Oficiālais izdevējs LATVIJAS VĒSTNESIS
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS
 
 

Latvijas Republikas oficiālajam izdevumam "Latvijas Vēstnesis" - 20!

25.02.2013.

Attēls: Latvijas Vēstnesis Līdztekus normatīvo aktu izsludināšanas un konsolidēšanas funkcijām „Latvijas Vēstnesis” jau 20 gadu garumā dažādās formās cenšas veicināt sabiedrības izpratni par normatīvajos aktos noteiktajām privātpersonu tiesībām un pienākumiem, kā arī nodrošina valsts oficiālās informācijas sniegšanu.

1993.gada 25.februāris: klajā nāk pirmais "Latvijas Vēstneša" numurs. 2013.gada 25.februāris: klajā nāk 4845. numurs. Šodien Latvijas Republikas oficiālais izdevums svin 20 gadu jubileju. Vienlaikus šī diena ir atskaites punkts tam, kā šajos 20 gados oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"  ir attīstījis informatīvos pakalpojumus, ko tas kā valsts deleģētus uzdevumus nodrošina sabiedrībai.

 

"Latvijas Vēstnesis" kā valsts uzņēmums dibināts 1993.gada 2. februārī, savukārt 25. februāris – diena, kad klajā nāca pirmais oficiālā izdevuma  "Latvijas Vēstnesis" numurs.

Kopš tā laika ir pagājuši 20 gadi. Latvijas Republikas oficiālais izdevējs mūsdienš savus pienākumus pilda saskaņā ar jaunu likumu, ar ko pagājušajā gadā Latvija ieviesa nozīmīgas un ilggaidītas pārmaiņas - oficiālu elektronisku publikāciju.

 

Valsts funkcijas deleģētas likumā

2012.gada 1.jūlijā stājās spēkā Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likums (OPTIL). Šā likuma mērķis ir nodrošināt privātpersonu tiesības būt informētām par savām tiesībām un pienākumiem, reglamentējot tām saistošo tiesību aktu un oficiālo paziņojumu izsludināšanu, publicēšanu, spēkā esamību un pieejamību.

 • Stājoties spēkā OPTIL, ar pērnā gada 1.jūliju oficiālajam izdevumam „Latvijas Vēstnesis” elektroniskā formātā ir juridisks statuss – Latvijā ir ieviesta oficiāla e-publikācija.
 • Latvijas Republikas oficiālais izdevums "Latvijas Vēstnesis" pieejams vietnē www.vestnesis.lv, un tajā publicētā informācija ir oficiāla publikācija.
 • “Latvijas Vēstnesis” nodrošina tiesību aktu sistematizāciju vietnē www.likumi.lv.
 • Abas vietnes - www.vestnesis.lv un www.likumi.lv - ir pieejams brīvi un bez maksas.
 • OPTIL 14.pants paredz  veicināt sabiedrībā izpratni par likumos un citos normatīvajos aktos noteiktajām privātpersonu tiesībām un pienākumiem.
 • To īsteno specializētie mediji: LV portāls "Par likumu un valsti" un žurnāls "Jurista Vārds".

 

Pamatvērtības un uzdevumi

Oficiālā izdevēja pienākumus pret sabiedrību un izaugsmi aizvadītājos 20 gados raksturo  "Latvijas Vēstneša" valdes priekšsēdētāja Daina Ābele*:

"(..) tas bija laiks, kad Latvija jau kādu laiku atkal bija kļuvusi brīva, taču – lai cik neticami tas arī neliktos - tai joprojām nebija sava oficiālā izdevēja! Tikai 1992. gada nogalē Ivara Godmaņa vadītā Ministru padome rīkojas, lai situāciju labotu.

Pēc neilga brīža ir klāt arī zīmīgais 1993. gada februāris. Mēneša sākumā – 2. februārī – Ministru padome pieņem lēmumu  Nr.47 „Par valsts uzņēmuma „Latvijas Vēstnesis” nodibināšanu”, dienu vēlāk jaunais uzņēmums tiek reģistrēts Uzņēmumu reģistrā, bet Tieslietu ministrija izsniedz reģistrācijas apliecību laikrakstam „Latvijas Vēstnesis”. Un tad ir klāt arī 25. februāris – diena, kuras divdesmitgades dēļ mēs šeit esam šodien sapulcējušies. 1993. gada 25. februārī iznāk oficiālā laikraksta „Latvijas Vēstnesis” pirmais numurs!

