv/zurnals.php?laidiens_id=12305   

Vai darba devējam ir jāatmaksā darbinieka izdevumi par telefona un interneta pieslēgumu? Kurš ir atbildīgs par to, lai darbinieka darba vieta mājoklī būtu droša, un kā to var pārbaudīt, neiejaucoties darbinieka privātajā telpā? Uz šiem un citiem aktuāliem jautājumiem atbildes atradīsiet tematiskajā “Jurista Vārda” laidienā, kas tapis pieaicinātās viesredaktores – Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības Eiropas tiesību un politikas dokumentu ekspertes Nataļjas Preisas vadībā.  

  • RSU Darba drošības un vides veselības institūta pētniece Linda Paegle publikācijā sniedz ieskatu par attālinātā darba realitāti un izaicinājumiem Latvijā Covid-19 pandēmijas laikā.
  • Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības jurists Kaspars Rācenājs publikācijā analizē tādus tiesību institūtus kā darba vietas un vides jēdziens, darba aizsardzība, darba laika uzskaite, darbinieka tiesības uz privātumu un tiesības būt bezsaistē u.c.
  • Attālinātā darba straujā izplatība, šādam darba veidam arī ilgstoši turpinoties, nešaubīgi aktualizējusi jautājumus par izdevumiem, kas saistīti ar attālināto darbu, kā arī nodokļu aspektiem. Šos jautājumus skaidro Zvērinātu advokātu biroja “Sorainen” zvērināts advokāts Andis Burkevics un nodokļu menedžere Aina Okseņuka.
  • Savukārt zvērināta advokāte Elīna Muciņa iepazīstina lasītājus ar konfidenciālas informācijas un komercnoslēpuma aizsardzību, strādājot attālināti. “Pārejot uz attālinātu darbu, darba devēja iespējas kontrolēt informācijas apriti būtiski samazinās, jo gan jaunā darba vieta, gan darbinieks ir mazāk pakļauti darba devēja uzraudzībai, turklāt darba apstākļus faktiski nosaka darbinieks,” akcentē autore.
  • Vācijas arodbiedrības “IG Metall” juriste Zanda Martens dalās pieredzē, kā ar attālināto darbu tiesiskajā regulējumā un praksē tiek galā Vācija, turpretī asociētā pētniece Lēvenes Universitātes Eiropas tiesību institūtā Zane Rasnača - par situāciju Beļģijā.

Interesentiem! Tematisko “Jurista Vārdu” (izdevējs - VSIA "Latvijas Vēstnesis") var abonēt vai iegādāties, sazinoties ar Lasītāju servisu:

  • 67311161;
  • abonenti@lv.lv

Žurnālu kiosks: https://www.juristavards.lv/zurnals.php?mode=visi

(!) “Jurista Vārda” saturu veido oriģināldarbi, kurus sargā autortiesības. Jebkāda žurnālā, tostarp žurnāla elektroniskajā versijā juristavards.lv, publicēto rakstu (tai skaitā brīvpieejai atvērto publikāciju) pārpublicēšana pieļaujama tikai ar redakcijas rakstveida atļauju. Citēšanas gadījumā atsauce uz “Jurista Vārdu” ir obligāta, vienlaikus norādot arī pirmpublikācijas vietu un laiku.

Oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Tālrunis67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011, Latvija
T.: 67898741
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).