Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

"Latvijas Vēstnesis" normatīvos aktus sabiedrībai arī turpmāk piegādās bez maksas

31.03.2010.

Informāciju sagatavoja Zaida Kalniņa, VSIA "Latvijas Vēstnesis", portāla "LV.LV" galvenā redaktore

Valsts SIA "Latvijas Vēstnesis" ar patiesu gandarījumu informē, ka pēc četrus gadus ilgušām diskusijām un Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) iebildumiem, Ministru kabinets ir akceptējis Tieslietu ministrijas sagatavoto "Valsts oficiālo elektronisko publikāciju pieejamības veicināšanas koncepciju". Tā paredz, ka, sākot ar 2011.gadu, Latvijā tiks ieviesta valsts oficiālā elektroniskā publikācija, piešėirot tai juridiski saistošu oficiālās publikācijas statusu. Turklāt visa valsts noteiktā oficiāli publicējamā informācija būs pieejama vienotā interneta vietnē, kurā būs likumi Ministru kabineta (MK) noteikumi, valsts sludinājumi, pašvaldību saistošie noteikumi u. c. iedzīvotājiem saistoša informācija. Valsts arī turpmāk gādās par informācijas ērtu lietošanu: likumi būs pieejami arī konsolidētā veidā, datu bāzu informācija būs sistematizēta un ērti atrodama. Jāuzsver, ka visi Latvijas Republikā izdotie ārējie normatīvie akti un to konsolidētās versijas, tajā skaitā arī vēsturiskās, sabiedrībai būs pieejamas bez maksas.

Līdz ar koncepcijas ieviešanu un tās realizācijai nepieciešamo normatīvo aktu pieņemšanu valsts arī turpmāk nodrošinās Satversmes 90.panta "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības" izpildi. Oficiālā e-publikācija būtiski uzlabos valsts informācijas pieejamību un ar jauno tiesisko statusu garantēs e-vidē sniegtās informācijas ticamību, drošumu un izmantošanas iespējas. Svarīgi atzīmēt, ka vienuviet publicēta informācija ir sabiedrībai ērts un draudzīgs valsts pakalpojums. Valsts SIA "Latvijas Vēstnesis" kā oficiālais izdevējs pauž gatavību nodrošināt oficiālu epublikāciju tūlīt pat pēc attiecīgu izmaiņu veikšanas likumdošanā.

Veicot valsts tiesībskaidrojošās funkcijas, "Latvijas Vēstnesis" arī turpmāk izdos žurnālu "Jurista Vārds". Savukārt papīra formātā drukāto Latvijas Republikas oficiālo laikrakstu "Latvijas Vēstnesis" paredzēts likvidēt, tādējādi ietaupot aptuveni 350 tūkstošus latu gadā. Tas savukārt par 30 procentiem ļaus samazināt obligāto oficiālo sludinājumu maksu, ko iekasē valsts SIA "Latvijas Vēstnesis" un no kā tiek finansēta normatīvo aktu publicēšana (valsts SIA "Latvijas Vēstnesis" nesaņem budžeta dotāciju). Līdz valsts finanšu situācijas stabilizācijai tiks saglabāts pašreizējais valsts oficiālā izdevēja finansēšanas modelis, bet pēc pārejas perioda valdība atgriezīsies pie jautājuma par iespēju valsts SIA "Latvijas Vēstnesis" pārveidot par valsts aģentūru normatīvo aktu publicēšanu veicot par valsts budžeta līdzekļiem, savukārt oficiālos sludinājumus publicēt par pašizmaksu.

Tieslietu ministrijas izstrādātās koncepcijas saskaņošana ar sociālajiem partneriem ir prasījusi zināmus kompromisus no "Latvijas Vēstneša" puses: pēc LDDK uzstājīga ieteikuma valsts informāciju skaidrojošais "Latvijas Vēstneša" publicistikas portāls "www.lv.lv" darbosies tikai līdz 2010.gada beigām un pēc iesākto projektu pabeigšanas valsts SIA "Latvijas Vēstnesis" pārtrauks izdot arī juridisko literatūru.

Šobrīd valsts SIA "Latvijas Vēstnesis" izdod valsts oficiālo laikrakstu "Latvijas Vēstnesis" drukas formātā, tā bezmaksas elektronisko versiju "www.vēstnesis.lv", uztur sistematizēto bezmaksas tiesību aktu datubāzi "www.likumi.lv", valsts informāciju skaidrojošu portālu "www.lv.lv", izdod nedēļas žurnālu "Jurista Vārds" un uztur tā elektronisko versiju. Līdz šim "Latvijas Vēstneša" apgādā iznākusi arī juridiskā literatūra  likumi grāmatu formātā, atzītu jurisprudences autoritāšu rakstīti likumu komentāri un pētījumi.

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Tālrunis67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011, Latvija
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).