Oficiālais izdevējs LATVIJAS VĒSTNESIS
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Apbalvoti juristu pētniecisko darbu konkursa uzvarētājus

08.12.2014.

Ar dalībnieku apsveikšanu, laureātu paziņošanu un Starptautisko un Eiropas Savienības tiesību sekcijas darba triumfu aizvadītajā nedēļā, 3. decembrī, noslēdzās jau devītais žurnāla „Jurista Vārds” studentu pētniecisko darbu konkurss.

 

Šogad piedalījās 29 dalībnieki. Jau otro gadu tiek pārstāvētas dažādas augstskolas. Piemēram, 2011. gadā 20 no 22 dalībniekiem bija Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes pārstāvji, tomēr šogad pārstāvēto mācību iestāžu skaits ir ievērojami lielāks. Konkursā piedalījās LU, Rīgas Stradiņu universitātes, Daugavpils Universitātes un Biznesa augstskolas „Turība” studenti.

Šogad īpaši izceļami divi pasniedzēji, kas atbalstījuši savus studentus piedalīties konkursā. LU Juridiskās fakultātes asociētais profesors Dr.iur. Artūrs Kučs rekomendēja piecus un LU Juridiskās fakultātes profesore Dr.iur. Kristīne Strada-Rozenberga trīs studentu darbus.

Arī šogad jaunie juristi un tieslietu studenti konkursam varēja iesniegt gan speciāli rakstītu darbu, gan arī studiju procesa ietvaros tapušu pētniecisku darbu (t.sk. bakalaura darbu, diplomdarbu un maģistra darbu, kas aizstāvēts ne agrāk par 2013. gadu). Darbi tika sadalīti un vērtēti piecās sekcijās: valststiesību, krimināltiesību, starptautisko un Eiropas Savienības tiesību, civiltiesību un cilvēktiesību sekcijā.  Šogad neviens darbs netika iesniegts tiesību teorijas un vēstures sekcijā.

Iesniegtos darbus vērtēja žurnāla „Jurista Vārds” zinātniski konsultatīvā padome un redakcija, kā arī pieaicinātie eksperti un konkursa atbalstītāju pārstāvji.

 

Konkursa rezultāti un sekciju laureāti

 

Pamatojoties uz konkursa žūrijas vērtējumu, katrā sekcijā atsevišķi tika noteikti uzvarētāji, kā arī  tika piešķirtas veicināšanas balvas. Darbi tika vērtēti arī kopumā – salīdzinot visus darbus, tika noteikts pētījums, kas ieguva pirmo vietu.

Par uzvarētāju civiltiesību sekcijā tika atzīta Krista Bērziņa ar darbu „Nejaušs notikums un tā  sekas”, kuru konkursam rekomendēja LU Juridiskās fakultātes asociētais profesors Dr.iur. Jānis Kārkliņš. Veicināšanas balvu šajā nozarē saņēma Marats Golovkins par darbu „Izpirkuma tiesības realizācijas problēmas” (darbu rekomendēja LU Juridiskās fakultātes profesors Jānis Rozenfelds).

Starptautiskajās un Eiropas Savienības tiesībās visaugstāko žūrijas novērtējumu saņēma Elīna Dindendorfa par darbu „Spēka pielietošanas, ar mērķi aizsargāt savus pilsoņus ārvalstīs, pieļaujamība”, kuru konkursam rekomendēja LU Juridiskās fakultātes lektors Māris Lejnieks.

Valststiesību sekcijā par uzvarētāju tika atzīta Katrīna Salmgrieze par darbu „Iestādes solījums”. Darbu konkursam rekomendēja LU Juridiskās fakultātes lektors Dr.iur. Edvīns Danovskis.

Veicināšanas balvu šajā nozarē saņēma Jānis Priekulis par darbu „Juridiskai personai nodarītā personiskā kaitējuma atlīdzība administratīvajā procesā” (darbu konkursam rekomendēja LU Juridiskās fakultātes lektors Dr.iur. E. Danovskis).

Cilvēktiesību sekcijā par labāko tika atzīts Agitas Sprūdes darbs „Personas tiesības uz privātumu un datu apstrāde internetā”. Darbu konkursam rekomendēja LU Juridiskās fakultātes asociētais profesors Dr.iur. A. Kučs. Veicināšanas balvu šajā nozarē saņēma Indra Zusāne par darbu „Autortiesības, privātums un personas datu aizsardzība: mijiedarbība digitālajā laikmetā” (darbu konkursam rekomendēja A. Kučs).

Krimināltiesību sekcijā par uzvarētājiem kļuva divi dalībnieki, jo ieguva vienādu punktu skaitu –Armands Smans ar darbu „Operatīvās darbības rezultātā iegūto ziņu par faktiem izmantošana pierādīšanā” (darbu konkursam rekomendēja LU Juridiskās fakultātes profesore Dr.iur. K. Strada-Rozenberga) un Maksims Miņejevs ar darbu „Gaisa transporta kustības drošības un ekspluatācijas noteikumu pārkāpšana” (darbu konkursam rekomendēja LU Juridiskās fakultātes docente Dr.iur. Diāna Hamkova).

