Oficiālais izdevējs LATVIJAS VĒSTNESIS
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Aicinām lietot jaunos Likumi.lv!

27.05.2013.

 Ar 24.maiju iedzīvotāji valsts informatīvo pakalpojumu (sistematizētus tiesību aktus) saņem pilnveidotā kvalitātē – publiskota vietnes Likumi.lv jaunā versija. Vienlaikus lietotājiem piedāvājam operatīvu pieeju vietnes saturam arī caur viedtālruņiem mobilajā versijā. 

Likumi.lv ir vienīgā valsts uzturētā tiesību aktu vietne. Kopā ar vietni vestnesis.lv tā veido valsts informācijas sistēmu, kurā nodrošina oficiālo publikāciju un tajā ietvertās informācijas sistematizēšanu. Oficiālo publikāciju informācijas sistēmas īpašniece ir Latvijas valsts; pārzine  - Tieslietu ministrija (TM) un turētājs — oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis”.

Likumi.lv darbību nosaka Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likums (OPTIL). Vietnē ir jaunākā informācija par tiesību aktiem un to izmaiņām. Saturs sabiedrībai ir pieejams brīvi un bez maksas, un iedzīvotāji to aktīvi izmanto.

Tiesību akti ir sistematizēti. Vietnē pieejami visi likumi, Ministru kabineta noteikumi u.c. tiesību akti. Katru dienu pēc pusnakts - aktualizēts datu bāzes saturs (ietverti jaunumi un izmaiņas), kura pirmavots ir oficiālā publikācija (Latvijas Republikas oficiālā izdevuma „Latvijas Vēstnesis”  - www.vestnesis.lv - saturs). ­­­­­­­­­­­­­­

 • Likumi.lv var lietot no ikvienas ierīces ­­­­ar piekļuvi tīmeklim
  • Pieejams publiskajās bibliotēkās
  • Pilotprojekts – pieejams Brasas cietumā
  • Pielāgots lietošanai vājredzīgiem cilvēkiem
 • Vietni uztur un attīsta oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis”, pildot valsts deleģētu funkciju
 • TM ir vadošā iestāde oficiālās publikācijas un tajā ietvertās informācijas sistematizācijas jomā

 

Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Lazdovskis atzinīgi novērtēja jauno Likumi.lv versiju:

„Lai nodrošinātu Latvijas Republikas Satversmes 90.pantā noteikto, ka ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības, 2001.gadā Tieslietu ministrijas uzdevumā tika izveidota Latvijas Republikas tiesību aktu interneta vietne, kurā katrs iedzīvotājs varēja iepazīties ar jaunāko informāciju par tiesību aktiem un to izmaiņām, jo likumi.lv ir vienīgā vietne, kurā Latvijas valsts saviem iedzīvotājiem nodrošina bezmaksas piekļuvi sistematizētiem tiesību aktiem.

Ņemot vērā to, ka iedzīvotāji un profesionāļi jau vairākus gadus aktīvi izmantojuši šīs vietnes saturu – ir pierādījies, ka šis tiešām ir sabiedrībā uzticams, drošs un populārs informācijas avots.

Savukārt pateicoties „Latvijas Vēstneša” komandas apjomīgajam darbam, kas ieguldīts šīs vietnes modernizēšanā, Likumi.lv tagad ir ne tikai noderīga tiesību aktu krātuve, bet arī kļuvusi par modernu rīku ikdienas darbos.

Jaunā vietne veidota mūsdienīgā vizuālajā izpildījumā un papildināta ar virkni jaunu tehnisku risinājumu, kas lietotājiem nodrošina gan informācijas pārskatāmību, gan noderīgas papildiespējas. Tāpat, soļojot līdzi laikam, ir izveidota arī Likumi.lv mobilā versija m.likumi.lv. Mobilā versijā ir piemērota arī vājredzīgām personām, kuras tīmekļa pārlūkošanai izmanto speciālu programmatūru.

Tāpēc aicinu ikvienu sākt lietot un iepazīt jauno vietni, apgūt un izmēģināt tās plašās iespējas un ceru, ka līdz ar jaunajām dizaina un funkcionalitātes izmaiņām Likumi.lv jums kļūs par vēl noderīgāku un ērtāku palīgu ikdienā.”

 

Oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" valdes priekšsēdētāja Daina Ābele:

"Šis ir Latvijas oficiālā izdevēja „Latvijas Vēstnesis” jubilejas gads. Jau 20 gadus „Latvijas Vēstnesis” nodrošina valsts deleģētu funkciju: tiesību aktu un paziņojumu oficiālās publikācijas.