Lemjot par valsts uzņēmuma „Latvijas Vēstnesis” dibināšanu, Ministru padome noteica tā galvenos uzdevumus:

 • laikraksta „Latvijas Vēstnesis” – Latvijas Republikas oficiālā laikraksta izdošana, nodrošinot  tajā Latvijas likumu, lēmumu un citu normatīvo aktu, kā arī to skaidrojumu publicēšanu;
 • atspoguļot valsts varas un pārvaldes institūciju un pašvaldību darbību,
 • publicēt šo institūciju izdotos normatīvos aktus un paziņojumus;
 • publicēt tieslietu iestāžu, privatizācijas un tiesu paziņojumus;
 • izdot dokumentālu literatūru, tematiskus kopojumus par aktuālām problēmām.

Savukārt ievadrakstā pirmajam „Latvijas Vēstneša” laidienam tā izveidotājs un galvenais redaktors Oskars Gerts rakstīja:

„Mēs gribam, lai mūsu slejās noritētu atklāta un nepastarpināta valdības un sabiedrības saruna par dzīvi visā tās sarežģītībā [..] Mēs gribam, lai mūsu saruna ikreiz būtu racionāla, konstruktīva un cieņas pilna vienam pret otru, lai mūsu informācija vienmēr būtu adekvāta devēja informācijai, lai mūsu doma būtu demokrātiska, stils - objektīvs, tonis - savaldīgs.”

Tādas bija „Latvijas Vēstneša” dibinātāju ieceres un ceļa vārdi oficiālajam laikrakstam.

Kopš tā laika ir pagājuši 20 gadi. Tas, ar ko lepojamies -  20 gadu laikā neesam mainījuši savas pamatvērtības un esam konsekventi realizējuši valsts dotos uzdevumus.

No dažu sākotnējo entuziastu pūliņiem ir izaudzis stabils, un mūsdienīgs Latvijas Republikas oficiālais izdevējs.

Nosaukšu tikai dažas ceļazīmes „Latvijas Vēstneša” līdzšinējā attīstībā:

 • Oficiālais laikraksts papīra versijā no pirmā numura 1993.  gada 25. februārī līdz pēdējam laidienam 2012. gada 28. decembrī kopumā  iznācis  4806 reizes.

 

 • Kopš pagājušā gada jūlija, kad spēkā stājās Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likums, Latvijā ir ieviesta mūsdienīga oficiāla elektroniskā publikācija, un pēc pusgadu ilguša pārejas perioda oficiālo drukāto laikrakstu pilnībā aizstājis Latvijas Republikas oficiālais izdevums "Latvijas Vēstnesis" , kas iznāk interneta vidē un kura pirmais laidiens nāca klajā pagājušā gada 3.jūlijā.

 

 • Kopš 2001. gada mūsu uzņēmums veido bezmaksas likumu portālu www.likumi.lv, kas šobrīd pilda normatīvo aktu konsolidēšanas un sistematizēšanas valsts funkciju un kuru lieto katrs 7-tais interneta lietotājs Latvijā. Pēc apmeklētības rādītājiem šis portāls ir 15. vietā starp visām Latvijā reģistrētajām interneta vietnēm un pirmajā vietā starp valstij piederošiem interneta resursiem. Tas tikai pierāda, cik aktuāla ir iedzīvotāju nepieciešamība zināt savas valsts normatīvo regulējumu. Esam sagatavojusi un aprīlī publiskosim „jaunos „likumi.lv”” ar uzlabotu funkcionalitāti un dizainu.

 

 • „Latvijas Vēstnesis” ir Eiropas Oficiālo izdevēju foruma biedrs kopš tā dibināšanas brīža 2003.gadā, un 2011. gadā organizē foruma dalībnieku sanāksmi Rīgā, par kuru vēl šobrīd Eiropas kolēģi nebeidz mums izteikt atzinību.

 

 • 2004. gadā „Latvijas Vēstnesis” kā pirmais no Latvijas medijiem ievieš kvalitātes vadības sistēmu.

 

 • Ņemot vērā, ka precīza, publiski ticama un droša informācija ir mūsu galvenā vērtība, 2009. gadā „Latvijas Vēstnesis” ieviesa informācijas drošības vadības sistēmu un bija tikai otrais uzņēmums Latvijā ar šādu starptautisku sertifikātu.

 

 • Līdztekus normatīvo aktu izsludināšanas un konsolidēšanas funkcijām „Latvijas Vēstnesis” jau 20 gadu garumā dažādās formās cenšas veicināt sabiedrības izpratni par normatīvajos aktos noteiktajām privātpersonu tiesībām un pienākumiem, kā arī nodrošina valsts oficiālās informācijas sniegšanu. 

