1.jūlijā valsts tiesību aktu vietnē Likumi.lv ir atklāta jauna starptautisko līgumu datu bāze, kurā pakāpeniski tiks sistematizēti visi Latvijai saistošie starptautiskie līgumi.
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS
Jaunumi
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Preses relīzes
Publikācijas
Vēsture

Vietnē Likumi.lv pieejama jaunā starptautisko līgumu datu bāze

01.07.2014.

Foto: Ārlietu ministrija Atvēršanas pasākumā piedalījās Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs (pirmais no labās), Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece tiesību politikas jautājumos Laila Medina un Starptautisko publisko tiesību nodaļas vadītāja Sandra Vīgante, kā arī oficiālā izdevēja „Latvijas Vēstnesis” attīstības projektu vadītājs Artis Trops.

1.jūlijā valsts tiesību aktu vietnē Likumi.lv ir atklāta jauna starptautisko līgumu datu bāze, kurā pakāpeniski tiks sistematizēti visi Latvijai saistošie starptautiskie līgumi. Tā ir pieejama jaunā kvalitātē ar plašākām dokumentu atlases iespējām.


Šodien, 1.jūlijā, Ārlietu ministrijā notika pasākums, kurā plašsaziņas līdzekļu pārstāvji tika iepazīstināti ar valsts tiesību aktu vietnē Likumi.lv izstrādāto jauno starptautisko līgumu datu bāzi.

Pasākumu atklāja Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, kurš norādīja, ka šī projekta rezultātā ikvienam Latvijas sabiedrības loceklim un ārvalstniekiem būs iespējams daudz vieglāk orientēties Latvijas starptautiskajās saistībās. „Latvija turpina kļūt digitāla,” izsakot pateicību par lielisko sadarbību Tieslietu ministrijai un oficiālajam izdevējam „Latvijas Vēstnesis”, uzsvēra Ārlietu ministrijas valsts sekretārs.

Pasākumā arī piedalījās Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece tiesību politikas jautājumos Laila Medina un  Starptautisko publisko tiesību nodaļas vadītāja Sandra Vīgante, kā arī oficiālā izdevēja „Latvijas Vēstnesis” attīstības projektu vadītājs Artis Trops.

 „Tas ir ļoti nozīmīgs un ilggaidīgs notikums” uzsvēra Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece tiesību politikas jautājumos Laila Medina, paužot  gandarījumu par kopīgā projekta publiskošanu un tā informatīvo pienesumu sabiedrībai kopumā un juristu kā profesionāļu, kuriem ir specifiskas profesionālās prasības, darba vajadzību nodrošināšanā. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības – šīs Latvijas Republikas Satversmes 90.pantā  noteiktās indivīda tiesības vienlaikus paredz arī valsts atbildību gādāt par to, lai iedzīvotājiem būtu ērti, saprotami un vienkārši pieejama tiem saistošā informācija.

Ideja vienuviet koncentrēt un sistematizēt gan nacionālos tiesību aktus, gan Latvijai saistošos starptautiskos līgumus, radusies pirms vairākiem gadiem un tagad arī īstenota, apvienojot idejisko uzstādījumu un mūsdienu tehniskās iespējas, priekšvēsturi raksturoja Tieslietu ministrijas Valststiesību departamenta Starptautisko tiesību nodaļas vadītāja Sandra Vīgante. „Starptautiskie līgumi bija  pieejami arī līdz šim. Protams, ja vien zināja, kur meklēt. Vienlaikus pat juristiem, kas ir speciālisti darbā ar tiesību aktiem, nereti tas radīja sarežģījumus,” - tā S.Vīgante.  Īpašais ieguvums ir gan datu bāzes izvietojums vietnē Likumi.lv, gan tās piedāvātās papildu iespējas dokumentus atlasīt pēc dažādiem kritērijiem, gan datu kvalitātes garantija, ko to sistematizācijā nodrošina speciālisti.

Atvērtā līguma labajā pusē izvietota „Tiesību aktu pase” ar raksturojošiem datiem, kas pilda ne vien inform,atīvu, bet arī funkcionālu lomu, lietotāju iespējas ieskicēja oficiālā izdevēja „Latvijas Vēstnesis” Attīstības projektu vadītājs Artis Trops. Piemēram, dokumenta valodas simbolizē ikonas – karodziņi, kas piedāvā atvērto skatu pārslēgt no latviešu valodas uz angļu (daudzpusējo līgumu gadījumā) vai jebkuru citu attiecīgās otras valodas skatu (divpusējo līguma gadījumā).

 

Par datu bāzi

Sistematizēti starptautiskie līgumi ir pieejami brīvi un bez maksas vietnē Likumi.lv – to nosaka likums „Par Latvijas Republikas starptautiskajiem līgumiem”. Vietnes sākumlapā sadaļā TIESĪBU AKTI PĒC VEIDA ir izeja uz sadaļu „Starptautiskie līgumi”.  

Informācija par Latvijas Republikas uzņemtajām saistībām ir pieejama arī ārvalstniekiem, jo tie var izmantot jaunu iespēju - sadaļas „Starptautiskie līgumi” pamatskatu arī angļu valodā.