Mūsu jubilejas gadu ievadījuši būtiski jauninājumi pērn:

 • Pirms gada vasarā publiskojām specializēto skaidrojumu portālu „Par likumu un valsti”  tā jaunajā veidolā.
 • 2012.gada 1.jūlijā spēkā stājās „Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likums”, kas nodrošināja Latvijas pāreju uz elektronisku oficiālo publikāciju.
 • Toreiz 3.jūlijā tieši šajā telpā prezentējām oficiālo izdevumu „Latvijas Vēstnesis” elektroniskā formātā jeb jauno vietni vestnesis.lv. Tās saturs ir oficiālā publikācija.
 • Līdz ar šo attīstības posmu 20 gados esam veikuši ceļu no A2 formātā iznākoša bieza melnbalta laikraksta līdz plaši pieejamiem mūsdienīgiem elektroniskiem produktiem un informatīviem pakalpojumiem.

Likumsakarīgs turpinājums ir šodien publiskai vērtēšanai nodotā portāla likumi.lv modernizētā – varētu teikt – no jauna radītā versija. Šis ir „Latvijas Vēstneša” vispopulārākais informatīvais pakalpojums, ar kuru izpildām otru valsts deleģētu funkciju - nodrošināt iedzīvotājiem ērti lietojamus tiesību aktus jeb tos sistematizēt. Sabiedrība šo pakalpojumu saņem bez maksas un aktīvi izmanto:

 • Sistematizēto Latvijas tiesību aktu datu bāzi „likumi.lv” lieto katrs 7. Latvijas interneta lietotājs, un tas ir starp 15 visvairāk apmeklētajiem Latvijas interneta portāliem. To izmanto studijām, darbam, ikdienas situācijās – iedzīvotāji aktīvi izzina savas iespējas un tiesības.

Jauno Likumi.lv projektu uzsākām apmēram pirms vairāk nekā gada, kad tapa skaidrs, ka likumdevējs atbalsta valsts uzturēta, brīvi pieejama likumu portāla esamību. Modernizācijas projekts ir realizēts pašu „Latvijas Vēstneša” darbinieku spēkiem, izmantojot uzkrāto pieredzi un intelektuālos resursus."


"Latvijas Vēstneša" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

8000 6000
Bezmaksas informatīvais tālrunis
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

© 2011 VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).

LAPAS KARTE

 
 

Par mums

Vēstnesim 100
Jaunumi
Izdevēja vēsture
Pirmais. 14.12.1918.
Infografika
Video
Oficiālais izdevējs
Misija un vīzija
Stratēģija
Struktūra un valde
Normatīvie akti
Privātuma politika
Pētījumi
Starptautiskā sadarbība
Vakances
Logotipi
Sīkdatnes
Integrētā vadības sistēma
Kvalitātes vadības sistēma
Informācijas drošības sistēma
Publiskie iepirkumi
Visi
Aktuālie
Pabeigtie
Finanšu informācija
Publiskie pārskati
Atalgojums
Ziedojumi
Vēsture
2018 - 2015
2014 - 2010
2009 - 2005
2004 - 2000
1999 - 1992
Biežāk uzdotie jautājumi
Viegli lasīt
Rekvizīti

Aktualitātes

Jaunumi
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Preses relīzes
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Publikācijas
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Vēsture

Oficiālā publikācija

Kontakti

Pakalpojumi

Oficiālie paziņojumi
Iesniegšana
Apliecinājumi
Cenas
Normatīvie akti
Abonēšana / Iegāde
Jurista Vārds (drukātais)
E-žurnāls (e-versija)
Komplekts (drukātais + e-žurnāls)
Rakstu iegāde (1 vai 5)
E-žurnāla iegāde
Kur nopirkt?
Pieteikties e-versijai
Abonēšanas noteikumi
Grāmatas
Grāmatu katalogs
Grāmatu apgāds
Piegāde
Kā nopirkt?
Reklāma
LV portāls
Jurista Vārds
juristavards.lv

RSS

 

RSS ir veids, kā sekot līdzi oficiālā izdevēja jaunumiem. Izvēlieties interesējošo sadaļu un pievienojiet savā RSS lasītājā atbilstošo RSS barotni!Lai lietotu RSS, ir vajadzīga īpaša programma — RSS barotņu lasītājs (RSS Feed Reader). Tā nav nepieciešama, ja izmantojat interneta pārlūkprogrammu (piemēram, „Opera”, „Mozilla Firefox”, „Safari”), e-pasta programmu vai interneta resursu, kura programmnodrošinājumā RSS lasītājs jau ir iekļauts.

Ja jums e-pastā ir RSS lasītājs, nospiediet RSS ikonu tajā portāla sadaļā, kuras jaunumus vēlaties saņemt savā RSS lasītājā. Nokopējiet konkrētās sadaļas barotnes adresi un iekopējiet to savā RSS lasītājā.

SAITES

 
 

Valsts institūcijas

 

Oficiālā izdevēja interneta vietnes

Tieslietu sistēma


TM padotības iestādes


Uzņēmējsabiedrības (TM valsts kapitāldaļu turētāja)

Starptautiskie resursi

Citi


NOSŪTĪT ŠO SAITI