Oficiālais izdevējs LATVIJAS VĒSTNESIS
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS
 
 

Sadarbībā ar “Jurista Vārda” redakciju tapusi Kalvja Torgāna atmiņu grāmata

11.05.2017.

Foto: Santa Sāmīte. Jaunā izdevuma autoru kolektīvs: Kalvis Torgāns, Sannija Matule, Maija Muižniece (mākslinieciskais noformējums), Antra Torgāne (personu rādītājs) un Signe Terihova (bibliogrāfija). Vāka foto: Jānis Deinats.

Šonedēļ pie lasītājiem nonākusi atmiņu grāmata “Kalvis Torgāns civiltiesībās un dzīvē”, kuras tapšanā savu ieguldījumu devusi arī “Jurista Vārda” redakcija.

Latvijas tiesību vēsturē Kalvja Torgāna – habilitētā tiesību zinātņu doktora, ilggadīga Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes profesora un Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenā locekļa – vārds ir neizdzēšams. Viņa zinātniskais un praktiskais devums, kas ietverts daudzos rakstos, grāmatās, Augstākās tiesas nolēmumos un kas arī mutvārdos izskanējis auditorijā studentiem vai tiesas zālē advokāta statusā, nevar palikt bez ievērības.

“Nemēdzu publiski runāt par saviem darbiem, un arī par šo vairāk izsakos kā "lasītājs no malas", cik nu tas ir iespējams, jo kopā ar Kalvi Torgānu piedalījāmies šajā afērā, kā viņš pats to dēvē joprojām. Nereklamēju kā grāmatu, bet gan kā pirmo un vienīgo avotu, kurā šis mūsdienu izcilais tiesībzinātnieks, jurists un personība par sevi stāsta tik atklāti un tik plaši.

Šajās stundām ilgajās sarunās esmu redzējusi profesora asaras, viņa balsī dzirdējusi aizrautību, enerģiju, skumjas, vilšanos, prieku un izbrīnu, un vienlaikus, tajā klausoties, šīs emocijas izdzīvoju arī pati. Tāpēc spēkā ir vecā patiesība, ka par gaumi nestrīdas, un grāmata varēs patikt vai nepatikt principā, taču, manā ieskatā, vienaldzībai gan tajā nav vietas,”  tā par jauno grāmatu teic “Jurista Vārda” galvenā redaktora vietniece Sannija Matule, kas līdzdarbojusies izdevuma sagatavošanā, uzklausot un pierakstot ne tikai galvenā varoņa, bet arī viņa līdzbiedru atmiņu stāstus.

Savukārt žurnāla “Jurista Vārds” galvenā redaktore Dina Gailīte, kura ir jaunā izdevuma priekšvārda autore, faktiski ir šīs grāmatas idejas iniciatore. “Pirms neilga laika klusēšanas ledu Latvijā lauza arī juristi – tika izdota kādreizējā Augstākās tiesas priekšsēdētāja, zvērināta advokāta Gvido Zemrībo atmiņu grāmata „Darbs dara cilvēku”. Drīz pēc šo memuāru iznākšanas kādas Latvijas Universitātes konferences apmeklētāju vidū tad arī radās doma par nepieciešamību pierunāt profesoru Kalvi Torgānu uz kaut ko līdzīgu.

Apspriežot ideju, turpat uz vietas tika saņemts akcepts no potenciālā izdevēja Tiesu namu aģentūras tās pārstāves Lolitas Pekas personā un „Tiesu namu aģentūras” kā potenciālā izdevēja un atrasta palīdze rakstīšanas procesā – Sannija Matule no žurnāla „Jurista Vārds”. Atlika vēl tikai pārliecināt pašu profesoru, kurš, konferences solu rindas vidū sēdēdams un nevarēdams no priekšlikuma uzklausīšanas izvairīties (aizbēgt), gan izrādīja enerģisku pretestību un beigu beigās „padevās” tikai pēc pāris mēnešu pierunāšanas un rūpīgām konsultācijām ar ģimeni.”

Teju 400 lappušu biezā biogrāfiskā grāmata ir unikāla ne tikai atmiņu stāstu dēļ, bet arī kā pirmais tik apjomīgs avots turpmākiem pētījumiem par K. Torgānu, kurš ir neparasti ražīgs tieslietu zinātnieks kā autors un arī vairāku zinātnisku projektu iedvesmotājs un vadītājs. Šī grāmata tapusi ar mērķi ne vēlreiz atkārtot un apliecināt, cik īpašs viņš ir Latvijas juristu saimē, bet gan parādīt no citas puses, dodot iespēju lasītājiem ielūkoties pasaulē, kas nemaz ne tik daudziem ir atvērta, precīzāk – publiskajai interesei faktiski pat slēgta.

