Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Kā stiprināt tiesu varu neatkarību? Jauns pētījums aktualizē arī zināmas idejas

01.03.2010.

Informāciju sagatavoja „Jurista Vārds” redakcija

Tiesnešiem ir jābūt juristu elitei, jo citādi tiesu sistēma nesasniedz mērķi. Ideāls ir īss, lakonisks, taču pilnīgi skaidrs spriedums. Tiesneša neatkarība nevar tikt uzskatīta par absolūtu un neierobežotu principu, to organiski ierobežo, piemēram, tautas suverenitātes princips. Tās ir dažas no tēzēm, kas sniedz ieskatu pētījuma secinājumos par tiesu neatkarību un tiesas efektivitāti. 3. martā notiks pasākums, kurā apspriest pētījumu un tajā iniciētās idejas aicināti Latvijas tiesneši, tiesību zinātnieki un citi juristi.

Pētījumam “Tiesu varas neatkarības un efektivitātes palielināšanas un nostiprināšanas rezerves” ir divas galvenās sadaļas: tiesas neatkarība un tiesas efektivitāte. 2009. gada nogalē to veica pētnieku grupa - Dr.iur. Sanita Osipova, Aigars Strupišs un Aija Rieba. Darba autori pārliecinājušies, ka “ļoti daudzi no šajā pētījumā aplūkotajiem jautājumiem ir tikuši apspriesti arī agrāk, turklāt ilgstoši, taču reāla rīcība nav sekojusi [..] Tas visai acīmredzami liecina par politiskās varas gribas trūkumu pievērsties tiesu sistēmas sakārtošanai”.

3. martā pulksten 15.00 Latvijas Universitātes Mazajā aulā Rīgā, Raiņa bulvārī 19, notiks pasākums, kurā pulcēsies speciālisti, lai apspriestu pētījumu “Tiesu varas neatkarības un efektivitātes palielināšanas un nostiprināšanas rezerves”, un uz kuru laipni aicināti arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji. Diskusiju rīko žurnāls “Jurista Vārds”, Latvijas Universitātes Juridiskā fakultāte un Latvijas Zvērinātu notāru padome.

Programmā:

  • Dr.iur. Sanitas Osipovas pārskats par pētījumu,
  • replikas: tieslietu ministrs Mareks Segliņš, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs, Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris, Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Vineta Muižniece, ģenerālprokurors Jānis Maizītis,
  • visu klātesošo diskusija par tiesu varas neatkarību un efektivitāti.

Pasākumu vadīs Stratēģiskās analīzes komisijas priekšsēdētājs sociālantropologs Roberts Ķīlis.

Pētījuma kopsavilkuma tēzes skat. pielikumā.

Uzziņai par žurnālu „Jurista Vārds” (e-versija: www.juristavards.lv)

Nedēļas žurnāls "Jurista Vārds" ir lielākais juridiskais preses izdevums Latvijā un plašākais juristu neklātienes forums. Tā mērķis ir veicināt tiesiskas domas un prakses attīstību, kā arī atspoguļot Latvijas tiesību sistēmas izaugsmi, piedāvājot vietu atklātai un kritiskai lietpratēju domu apmaiņai par tiesību sistēmas aktuālajām problēmām. Vienlaikus žurnāls ir svarīgs profesionālās informācijas avots praktiķiem un tiesību zinātniekiem un neaizstājams palīgs jurisprudences studentiem. Žurnāls iznāk otrdienās.

Papildinformācijai:
Žurnāla „Jurista Vārds” galvenā redaktore Dina Gailīte
T.: 67310680
E-pasts: juristavards@lv.lv
www.juristavards.lv
www.twitter.com/jurista_vards

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).