Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS
Jaunumi
↓
·
2021
·
2020
·
2019
·
2018
·
2017
·
2016
·
2015
·
2014
·
2013
·
2012
·
2011
Preses relīzes
→
Publikācijas
→
Vēsture
→

Par parlamentāro izmeklēšanu Latvijas Republikā − liecības, fakti un viedokļi divās grāmatās

15.11.2016.

Foto: Aiga Dambe / LV portāls.

No šodienas “Latvijas Vēstneša” Klientu centrā un e-grāmatnīcā var iegādāties izdevumu divās daļās: “Parlamentārā izmeklēšana Latvijas Republikā”.

“Nonācis izmeklēšanas komisijas vadībā, es sapratu, ka jāsāk saprast, kā vadīt izmeklēšanas komisiju. Es savācu visu iespējamo informāciju par izmeklēšanas komisijām Latvijā. Materiāls bija tik apjomīgs, ka man bija žēl atstāt to kaut kur plauktā un es izdomāju, ka jātaisa grāmata”, izdevumu atvēršanas pasākumā ideju piesaka profesors, Tiesību zinātņu pētniecības institūta valdes priekšsēdētājs Ringolds Balodis.

Profesors, Tiesību zinātņu pētniecības institūta valdes priekšsēdētājs Ringolds Balodis. Foto: Boriss Koļesņikovs. 

“Grāmatas ir domātas, nevis tāpēc, lai kādam sariebtu, bet tāpēc, ka mums par parlamentu ir traģiski maz literatūras,” atklāj R. Balodis.

Apliecinājums kvalitatīvi izdarītam darbam

Latvijas Republikas ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers atzīmē, ka jaunās grāmatas ir kā stratēģiskās nozīmes prece ar divejādu pielietojumu. “Pirmkārt, šo darbu pētīs gan studenti, gan žurnālisti, gan vēstures pētnieki. Otrkārt, varbūt šo gramatu var iekļaut Latvijas Zāļu reģistrā kā veiksmīgu pretmiega līdzekli, ko var palasīt pirms gulētiešanas pat tie, kuriem tas nav tik saistoši.”

Latvijas Republikas ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. Foto: Boriss Koļesņikovs. 

“Šis ir tas darbs, kurš ir nozīmīgs ne tikai tiesībzinātnei. Varbūt par vairāk nozīmīgs tas ir daudziem citiem. Tas ir kā vēstures piemineklis, kas liecina par tā brīža notikumiem, par to, kas tā brīža sabiedrībai licies svarīgi. Tas liecina par to, kas Saeimai tai brīdī likās svarīgi,” norāda Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes tālākizglītības un profesionālās pilnveides izpētes centra vadītāja Kristīne Strada-Rozenberga.

Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes tālākizglītības un profesionālās pilnveides izpētes centra vadītāja Kristīne Strada-Rozenberga. Foto: Boriss Koļesņikovs. 

12. Saeimas deputāts Gunārs Kūtris grāmatas atklāšanas pasākumā norāda uz problēmu, proti, pār parlamentāro izmeklēšanas komisijas darba uzdevumu izpildi nav kontroles. “Nākotnē attīstot parlamentārās izmeklēšanas darbību, vajadzētu ieviest mehānismu, ar kuru kontrolēt komisijas galaziņojumā ietvero priekšmetu tālāku attīstību, ko noved līdz kādam rezultātam – vai nu likuma grozījumi, vai kārtības sakārtošana.”

G. Kūtris piedāvā: idejas, kas izskanējušas, problēmas, kas identificētas, var atspoguļot publikācijā “Jurista Vārdā”, proti, ieskicēt, kas ir jāizdara.

“Es domāju, ka šai grāmatai būtu ļoti lietderīgi būt katra topošā deputāta portfelī. Neatkarīgi no tā, vai viņš būs pozīcijā vai opozīcijā, deputātam ir iespēja nonākt tādā situācijā, ka viņš vada parlamentārās izmeklēšanas komisiju. Tāpēc šai grāmatai jābūt pieejamai kā mācību līdzeklim ne tikai studentiem, bet arī topošajiem parlamentāriešiem,” pauž politologs Filips Rajevskis.

Politologs Filips Rajevskis. Foto: Boriss Koļesņikovs. 

Kur iegādāties?

          E-grāmatnīcā „Latvijas Vēstneša” apgādā iznākušās grāmatas var iegādāties vislētāk – par izdevēja cenām. Grāmatu katalogs, karstās cenas, piegādes iespējas.

Lasītāju serviss

  • T.: 80006000; 67311161
  • E-pasts: gramatas@lv.lv


Jau iepriekš vēstīts, abu grāmatu kopapjoms − 1168 lappuses. “Parlamentārā izmeklēšana Latvijas Republikā” ir zinātnisks projekts, kas tapis LU paspārnē.

Tajā apkopota informācija par 31 izmeklēšanas komisiju, kas darbojušās no 1926. līdz 2016. gadam, kā arī Saeimas izmeklēšanas komisiju galaziņojumi, viedokļi un liecības.

Jaunā grāmata prezentēta 14. novembrī, LU Mazajā aulā.

Grāmatu autoru kopbilde. Foto: Boriss Koļesņikovs. 

"Latvijas Vēstneša" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Tālrunis67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011, Latvija
T.: 67898741
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).