Turklāt atmiņu grāmata ir bagātīgi ilustrēta arī ar laikmeta fotoliecībām, un te jāpiemin “Latvijas Vēstneša” ilggadējais darbinieks, tagad “Jurista Vārda” ārštata fotokorespondents Boriss Koļesņikovs, kura iemūžinātie mirkļi un arī attēlu atlase no fotoarhīva ir nozīmīgs ieguldījums satura papildināšanā.

Grāmata “Kalvis Torgāns civiltiesībās un dzīvē” izdota Tiesu namu aģentūras izdevniecībā. Tās atvēršanas svētki notiks 17. maijā plkst. 16.00 Latvijas Universitātes Mazajā aulā (ieeja tikai ar ielūgumiem).

Izdevums tirdzniecībā, tostarp TNA e-grāmatnīcā (www.tnagramatas.tna.lv), jau ir pieejams no 10. maija, taču par īpašu cenu to varēs iegādāties stundu pirms grāmatas atvēršanas pasākuma, t.i., 17. maijā no plkst. 15.00 pie LU Mazā aula.

Plašāks S. Matules apskats par grāmatu “Kalvis Torgāns civiltiesībās un dzīvē” pieejams portālā juristavards.lv: http://www.juristavards.lv/doc/270636-cela-pie-lasitajiem-atminu-gramata-kalvis-torgans-civiltiesibas-un-dzive/

“Latvijas Vēstneša” informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

8000 6000
Bezmaksas informatīvais tālrunis
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

© 2011 VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).

LAPAS KARTE

 
 

Par mums

Vēstnesim 100
Jaunumi
Izdevēja vēsture
Redaktori, vadītāji
Īpašie dokumenti
Video
Oficiālais izdevējs
Misija un vīzija
Stratēģija
Struktūra un valde
Normatīvie akti
Privātuma politika
Pētījumi
Starptautiskā sadarbība
Vakances
Logotipi
Sīkdatnes
Integrētā vadības sistēma
Kvalitātes vadības sistēma
Informācijas drošības sistēma
Publiskie iepirkumi
Visi
Aktuālie
Pabeigtie
Finanšu informācija
Publiskie pārskati
Atalgojums
Ziedojumi
Vēsture
2018 - 2015
2014 - 2010
2009 - 2005
2004 - 2000
1999 - 1992
Biežāk uzdotie jautājumi
Viegli lasīt
Rekvizīti

Aktualitātes

Jaunumi
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Preses relīzes
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Publikācijas
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Vēsture

Oficiālā publikācija

Kontakti

Pakalpojumi

Oficiālie paziņojumi
Iesniegšana
Apliecinājumi
Cenas
Normatīvie akti
Abonēšana / Iegāde
Jurista Vārds (drukātais)
E-žurnāls (e-versija)
Komplekts (drukātais + e-žurnāls)
Rakstu iegāde (1 vai 5)
E-žurnāla iegāde
Kur nopirkt?
Pieteikties e-versijai
Abonēšanas noteikumi
Grāmatas
Grāmatu katalogs
Grāmatu apgāds
Piegāde
Kā nopirkt?
Reklāma
LV portāls
Jurista Vārds
juristavards.lv

RSS

 

RSS ir veids, kā sekot līdzi oficiālā izdevēja jaunumiem. Izvēlieties interesējošo sadaļu un pievienojiet savā RSS lasītājā atbilstošo RSS barotni!

Aktualitātes
Jaunumi Preses relīzes


Piedāvājam arī izmantot RSS barotnes mūsu portālos: Likumi.lv un LV portāls

Lai lietotu RSS, ir vajadzīga īpaša programma — RSS barotņu lasītājs (RSS Feed Reader). Tā nav nepieciešama, ja izmantojat interneta pārlūkprogrammu (piemēram, „Opera”, „Mozilla Firefox”, „Safari”), e-pasta programmu vai interneta resursu, kura programmnodrošinājumā RSS lasītājs jau ir iekļauts.

Ja jums e-pastā ir RSS lasītājs, nospiediet RSS ikonu tajā portāla sadaļā, kuras jaunumus vēlaties saņemt savā RSS lasītājā. Nokopējiet konkrētās sadaļas barotnes adresi un iekopējiet to savā RSS lasītājā.

SAITES

 
 

Valsts institūcijas

 

Oficiālā izdevēja interneta vietnes

Tieslietu sistēma


TM padotības iestādes


Uzņēmējsabiedrības (TM valsts kapitāldaļu turētāja)

Starptautiskie resursi

Citi


NOSŪTĪT ŠO SAITI