Oficiālais izdevējs LATVIJAS VĒSTNESIS
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS
 
 

Būtisks jaunums uzņēmējiem – operatīva pieeja jaunākajai reģistru informācijai

02.03.2009.

Informāciju sagatavoja VSIA „Latvijas Vēstnesis”

No 1. marta „Latvijas Vēstneša” elektroniskajā versijā (www.vestnesis.lv) jaunizveidotajā sadaļā pieejama aktuāla un pilnīga informācija par jaunākajiem ierakstiem Uzņēmumu reģistra (UR) reģistros pirms šo datu izsludināšanas oficiālajā laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”.

Līdz šim starpposms no brīža, kad ziņa fiksēta UR reģistrā, līdz brīdim, kad tā tika izsludināta LR oficiālajā laikrakstā, ilga vairākas dienas. Turpmāk piedāvājam operatīvu pieeju no UR saņemtajai informācijai īpašā sadaļā – „Operatīvās UR reģistru ziņas” –, kurā būs pieejami dati par iepriekšējā dienā veiktajiem ierakstiem. Dati šai sadaļā tiks saglabāti līdz to oficiālai publikācijai laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”. Pēc ziņu oficiālās publikācijas tās ir pieejamas laikraksta elektroniskajā versijā sadaļā „Sludinājumi”. Tajā var brīvi izmantot arī visu iepriekš izsludināto ziņu elektronisko arhīvu.

Kādēļ nepieciešams šāds jaunievedums? Ņemot vērā Uzņēmumu reģistra (UR) Konsultatīvās padomes sēdē uzklausītos uzņēmēju viedokļus, lai šā brīža iespēju robežās mazinātu laika nobīdi, kas rodas no ziņu ierakstīšanas komercreģistrā līdz to izsludināšanai valsts oficiālajā laikrakstā, VSIA „Latvijas Vēstnesis” valde pieņēma lēmumu mainīt esošo no UR saņemtās informācijas publiskošanas kārtību. Ar 1. martu visa jaunākā informācija nākamajā dienā pēc tās saņemšanas būs pieejama interneta vietnē www.vestnesis.lv sadaļā „Operatīvās UR reģistru ziņas”. Publikācija oficiālajā laikrakstā, tāpat kā līdz šim, tiks nodrošināta 5 darbdienu laikā no informācijas saņemšanas brīža. Šo izmaiņu ieviešanai nav nepieciešami papildu resursi, ir tikai mainītas dažas iekšējās publikāciju sagatavošanas procedūras.

„Izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, ir iespējams nodrošināt informācijas publiskošanu elektroniski arī tiešsaistes režīmā. Protams, tas prasa papildu izstrādes un resursu ieguldījumus, kā arī labu sadarbību starp informācijas apmaiņā iesaistītajām pusēm. Ideālā variantā to nodrošinātu vienotu elektronisko datu apmaiņas standartu izstrāde publiskajā sektorā, kas, manuprāt, būtu viens no būtiskākajiem valsts pārvaldes efektivitātes paaugstināšanas virzieniem tuvākajā nākotnē,” skaidro VSIA „Latvijas Vēstnesis” valdes priekšsēdētāja Daina Ābele.

Saistībā ar UR informācijas publiskošanu šobrīd VSIA „Latvijas Vēstnesis” ir gatavs uzņemties iniciatīvu un, izmantojot savas rezerves, izstrādāt tehnoloģiskus risinājumus, lai nodrošinātu komercreģistra ierakstu izsludināšanu reālā laika režīmā. Šādu risinājumu ieviešana un uzturēšana būtu jāsedz no uzņēmēju maksām par publikācijām. Protams, gadījumā, ja pilnībā atteiktos no komercreģistra publikācijām papīra versijā, šīs izmaksas samazinātos.

Komercreģistra ierakstu izsludināšanas kārtību noteic Komerclikuma 11. pants, un tā pirmā daļa paredz, ka visus komercreģistra ierakstus izsludina laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”. Tāpat izsludina ziņas par dibināšanas dokumentiem un to grozījumiem, par reorganizācijas līguma projektu un tā grozījumiem. Savukārt atbilstoši minētā likuma 12. panta pirmajai daļai ieraksti komercreģistrā ir spēkā attiecībā uz trešajām personām ar to izsludināšanas dienu.

