Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Aicinām lietot jaunos Likumi.lv!

27.05.2013.

 Ar 24.maiju iedzīvotāji valsts informatīvo pakalpojumu (sistematizētus tiesību aktus) saņem pilnveidotā kvalitātē – publiskota vietnes Likumi.lv jaunā versija. Vienlaikus lietotājiem piedāvājam operatīvu pieeju vietnes saturam arī caur viedtālruņiem mobilajā versijā. 

Likumi.lv ir vienīgā valsts uzturētā tiesību aktu vietne. Kopā ar vietni vestnesis.lv tā veido valsts informācijas sistēmu, kurā nodrošina oficiālo publikāciju un tajā ietvertās informācijas sistematizēšanu. Oficiālo publikāciju informācijas sistēmas īpašniece ir Latvijas valsts; pārzine  - Tieslietu ministrija (TM) un turētājs — oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis”.

Likumi.lv darbību nosaka Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likums (OPTIL). Vietnē ir jaunākā informācija par tiesību aktiem un to izmaiņām. Saturs sabiedrībai ir pieejams brīvi un bez maksas, un iedzīvotāji to aktīvi izmanto.

Tiesību akti ir sistematizēti. Vietnē pieejami visi likumi, Ministru kabineta noteikumi u.c. tiesību akti. Katru dienu pēc pusnakts - aktualizēts datu bāzes saturs (ietverti jaunumi un izmaiņas), kura pirmavots ir oficiālā publikācija (Latvijas Republikas oficiālā izdevuma „Latvijas Vēstnesis”  - www.vestnesis.lv - saturs). ­­­­­­­­­­­­­­

 • Likumi.lv var lietot no ikvienas ierīces ­­­­ar piekļuvi tīmeklim
  • Pieejams publiskajās bibliotēkās
  • Pilotprojekts – pieejams Brasas cietumā
  • Pielāgots lietošanai vājredzīgiem cilvēkiem
 • Vietni uztur un attīsta oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis”, pildot valsts deleģētu funkciju
 • TM ir vadošā iestāde oficiālās publikācijas un tajā ietvertās informācijas sistematizācijas jomā

 

Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Lazdovskis atzinīgi novērtēja jauno Likumi.lv versiju:

„Lai nodrošinātu Latvijas Republikas Satversmes 90.pantā noteikto, ka ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības, 2001.gadā Tieslietu ministrijas uzdevumā tika izveidota Latvijas Republikas tiesību aktu interneta vietne, kurā katrs iedzīvotājs varēja iepazīties ar jaunāko informāciju par tiesību aktiem un to izmaiņām, jo likumi.lv ir vienīgā vietne, kurā Latvijas valsts saviem iedzīvotājiem nodrošina bezmaksas piekļuvi sistematizētiem tiesību aktiem.

Ņemot vērā to, ka iedzīvotāji un profesionāļi jau vairākus gadus aktīvi izmantojuši šīs vietnes saturu – ir pierādījies, ka šis tiešām ir sabiedrībā uzticams, drošs un populārs informācijas avots.

Savukārt pateicoties „Latvijas Vēstneša” komandas apjomīgajam darbam, kas ieguldīts šīs vietnes modernizēšanā, Likumi.lv tagad ir ne tikai noderīga tiesību aktu krātuve, bet arī kļuvusi par modernu rīku ikdienas darbos.

Jaunā vietne veidota mūsdienīgā vizuālajā izpildījumā un papildināta ar virkni jaunu tehnisku risinājumu, kas lietotājiem nodrošina gan informācijas pārskatāmību, gan noderīgas papildiespējas. Tāpat, soļojot līdzi laikam, ir izveidota arī Likumi.lv mobilā versija m.likumi.lv. Mobilā versijā ir piemērota arī vājredzīgām personām, kuras tīmekļa pārlūkošanai izmanto speciālu programmatūru.

Tāpēc aicinu ikvienu sākt lietot un iepazīt jauno vietni, apgūt un izmēģināt tās plašās iespējas un ceru, ka līdz ar jaunajām dizaina un funkcionalitātes izmaiņām Likumi.lv jums kļūs par vēl noderīgāku un ērtāku palīgu ikdienā.”

 

Oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" valdes priekšsēdētāja Daina Ābele:

"Šis ir Latvijas oficiālā izdevēja „Latvijas Vēstnesis” jubilejas gads. Jau 20 gadus „Latvijas Vēstnesis” nodrošina valsts deleģētu funkciju: tiesību aktu un paziņojumu oficiālās publikācijas.

Mūsu jubilejas gadu ievadījuši būtiski jauninājumi pērn:

 • Pirms gada vasarā publiskojām specializēto skaidrojumu portālu „Par likumu un valsti”  tā jaunajā veidolā.
 • 2012.gada 1.jūlijā spēkā stājās „Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likums”, kas nodrošināja Latvijas pāreju uz elektronisku oficiālo publikāciju.
 • Toreiz 3.jūlijā tieši šajā telpā prezentējām oficiālo izdevumu „Latvijas Vēstnesis” elektroniskā formātā jeb jauno vietni vestnesis.lv. Tās saturs ir oficiālā publikācija.
 • Līdz ar šo attīstības posmu 20 gados esam veikuši ceļu no A2 formātā iznākoša bieza melnbalta laikraksta līdz plaši pieejamiem mūsdienīgiem elektroniskiem produktiem un informatīviem pakalpojumiem.

Likumsakarīgs turpinājums ir šodien publiskai vērtēšanai nodotā portāla likumi.lv modernizētā – varētu teikt – no jauna radītā versija. Šis ir „Latvijas Vēstneša” vispopulārākais informatīvais pakalpojums, ar kuru izpildām otru valsts deleģētu funkciju - nodrošināt iedzīvotājiem ērti lietojamus tiesību aktus jeb tos sistematizēt. Sabiedrība šo pakalpojumu saņem bez maksas un aktīvi izmanto:

 • Sistematizēto Latvijas tiesību aktu datu bāzi „likumi.lv” lieto katrs 7. Latvijas interneta lietotājs, un tas ir starp 15 visvairāk apmeklētajiem Latvijas interneta portāliem. To izmanto studijām, darbam, ikdienas situācijās – iedzīvotāji aktīvi izzina savas iespējas un tiesības.

Jauno Likumi.lv projektu uzsākām apmēram pirms vairāk nekā gada, kad tapa skaidrs, ka likumdevējs atbalsta valsts uzturēta, brīvi pieejama likumu portāla esamību. Modernizācijas projekts ir realizēts pašu „Latvijas Vēstneša” darbinieku spēkiem, izmantojot uzkrāto pieredzi un intelektuālos resursus."


"Latvijas Vēstneša" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons8000 6000
Bezmaksas informatīvais tālrunis
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).