Pašlaik tas notiek trijos veidos:

  • Specializētais LV portāls „Par likumu un valsti” veicina dialogu starp valsti un sabiedrību un ir palīgs jebkuram indivīdam tā tiesību un pienākumu labākā izpratnē. Darba dienā to apmeklē vidējo ap 6000 lietotāju. Mūsu mērķis – radīt tādu saturu un funkcionalitāti portālam, lai gada beigās šis skaits dubultojas;
  • Nedēļs žurnāls „Jurista Vārds”, kam šogad iznāks jau 800. numurs, no „Latvijas Vēstneša” rubrikas ir izaudzis par Latvijas lielāko un ietekmīgāko tiesību zinātnieku un praktiķu domu apmaiņas platformu, kuras mērķis ir veicināt Latvijas tiesību sistēmas attīstību. Pateicoties redakcijas nesavtīgajam darbam un valsts atbalstam, šis specializētais žurnāls ir spējis izdzīvot;
  • Savukārt „Latvijas Vēstneša” grāmatu apgāds izdod literatūru – galvenokārt tieslietu nozarē. Mūsu lepnums ir unikālais Satversmes jubilejas izdevums deviņās valodās un pirmie divi Satversmes komentāru sējumi - jaunākais no tiem pie lasītājiem devās 15. februārī."

* Fragments no svinīgās uzrunās 2013.gada 22.februārī. 

"Latvijas Vēstneša" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

8000 6000
Bezmaksas informatīvais tālrunis
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

© 2011 VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).

LAPAS KARTE

 
 

Par mums

Vēstnesim 100
Jaunumi
Izdevēja vēsture
Redaktori, vadītāji
Īpašie dokumenti
Video
Oficiālais izdevējs
Misija un vīzija
Stratēģija
Struktūra un valde
Normatīvie akti
Privātuma politika
Pētījumi
Starptautiskā sadarbība
Vakances
Logotipi
Sīkdatnes
Integrētā vadības sistēma
Kvalitātes vadības sistēma
Informācijas drošības sistēma
Publiskie iepirkumi
Visi
Aktuālie
Pabeigtie
Finanšu informācija
Publiskie pārskati
Atalgojums
Ziedojumi
Vēsture
2018 - 2015
2014 - 2010
2009 - 2005
2004 - 2000
1999 - 1992
Biežāk uzdotie jautājumi
Viegli lasīt
Rekvizīti

Aktualitātes

Jaunumi
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Preses relīzes
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Publikācijas
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Vēsture

Oficiālā publikācija

Kontakti

Pakalpojumi

Oficiālie paziņojumi
Iesniegšana
Apliecinājumi
Cenas
Normatīvie akti
Abonēšana / Iegāde
Jurista Vārds (drukātais)
E-žurnāls (e-versija)
Komplekts (drukātais + e-žurnāls)
Rakstu iegāde (1 vai 5)
E-žurnāla iegāde
Kur nopirkt?
Pieteikties e-versijai
Abonēšanas noteikumi
Grāmatas
Grāmatu katalogs
Grāmatu apgāds
Piegāde
Kā nopirkt?
Reklāma
LV portāls
Jurista Vārds
juristavards.lv

RSS

 

RSS ir veids, kā sekot līdzi oficiālā izdevēja jaunumiem. Izvēlieties interesējošo sadaļu un pievienojiet savā RSS lasītājā atbilstošo RSS barotni!

Aktualitātes
Jaunumi Preses relīzes


Piedāvājam arī izmantot RSS barotnes mūsu portālos: Likumi.lv un LV portāls

Lai lietotu RSS, ir vajadzīga īpaša programma — RSS barotņu lasītājs (RSS Feed Reader). Tā nav nepieciešama, ja izmantojat interneta pārlūkprogrammu (piemēram, „Opera”, „Mozilla Firefox”, „Safari”), e-pasta programmu vai interneta resursu, kura programmnodrošinājumā RSS lasītājs jau ir iekļauts.

Ja jums e-pastā ir RSS lasītājs, nospiediet RSS ikonu tajā portāla sadaļā, kuras jaunumus vēlaties saņemt savā RSS lasītājā. Nokopējiet konkrētās sadaļas barotnes adresi un iekopējiet to savā RSS lasītājā.

SAITES

 
 

Valsts institūcijas

 

Oficiālā izdevēja interneta vietnes

Tieslietu sistēma


TM padotības iestādes


Uzņēmējsabiedrības (TM valsts kapitāldaļu turētāja)

Starptautiskie resursi

Citi


NOSŪTĪT ŠO SAITI