Oficiālais izdevējs LATVIJAS VĒSTNESIS
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Par advokāta izslēgšanu no advokatūras

20.11.2009.

Informāciju sagatavoja „Jurista Vārds” redakcija

2. oktobrī Administratīvā rajona tiesa pieņēma spriedumu, ar kuru apmierināja Viktora Tihonova pieteikumu par Latvijas Zvērinātu advokātu padomes 2008. gada 7. oktobra lēmuma atcelšanu. Ar to padome bija nolēmusi V. Tihonovu izslēgt no zvērinātu advokātu rindām. Šodien nācis klajā žurnāla „Jurista Vārds” jaunais numurs, kurā publicēti komentāri par aktuālo Administratīvās rajona tiesas spriedumu un tiesas procesu.

„Par tiesnešu, advokātu un citu juridisko profesiju ētikas jautājumiem arvien biežāk un skaļāk tiek runāts gan juristu aprindās, gan arī visā sabiedrībā. Tiek diskutēts ne tikai par pārkāpumiem pēc būtības, bet arī par procesu, kā persona tiek disciplināri sodīta un kā tā var aizstāvēt savas iespējami aizskartās tiesības un tiesiskās intereses. Līdz šim vislielākās neskaidrības bija par Latvijas Republikas Advokatūras likuma regulējumu. Pastāv dažādi viedokļi, vai zvērinātu advokātu var izslēgt no zvērinātu advokātu skaita ar Latvijas Zvērinātu advokātu padomes vai Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas Disciplinārlietu komisijas lēmumu. Beidzot arī tiesa ir devusi vērtējumu šim regulējumam,” raksta „Jurista Vārds”.

Līdz raksta publicēšanas dienai žurnālā „Jurista Vārds” 2. oktobra spriedums vēl nav stājies likumīgā spēkā.

Tiesa nevērtēja lietu pēc būtības, bet apmierināja V. Tihonova pieteikumu, pamatojoties uz procesuālo noteikumu pārkāpumiem. Tiesa atzina, ka nevis ar Disciplinārlietu komisijas lēmumu, bet Latvijas Zvērinātu advokātu padomes lēmumu zvērināts advokāts tiek izslēgts no advokatūras. Līdz ar to attiecībā uz V. Tihonovu ir nokavēts disciplinārsoda uzlikšanas termiņš.

Komentārus par Administratīvās rajona tiesas spriedumu un tiesas procesu žurnālam „Jurista Vārds” sniedza V. Tihonovs un zvērināta advokāte Guna Kaminska.

V. Tihonovs uzskata, ka Latvijas Zvērinātu advokātu padome ir gājusi divu advokātu faktiskā pavadā, lemjot par viņa izslēgšanu. Viņaprāt, apzināti radīts šķietams disputs par to, vai Disciplinārlietu komisijas lēmums par advokāta izslēgšanu ir galīgs administratīvais akts vai starplēmums. Faktiski nekādu strīdu nav, un tiem arī nevajadzētu būt. Likuma normas šajā jautājumā ir pietiekami skaidras, un arī tiesu prakse nekā citādi nerisina jautājumus par administratīvo aktu un tā dabu.

Savukārt G. Kaminska uzskata, ka spriedums taisīts, ignorējot Advokatūras likuma normas. Disciplinārlietu komisija ir Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas, nevis Latvijas Zvērinātu advokātu padomes institūcija. Tādēļ  ar Disciplinārlietu komisijas lēmumu netiek radītas sekas iestādes (proti, Latvijas Zvērinātu advokātu padomes) iekšienē, bet gan Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijā kopumā. Viņasprāt, Disciplinārlietu komisijas lēmums par disciplinārsoda (izslēgšanas no zvērinātu advokātu skaita) uzlikšanu ir uzskatāms par administratīvo aktu, jo tas rada tiesiskās sekas. Būtisks ir apstāklis, ka Latvijas Zvērinātu advokātu padome nav tiesīga pārvērtēt Disciplinārlietu komisijas lēmumu, bet tai ir jāizdod obligātais administratīvais akts – šajā gadījumā jāizslēdz konkrētais advokāts no zvērinātu advokātu skaita.

Publikāciju lasiet 20. oktobra numurā. Žurnāla elektroniskā versija: www.juristavards.lv

Papildinformācijai:
Žurnāla „Jurista Vārds” galvenā redaktore Dina Gailīte
T.: 67310680
E-pasts: juristavards@lv.lv
www.juristavards.lv

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

8000 6000
Bezmaksas informatīvais tālrunis
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

© 2011 VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).

LAPAS KARTE

 
 

Par mums

Vēstnesim 100
Jaunumi
Izdevēja vēsture
Pirmais. 14.12.1918.
Infografika
Video
Oficiālais izdevējs
Misija un vīzija
Stratēģija
Struktūra un valde
Normatīvie akti
Privātuma politika
Pētījumi
Starptautiskā sadarbība
Vakances
Logotipi
Sīkdatnes
Integrētā vadības sistēma
Kvalitātes vadības sistēma
Informācijas drošības sistēma
Publiskie iepirkumi
Visi
Aktuālie
Pabeigtie
Finanšu informācija
Publiskie pārskati
Atalgojums
Ziedojumi
Vēsture
2018 - 2015
2014 - 2010
2009 - 2005
2004 - 2000
1999 - 1992
Biežāk uzdotie jautājumi
Viegli lasīt
Rekvizīti

Aktualitātes

Jaunumi
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Preses relīzes
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Publikācijas
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Vēsture

Oficiālā publikācija

Kontakti

Pakalpojumi

Oficiālie paziņojumi
Iesniegšana
Apliecinājumi
Cenas
Normatīvie akti
Abonēšana / Iegāde
Jurista Vārds (drukātais)
E-žurnāls (e-versija)
Komplekts (drukātais + e-žurnāls)
Rakstu iegāde (1 vai 5)
E-žurnāla iegāde
Kur nopirkt?
Pieteikties e-versijai
Abonēšanas noteikumi
Grāmatas
Grāmatu katalogs
Grāmatu apgāds
Piegāde
Kā nopirkt?
Reklāma
LV portāls
Jurista Vārds
juristavards.lv

RSS

 

RSS ir veids, kā sekot līdzi oficiālā izdevēja jaunumiem. Izvēlieties interesējošo sadaļu un pievienojiet savā RSS lasītājā atbilstošo RSS barotni!Lai lietotu RSS, ir vajadzīga īpaša programma — RSS barotņu lasītājs (RSS Feed Reader). Tā nav nepieciešama, ja izmantojat interneta pārlūkprogrammu (piemēram, „Opera”, „Mozilla Firefox”, „Safari”), e-pasta programmu vai interneta resursu, kura programmnodrošinājumā RSS lasītājs jau ir iekļauts.

Ja jums e-pastā ir RSS lasītājs, nospiediet RSS ikonu tajā portāla sadaļā, kuras jaunumus vēlaties saņemt savā RSS lasītājā. Nokopējiet konkrētās sadaļas barotnes adresi un iekopējiet to savā RSS lasītājā.

SAITES

 
 

Valsts institūcijas

 

Oficiālā izdevēja interneta vietnes

Tieslietu sistēma


TM padotības iestādes


Uzņēmējsabiedrības (TM valsts kapitāldaļu turētāja)

Starptautiskie resursi

Citi


NOSŪTĪT ŠO SAITI