Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS
Jaunumi
→
Preses relīzes
↓
·
2021
·
2020
·
2019
·
2018
·
2017
·
2016
·
2015
·
2014
·
2013
·
2012
·
2011
·
2010
·
2009
Publikācijas
→
Vēsture
→

Apbalvoti žurnāla “Jurista Vārds” studentu pētniecisko darbu konkursa uzvarētāji

07.12.2016.

Foto: Boriss Koļesņikovs. Žurnāla "Jurista Vārds" studentu pētniecisko darbu konkursa tradīcija − konkursa rīkotāju, atbalstītāju, dalībnieku un žūrijas locekļu kopbilde.

Noslēgusies 11. nacionāla mēroga sacīkste tieslietās, ko rīko žurnāls "Jurista Vārds". Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēkas Konferenču zālē 6. decembrī svinīgā konkursa noslēguma pasākumā tika paziņoti sekciju uzvarētāji, kā arī galvenās balvas ieguvējs – par to 2016. gadā kļuvis LU Juridiskās fakultātes maģistrantūras absolvents Ingus Meimers.

Kopumā konkursam šogad tika iesūtīti 32 darbi no dažādu Latvijas augstāko mācību iestāžu studentiem un absolventiem: LU, Latvijas Biznesa koledžas, Rīgas Stradiņa universitātes, Vidzemes Augstskolas un Rēzeknes tehnoloģiju akadēmijas. Absolūti lielākā daļa darbu, kas tika iesūtīti, ir tapuši studiju procesa gaitā – sākot no esejas līdz pat maģistra darbam.

Interesanti, ka katrā studentu darbu konkursā varam novērot „karsto tematu” aktualitātes. Šogad vairāku Latvijas jauno juristu uzmanības centrā bijuši temati, kas veltīti „trauksmes cēlēju” tiesiskai aizsardzībai, kā arī, piemēram, apvienotajā tiesību teorijas un cilvēktiesību sekcijā no 7 darbiem 3 bija veltīti Latvijas tiesu sistēmai un spriedumu kvalitātei.

Iesūtītie darbi vērtēšanai iedalīti 5 sekcijās. Svinīgajā pasākumā sumināts katras sekcijas uzvarētājs, kā arī kopsummā visaugstāko vērtējumu ieguvušais darbs, kas saņēma galveno balvu.

  • Valststiesību sekcijā šogad uzvarējusi Elīna Kursiša ar darbu “Tiesas pieteikums Satversmes tiesā”. Darbu ieteica asoc. prof. Dr.iur. Anita Rodiņa.
  • Civiltiesību sekcijā 2016. gadā laurus plūc Andris Dimants ar darbu „Ļaunprātīgas rīcības jēdziens Ženēvas 1956. gada 19. maija konvencijā „Par kravu starptautisko autopārvadājumu līgumu (CMR)””. Darbu ieteica doc. Dr.iur. Inga Kačevska.
  • Starptautisko un Eiropas savienības tiesību sekcijā, žūrijas ieskatā, labākais bijis Ingus Meimera darbs „Pakāpeniskās (creeping) ekspropriācijas jēdziens un piemērošanas problēmas starptautisko ieguldījumu veicināšanas un aizsardzības tiesībās”. Darba vadītājs – LU lektors Māris Lejnieks.
  • Tiesību teorijas un civiltiesību sekcijā par labāko atzīts Katrīnes Ielītes iesniegtais darbs „Nedzīvi dzimuša bērna un viņa vecāku pamattiesību aizsardzība”. Darbu konkursam ieteica asoc. prof. Dr.iur. Annija Kārkliņa.
  • Krimināltiesību sekcijas uzvarētājs ir Armands Smans ar darbu „Aresta uzlikšana pamatkapitāla daļām kriminālprocesā”. Darbu ieteica prof. Dr.iur. Kristīne Strada-Rozenberga.
  • Kopsummā visaugstāko vērtējumu ieguva Ingus Meimers (Starptautisko un Eiropas savienības tiesību sekcijā), kļūstot par 11. pētniecisko darbu konkursa galvenās balvas ieguvēju.


Konkursa sekciju uzvarētāji balvās saņēma oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" un VAS "Tiesu namu aģentūra" apgādā izdoto juridisko literatūru un žurnāla "Jurista Vārds" 2017. gada abonementus.

Papildus tam labākajiem konkursantiem savas īpašās atzinības balvas pasniedza 5 Latvijas zvērinātu advokātu biroji: "Cobalt", "Fort", "Kronbergs Čukste Derling", "Saulveža Vārpiņa birojs" un "Vilgerts". Jaunajiem juristiem tika pasniegta advokātu izvēlēta grāmata ar īpašu piemiņas ierakstu.

"Jurista Vārds" redakcija izsaka pateicību konkursa dalībniekiem par entuziasmu un cīņassparu, mentoriem – par sekmīgu jauno juristu virzīšanu uz akadēmiskiem sasniegumiem un visiem žūrijas locekļiem par iesaistīšanos konkursa darbu vērtēšanā. Īpaša pateicība pienākas konkursa atbalstītājiem – VSIA "Latvijas Vēstnesis", VAS "Tiesu namu aģentūra", kā arī jau minētajiem zvērinātu advokātu birojiem.

Ar labākajiem šī gada konkursantu darbiem "Jurista Vārds" lasītāji varēs iepazīties žurnāla lappusēs 2017. gadā.
 

Papildinformācijai:
Santa Sāmīte
Oficiālā izdevēja „Latvijas Vēstnesis”
Komunikācijas speciāliste
T.: +371 67310675
santa.samite@lv.lv
www.lv.lv

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Tālrunis67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011, Latvija
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).