Konkursa kopvērtējumā pirmo vietu ieguva LU studente E. Dindendorfa, kura savā darbā "Spēka pielietošanas, ar mērķi aizsargāt savus pilsoņus ārvalstīs, pieļaujamība" pēta, vai mūsdienu starptautiskajās tiesībās pastāv pamats runāt par valstu tiesībām īstenot iebrukumu citas valsts teritorijā ar mērķi aizsargāt savus pilsoņus, kas atrodas nopietnās briesmās un kurus uzņemošā valsts nespēj aizsargāt.

Konkursa laureāti balvās saņēma žurnāla „Jurista Vārds” gada un pusgada abonementus, VSIA „Latvijas Vēstnesis” un VAS „Tiesu namu aģentūra” izdotās jaunākās grāmatas: profesora Kalvja Torgāna „Saistību tiesības. Otrais pārstrādātais izdevums”, autoru kolektīva veikumu „Eiropas Savienības tiesības. I daļa. ES Institucionālās tiesības”, kā arī izdevumu „Mūsdienu Latvijas jurists. 151 personība” un Jāņa Plepa, Edgara Pastara un Ilzes Plakanes pārstrādāto un papildināto darbu „Konstitucionālās tiesības”.

Turklāt galvenās balvas ieguvējai E. Dindendorfai konkursa atbalstītājs „Latvijas Vēstnesis” papildus dāvāja ne vien jaunāko Latvijas Republikas Satversmes zinātnisko komentāru izdevumu, bet arī 200 eiro naudas balvu.

"Latvijas Vēstneša" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

8000 6000
Bezmaksas informatīvais tālrunis
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

© 2011 VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).

LAPAS KARTE

 
 

Par mums

Vēstnesim 100
Jaunumi
Izdevēja vēsture
Pirmais. 14.12.1918.
Infografika
Video
Oficiālais izdevējs
Misija un vīzija
Stratēģija
Struktūra un valde
Normatīvie akti
Privātuma politika
Pētījumi
Starptautiskā sadarbība
Vakances
Logotipi
Sīkdatnes
Integrētā vadības sistēma
Kvalitātes vadības sistēma
Informācijas drošības sistēma
Publiskie iepirkumi
Visi
Aktuālie
Pabeigtie
Finanšu informācija
Publiskie pārskati
Atalgojums
Ziedojumi
Vēsture
2018 - 2015
2014 - 2010
2009 - 2005
2004 - 2000
1999 - 1992
Biežāk uzdotie jautājumi
Viegli lasīt
Rekvizīti

Aktualitātes

Jaunumi
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Preses relīzes
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Publikācijas
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Vēsture

Oficiālā publikācija

Kontakti

Pakalpojumi

Oficiālie paziņojumi
Iesniegšana
Apliecinājumi
Cenas
Normatīvie akti
Abonēšana / Iegāde
Jurista Vārds (drukātais)
E-žurnāls (e-versija)
Komplekts (drukātais + e-žurnāls)
Rakstu iegāde (1 vai 5)
E-žurnāla iegāde
Kur nopirkt?
Pieteikties e-versijai
Abonēšanas noteikumi
Grāmatas
Grāmatu katalogs
Grāmatu apgāds
Piegāde
Kā nopirkt?
Reklāma
LV portāls
Jurista Vārds
juristavards.lv

RSS

 

RSS ir veids, kā sekot līdzi oficiālā izdevēja jaunumiem. Izvēlieties interesējošo sadaļu un pievienojiet savā RSS lasītājā atbilstošo RSS barotni!

Aktualitātes
Jaunumi Preses relīzes


Piedāvājam arī izmantot RSS barotnes mūsu portālos: Likumi.lv un LV portāls

Lai lietotu RSS, ir vajadzīga īpaša programma — RSS barotņu lasītājs (RSS Feed Reader). Tā nav nepieciešama, ja izmantojat interneta pārlūkprogrammu (piemēram, „Opera”, „Mozilla Firefox”, „Safari”), e-pasta programmu vai interneta resursu, kura programmnodrošinājumā RSS lasītājs jau ir iekļauts.

Ja jums e-pastā ir RSS lasītājs, nospiediet RSS ikonu tajā portāla sadaļā, kuras jaunumus vēlaties saņemt savā RSS lasītājā. Nokopējiet konkrētās sadaļas barotnes adresi un iekopējiet to savā RSS lasītājā.

SAITES

 
 

Valsts institūcijas

 

Oficiālā izdevēja interneta vietnes

Tieslietu sistēma


TM padotības iestādes


Uzņēmējsabiedrības (TM valsts kapitāldaļu turētāja)

Starptautiskie resursi

Citi


NOSŪTĪT ŠO SAITI