Uzziņai par VSIA „Latvijas Vēstnesis”

Pamatprodukti ir oficiālais laikraksts “Latvijas Vēstnesis” (laikraksta elektroniskā versija www.vestnesis.lv) un tiesību aktu vortāls www.likumi.lv. VSIA “Latvijas Vēstnesis” izdod specializēto žurnālu “Jurista Vārds”. Organizācija uztur un attīsta LV.LV – portālu par likumu un valsti. „Latvijas Vēstneša” misija ir cieši saistīta ar LR Satversmes 90. panta „Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības” īstenošanu.

Papildinformācija:
Ilze Apine
Tālr.: 67310675
ilze.apine@lv.lv

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

8000 6000
Bezmaksas informatīvais tālrunis
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

© 2011 VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).

LAPAS KARTE

 
 

Par mums

Vēstnesim 100
Jaunumi
Izdevēja vēsture
Redaktori, vadītāji
Īpašie dokumenti
Video
Oficiālais izdevējs
Misija un vīzija
Stratēģija
Struktūra un valde
Normatīvie akti
Privātuma politika
Pētījumi
Starptautiskā sadarbība
Vakances
Logotipi
Sīkdatnes
Integrētā vadības sistēma
Kvalitātes vadības sistēma
Informācijas drošības sistēma
Publiskie iepirkumi
Visi
Aktuālie
Pabeigtie
Finanšu informācija
Publiskie pārskati
Atalgojums
Ziedojumi
Vēsture
2018 - 2015
2014 - 2010
2009 - 2005
2004 - 2000
1999 - 1992
Biežāk uzdotie jautājumi
Viegli lasīt
Rekvizīti

Aktualitātes

Jaunumi
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Preses relīzes
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Publikācijas
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Vēsture

Oficiālā publikācija

Kontakti

Pakalpojumi

Oficiālie paziņojumi
Iesniegšana
Apliecinājumi
Cenas
Normatīvie akti
Abonēšana / Iegāde
Jurista Vārds (drukātais)
E-žurnāls (e-versija)
Komplekts (drukātais + e-žurnāls)
Rakstu iegāde (1 vai 5)
E-žurnāla iegāde
Kur nopirkt?
Pieteikties e-versijai
Abonēšanas noteikumi
Grāmatas
Grāmatu katalogs
Grāmatu apgāds
Piegāde
Kā nopirkt?
Reklāma
LV portāls
Jurista Vārds
juristavards.lv

RSS

 

RSS ir veids, kā sekot līdzi oficiālā izdevēja jaunumiem. Izvēlieties interesējošo sadaļu un pievienojiet savā RSS lasītājā atbilstošo RSS barotni!

Aktualitātes
Jaunumi Preses relīzes


Piedāvājam arī izmantot RSS barotnes mūsu portālos: Likumi.lv un LV portāls

Lai lietotu RSS, ir vajadzīga īpaša programma — RSS barotņu lasītājs (RSS Feed Reader). Tā nav nepieciešama, ja izmantojat interneta pārlūkprogrammu (piemēram, „Opera”, „Mozilla Firefox”, „Safari”), e-pasta programmu vai interneta resursu, kura programmnodrošinājumā RSS lasītājs jau ir iekļauts.

Ja jums e-pastā ir RSS lasītājs, nospiediet RSS ikonu tajā portāla sadaļā, kuras jaunumus vēlaties saņemt savā RSS lasītājā. Nokopējiet konkrētās sadaļas barotnes adresi un iekopējiet to savā RSS lasītājā.

SAITES

 
 

Valsts institūcijas

 

Oficiālā izdevēja interneta vietnes

Tieslietu sistēma


TM padotības iestādes


Uzņēmējsabiedrības (TM valsts kapitāldaļu turētāja)

Starptautiskie resursi

Citi


NOSŪTĪT ŠO SAITI