Tātad turpmāk visi pēc 2014.gada 1.jūlija noslēgtie un sistematizētie starptautiskie līgumi ir pieejami vietnē Likumi.lv , bet iepriekš noslēgto starptautisko līgumu apstrāde atbilstoši jaunajām prasībām turpinās, šobrīd ir sistematizēti jau vairāk nekā 600 līgumi.

Saskaņā ar likumu darbs pie datubāzes satura jāpabeidz ne vēlāk kā līdz 2019.gada 30.jūnijam.

Atgādinām, ka visi starptautiskie līgumi un to tulkojumi un atveidojumi latviešu valodā tiek publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv), un tā ir oficiālā publikācija.

 

Datu kvalitāte

Starptautisko līgumu sistematizāciju (uzskaiti) veic Ārlietu ministrija, pievienojot tiem papildu ziņas (informatīvos kritērijus) un šādi paplašinot atlases un lietošanas iespējas. Tas notiek, pamatojoties uz likumu“Par Latvijas Republikas starptautiskajiem līgumiem” un atbilstoši Ministru kabineta 2014.gada 18.februāra noteikumiem Nr.101 “Starptautisko līgumu uzskaites un tiesību aktu sistematizācijas noteikumi”.

Datu kvalitāti garantē Ārlietu ministrijas speciālisti, kuri nepastarpināti informāciju ievada Oficiālo publikāciju informācijas sistēmā (tās pārzine ir Tieslietu ministrija).

Savukārt oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis” (kā Oficiālo publikāciju informācijas sistēmas turētājs) nodrošina šim darbam nepieciešamo tehnisko platformu un sistematizētā satura pieejamību Likumi.lv.


Plašāk par pārejas posmu, lietošanas un atlases iespējām - Likumi.lv "Aktualitātēs"

Foto no atvēršanas pasākuma (avots - Ārlietu ministrija)

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

8000 6000
Bezmaksas informatīvais tālrunis
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

© 2011 VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).

LAPAS KARTE

 
 

Par mums

Vēstnesim 100
Jaunumi
Izdevēja vēsture
Pirmais. 14.12.1918.
Infografika
Video
Oficiālais izdevējs
Misija un vīzija
Stratēģija
Struktūra un valde
Normatīvie akti
Privātuma politika
Pētījumi
Starptautiskā sadarbība
Vakances
Logotipi
Sīkdatnes
Integrētā vadības sistēma
Kvalitātes vadības sistēma
Informācijas drošības sistēma
Publiskie iepirkumi
Visi
Aktuālie
Pabeigtie
Finanšu informācija
Publiskie pārskati
Atalgojums
Ziedojumi
Vēsture
2018 - 2015
2014 - 2010
2009 - 2005
2004 - 2000
1999 - 1992
Biežāk uzdotie jautājumi
Viegli lasīt
Rekvizīti

Aktualitātes

Jaunumi
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Preses relīzes
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Publikācijas
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Vēsture

Oficiālā publikācija

Kontakti

Pakalpojumi

Oficiālie paziņojumi
Iesniegšana
Apliecinājumi
Cenas
Normatīvie akti
Abonēšana / Iegāde
Jurista Vārds (drukātais)
E-žurnāls (e-versija)
Komplekts (drukātais + e-žurnāls)
Rakstu iegāde (1 vai 5)
E-žurnāla iegāde
Kur nopirkt?
Pieteikties e-versijai
Abonēšanas noteikumi
Grāmatas
Grāmatu katalogs
Grāmatu apgāds
Piegāde
Kā nopirkt?
Reklāma
LV portāls
Jurista Vārds
juristavards.lv

RSS

 

RSS ir veids, kā sekot līdzi oficiālā izdevēja jaunumiem. Izvēlieties interesējošo sadaļu un pievienojiet savā RSS lasītājā atbilstošo RSS barotni!Lai lietotu RSS, ir vajadzīga īpaša programma — RSS barotņu lasītājs (RSS Feed Reader). Tā nav nepieciešama, ja izmantojat interneta pārlūkprogrammu (piemēram, „Opera”, „Mozilla Firefox”, „Safari”), e-pasta programmu vai interneta resursu, kura programmnodrošinājumā RSS lasītājs jau ir iekļauts.

Ja jums e-pastā ir RSS lasītājs, nospiediet RSS ikonu tajā portāla sadaļā, kuras jaunumus vēlaties saņemt savā RSS lasītājā. Nokopējiet konkrētās sadaļas barotnes adresi un iekopējiet to savā RSS lasītājā.

SAITES

 
 

Valsts institūcijas

 

Oficiālā izdevēja interneta vietnes

Tieslietu sistēma


TM padotības iestādes


Uzņēmējsabiedrības (TM valsts kapitāldaļu turētāja)

Starptautiskie resursi

Citi


NOSŪTĪT ŠO SAITI

 

Vietnē Likumi.lv pieejama jaunā starptautisko līgumu datu bāze

Jūsu vārds:
Jūsu e-pasts:
* Saņēmēja e-pasts:
Teksts:
Kopija sev: