Oficiālais izdevējs LATVIJAS VĒSTNESIS
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Likumi.lv videogids: ieskats jaunajās iespējās!

05.11.2013.

Kāds ir ātrākais ceļš līdz vajadzīgajam likumam? Vai sociālajos tīklos var ieteikt atsevišķus tā pantus? Kur atvērtā tiesību akta skatā izvietoti skaidrojumi, tulkojums, anotācija? Kādas priekšrocības var izmantot autorizētie lietotāji? Vai mobilajā versijā ir pieejami visi Latvijas likumi un citi tiesību akti?


Likumi.lv ir Latvijas Republikas tiesību aktu vietne, kuras saturs var būt nepieciešams ikvienam iedzīvotājam. Pavasarī publiskota jaunā vietnes versija. „Tās izstrādes mērķis – nodrošināt tiesību aktu pieejamību un lietošanas iespējas jaunā kvalitātē. Dizains, vienkāršā struktūra, sociālo tīklu integrācija un mobilā versija m.likumi.lv tiesību aktus padarījusi pieejamākus,”  norāda Likumi.lv galvenā redaktore Inese Luste.

Lai iedzīvotājiem būtu ērtāk orientēties jaunajās vietnes Likumi.lv iespējās, izveidots kodolīgs videogids, kas sniedz ieskatu svarīgākajās iespējās: http://youtu.be/F8r49kxXEVg 

Sākumlapā īpaši akcentēts meklētājs, kas vairākumā gadījumu ir ātrākais ceļš līdz vajadzīgajam tiesību aktam. Nozares profesionāļiem un specifisku prasību gadījumā noderēs izvērstās meklēšanas forma ar detalizētiem kritērijiem.

Alternatīva atlases iespēja ir izmantot tiesību aktu sarakstus jeb katalogus, no kuriem īpaši iesakām divus - „Pēc veida” un „Pēc tēmas”. Pirmais ir operatīvākais īsceļš līdz, piemēram, visu Latvijas likumu sarakstam. Otrais piedāvā tematiskos tiesību aktu sarakstus, piemēram, Darba tiesības, Patērētāju tiesības u.c. Visu katalogu jaunums ir sarakstu filtri, kas ļauj atlasīt dokumentus pēc statusa (piemēram, tikai spēkā esošos), alfabēta vai datuma.

Visvairāk nozīmīgu jaunievedumu ir tiesību akta skatā. Viens no tiem ir rīku josla, kas atrodas nemainīgā pozīcijā un vienmēr pieejama. Šo rīku funkcija – iespēja veikt personalizētas darbības ar dokumentu un tā saturu. Lietotāji var veidot savus tiesību aktu sarakstus un saņemt jaunumus par sev interesējošajiem tiesību aktiem. Turklāt sava rīku josla ir arī katram pantam.

Tas nozīmē, ka, piemēram, tiesību aktam un arī katram tā pantam atsevišķi var pievienot piezīmes. Lai izmantotu šīs iespējas, iesakām kļūt par Likumi.lv reģistrēto lietotāju vai autorizēties ar kādu no sociālo tīklu profiliem.

Likumi.lv savai specifikai pielāgojis divas vienkāršās funkcijas – drukāt un dalīties sociālajos tīklos, piedāvājot tās gan visam tiesību aktam, gan katram pantam atsevišķi.

Atvērta tiesību aktā labajā pusē atrodas svarīgs komponents - tiesību akta pase, kas informē par tā statusu un sniedz citu pamatinformāciju. Zem tās atrodas dokumenta galvenais navigācijas rīks - satura rādītājs, kurā ērti atrodama interesējošā nodaļa vai pants. Zemāk izvietotas arī saites uz saistītajiem dokumentiem, piemēram, skaidrojumiem.

Jaunievedums ir arī vietnes mobilā versija, kas nodrošina piekļuvi visam Likumi.lv saturam. Tā ir pilnvērtīga un pielāgota alternatīva viedtālruņu lietotājiem.

 

 

 

Kas ir Likumi.lv:

  • Likumi.lv ir tiesību aktu vietne, kurā tiek nodrošināta brīva un bezmaksas piekļuve sistematizētiem Latvijas Republikas tiesību aktiem.  Tās darbību nosaka Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likums.
  • Jaunākie tiesību akti vietnē tiek publicēti to izsludināšanas dienā oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis ” (www.vestnesis.lv).
  • Tiesību akti ir papildināti ar jaunākajiem grozījumiem, tie ir pieejami spēkā esošajā redakcijā. Papildus tiek nodrošināta piekļuve tiesību akta „vēsturiskajām” un „nākotnes” redakcijām.
  • Likumi.lv uztur un attīsta Latvijas Republikas oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis”.

 

                 Papildinformācijai:

Ilze Apine
Komunikācijas vadītāja
T.: +371 67313091
Ilze.apine@lv.lv
www.lv.lv
twitter: @Likumi; @VestnesisLV; @LV_portals; @Jurista_Vards

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

8000 6000
Bezmaksas informatīvais tālrunis
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

© 2011 VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).

LAPAS KARTE

 
 

Par mums

Vēstnesim 100
Jaunumi
Izdevēja vēsture
Pirmais. 14.12.1918.
Infografika
Video
Oficiālais izdevējs
Misija un vīzija
Stratēģija
Struktūra un valde
Normatīvie akti
Privātuma politika
Pētījumi
Starptautiskā sadarbība
Vakances
Logotipi
Sīkdatnes
Integrētā vadības sistēma
Kvalitātes vadības sistēma
Informācijas drošības sistēma
Publiskie iepirkumi
Visi
Aktuālie
Pabeigtie
Finanšu informācija
Publiskie pārskati
Atalgojums
Ziedojumi
Vēsture
2018 - 2015
2014 - 2010
2009 - 2005
2004 - 2000
1999 - 1992
Biežāk uzdotie jautājumi
Viegli lasīt
Rekvizīti

Aktualitātes

Jaunumi
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Preses relīzes
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Publikācijas
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Vēsture

Oficiālā publikācija

Kontakti

Pakalpojumi

Oficiālie paziņojumi
Iesniegšana
Apliecinājumi
Cenas
Normatīvie akti
Abonēšana / Iegāde
Jurista Vārds (drukātais)
E-žurnāls (e-versija)
Komplekts (drukātais + e-žurnāls)
Rakstu iegāde (1 vai 5)
E-žurnāla iegāde
Kur nopirkt?
Pieteikties e-versijai
Abonēšanas noteikumi
Grāmatas
Grāmatu katalogs
Grāmatu apgāds
Piegāde
Kā nopirkt?
Reklāma
LV portāls
Jurista Vārds
juristavards.lv

RSS

 

RSS ir veids, kā sekot līdzi oficiālā izdevēja jaunumiem. Izvēlieties interesējošo sadaļu un pievienojiet savā RSS lasītājā atbilstošo RSS barotni!Lai lietotu RSS, ir vajadzīga īpaša programma — RSS barotņu lasītājs (RSS Feed Reader). Tā nav nepieciešama, ja izmantojat interneta pārlūkprogrammu (piemēram, „Opera”, „Mozilla Firefox”, „Safari”), e-pasta programmu vai interneta resursu, kura programmnodrošinājumā RSS lasītājs jau ir iekļauts.

Ja jums e-pastā ir RSS lasītājs, nospiediet RSS ikonu tajā portāla sadaļā, kuras jaunumus vēlaties saņemt savā RSS lasītājā. Nokopējiet konkrētās sadaļas barotnes adresi un iekopējiet to savā RSS lasītājā.

SAITES

 
 

Valsts institūcijas

 

Oficiālā izdevēja interneta vietnes

Tieslietu sistēma


TM padotības iestādes


Uzņēmējsabiedrības (TM valsts kapitāldaļu turētāja)

Starptautiskie resursi

Citi


NOSŪTĪT ŠO SAITI